Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mikor valik vegre elerhetove...

Mikor valik vegre elerhetove a Pfizer-vakcina Magyarorszagon az atlagember szamara?

Figyelt kérdés
Szuleim es en mindenkeppen beadatjuk. En 26 vagylk, szuleim 57 es 65 evesek.

2020. dec. 21. 16:29
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem miért lenne kevésbé intelligens aki nem akarja az oltást? Vagy miért lenne attól valaki összességében oltás ellenes? Mindenkinek megvan a saját véleménye, egyébként sem egy könnyű döntés ha ép ésszel vegig gondold sok a pro és a kontra is...de miért kell valakit leszólni azért mert máshogy gondolkozik?
2020. dec. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon sok oltásellenes buta ember van még az egészségügyisek között is, így aki akar, valószínűleg gyorsan sorra fog kerülni, szerintem márciusban kb.
2020. dec. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
69%

"Nem értem miért lenne kevésbé intelligens aki nem akarja az oltást?"


Mert nem fogja fel, hogy ez egy közös buli most, és mindenkinek ki kell vennie a részét a küzdelemből.


Tegyük fel, hogy 1000:1 az esélye valami súlyos bajod lesz (a valóságban inkább 10000:1 de még kevesebb valóban, és azokat is lehet kezelni pl. anafilaxiás sokk.)


Még mindig többet nyersz te is és a társadalom is, mert nem lesz lezárás, minden visszaállhat. Mindenki a mellékhatásoktól fosik, attól nem hogy mi lesz a covidból való felgyógyulás után.


[link]


Itt jól látható, hogy gyógyulás után is:

-50% érzi magát fáradtan

-40% nem kap még mindig elég levegőt

-25% izületi fájdalmai vannak



De legyünk nagyvonalúak, legyen annak az esélye 1:100-hoz, hogy valamelyik veled marad a covid után is 2-3 hónapra.


1:100 vagy 1:1000 (10000, de inkább mégtöbb) ?


Még mindig többet nyer

2020. dec. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
46%

En eü-s vagyok és azért nem véletlen h ennyi eü-s nem akarja beoltatni magát...


Ezerből pont eleg ha te vagy az az egy, nem vigasztal h de legalább mások megúszták....most lehet azt mondod de, de a kórházi agyon te se ezen gondolkoznal, h Dejo felaldoztad magad a hazaert..

2020. dec. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:
Jezusom 😂 Remelem az ilyen egyszeru gondolkodasu emberek autoba sem ulnek, sot az utcara se mennek ki, mert ott is fennall a veszelye, hogy nem elik tul a napot.
2020. dec. 22. 09:44
 16/51 anonim ***** válasza:
50%
Oroszruletten is azt a pisztolyt választanád, amiben több töltény van?
2020. dec. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
54%
Én szívesen felajánlom neked, ha esetleg hamarabb be akarnák nekem adni.
2020. dec. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
82%
#13: Oké, te beadatod magadnak, tehát te védve leszel. Meg a többi oltott is. Mi meg nem, tehát mi akár mindmeghalhatunk. De ez neked miért fáj, ha amúgy is hülyének tartasz minket?
2020. dec. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
18%
A covid az esetek többségében tünetmentes, vagy egészen minimális tüneteket okoz, és csak kis százalékban komolyabb tüneteket, esetleg halált, ha komoly alapbetegségek is vannak. Az oltás szintúgy. Akkor meg nem tök mindegy?
2020. dec. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
54%

"Oké, te beadatod magadnak, tehát te védve leszel. Meg a többi oltott is. Mi meg nem, tehát mi akár mindmeghalhatunk. De ez neked miért fáj, ha amúgy is hülyének tartasz minket?"


Engem nem az zavar, hogy nem adatod be, hanem annak a társadalomra gyakorolt hatásai.


Ha nem változik a helyzet, nem tudok pl. elektív műtétekre elmenni, szűrővizsgálatokon részt venni, maradnak ugyanúgy a korlátozások. Ha súlyosbodna a helyzet, és nekem pl. életmentő műtétre lenne szükségem valami miatt, lehet nem tudják majd megcsinálni, mert mindenki a covid osztályon van.


De szerencsére ma jött a bejelentés, hogy aki beoltatja majd magát, más szabályok fognak rájuk vonatkozni mint Magyarországon, mint külföldön.

2020. dec. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!