Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Begyulladt orr piercing,...

Begyulladt orr piercing, valami baja van, ötletek?

Figyelt kérdés
Nos, október 26.án szurattam piercerrel piercinget az orrcimpámba egy szalonban. Szúrta, nem lőtte. Az első héten forgattam, be volt gyulladva majd gyorsan észhez kaptam hogy nem kene. Octeniseptel fújom napi 4-5 alkalommal is talán. Miután abbahagytam a forgatását a pc-nek úgy tűnt rendbe jön szépen gyógyult. Majd jött mellé egy pattanás szeru dudor. Este láttam hogy kezd kialakulni másnap reggel már gennyes kis pötty volt Benne, ami a szúrt lyukon át tudott távozni. Kinyomta majd fujtam tovább nem piszkáltan 2 nap és elmulott. Úgy 2-3 napig nagyon szép a pc majd ez kezdődik elorol pedig nem nyúlok hozza ha tisztítom kezet fertotlenitek rendesen nem értem mi ez. Pattanásra gyanakodtam mindig ugyanott keletkezik ez de már nem vagyok venne biztos hogy pattanás lenne. Steril tuvel megbokom most már nem is nyomkodom kijön a genny majd elmúlik és akkor pár nap után újra kialakul. Ötletek? Ha januárig nem mulik el írok a piercernek.

2020. dec. 20. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Ugyanaz a kérdésem, mint elsőnek. Az a dudor vadhús, ami a nem megfelelő fertőtlenítés eredménye, értsd vagy az ékszer vagy valamelyik eszköz retkes volt. Piercinget ki, és irány az orvos.
2020. dec. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem igaz amit az elottem levok irnak..

En profinal lovettem (industrial) ugyanúgy van. Ez nem a piercer hibaja. Nagyon ritka hogy a porcot atszurva nem keletkezik vadhus.

Engem a piercer is figyelmeztetett hogx ha elojonne hivjam fel es megmondja milyen kenőcs kell. Ez embertol is fugg egyebkent hogy lesz vagy nem. Attol is függ mennyire birja a borod.

Nekem nem az elso porcba loves. Az előzőnél is volt. Ez ilyen. Pedig ennel sterilebb helyen nem lehetett volna csinaltatni.

Ha ilyen kis dudor, azt kikell nyomni jol lefertotleniteni. Nekem 1x kellett csak utana el is tunt.(az elozo) A mostanival viszont nem tudom mit kezdjek mert nem a piercing melle jott hanem korbefogja. Azt majd valahogy okosan megoldom.

Hivd fel a piercered hogy ez van mit ajanl ra:). Betadinnal kenegesd azzal nem artasz.

2020. dec. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Hidrogén-peroxid

Én is használok octeniseptet, de nekem egyik piercingemre sem volt jó és sebfertőtlenítésre sem. Tavasszal ugye hiánycikk volt a fertőtlenítő, akkor újra vettem octeniseptet, mert volt octeniseptjük meg semmi más, az is csak az egyik patikában. Nem jó megint... pedig elvileg nem egy szar márka

2020. dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
2. vagyok, szakképzett piercer, többéves tapasztalattal. Egyetlen piercing, amit szúrtam, sem lett vadhúsos soha. Még az industrialok sem. De ok.
2020. dec. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

5, attól még nem fog megoldódni a kérdező problémája, hogy igazad van. Orvoshoz meg nem fog bejutni most, szóval marad a hidrogén peroxid, hacsak mást nem ajánl a patikus.


Kötőhártya gyulladással, magánorvoshoz 3 hétre kapok időpontokat...

2020. dec. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

5 akkor tudhatnad hogy a vadhus nem csak attol alakulhat ki egyedul mert a piercer igenytelen es nen steril hanem az utokezeles miatt is. Ha nem fertotlenited barmi a sebbe juthat akarmikor.

Szerintem Te csak nem tudsz rola hogy barkinek is lett volna.

Bármilyen szennyeződés bejuthat hiszen egy nyilt sebrol beszelunk hónapokig. Szerinted csak attol alakulhat ki hogy valaki atszurja aztan kesz? Kötve hiszem hogy piercer lennel, de ha igen es tobb eves tapasztalattal soha nem talalkoztal ilyennel, akkor szimplan senki nem mondta meg. Akihez en mentem mar vagy 20 eve a szakmaba van. Nem hinnem hogy kevesebbet tapasztalt mint Te.

2020. dec. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tapasztalt több mint 10 éve pályán Levő piercerhez mentem több ismerősöm is nála csináltatta, nagyon steril és nem kis hírneve is van pozitívan, úgyhogy nagyon nem rajta függött a dolog. 70% alkohollal kell majd ecsetelnem elvileg, és továbbra is ez mellett az octeniseptel kell fujnom. 3-as meg válaszoló vagy akinek már volt ilyen mennyi idő mire rendbe jött? Mikor kene újra beszélnem vele ha nem gyógyul?
2020. dec. 21. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!