Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mik a véleményetek a vakcináró...

Mik a véleményetek a vakcináról? Ti be fogjátok oltani saját magatokat?

Figyelt kérdés

Nálunk szlovákiában egyenlőre nem kötelező koronavírus elleni oltás. Mennyire megbízható a koronavírus oltás? Mint tudjuk, 1 év után találtak ki az oltást. Mennyi ember belehalt ebbe az oltásba?

Állítólag azt halottam, hogy a SARS vírus ellen már Amerikában már 2018ban volt ellenszer. Hogy Amerikából megbízhatóak az oltások.


Benne voltam a koronavírusban, igaz, hogy enyhébb tüneteim voltak, nátha, torok fájás (egy napos), hőemelkedés (egy napos), fáradékonyság, szédülés.

Családom is benne volt, 38 láz volt nekik, igaz ők jobban elkapták mint én.

A családom be fogja magukat oltani, mert hogy ez nem egyszerű megfázás volt az egész, hanem covid. De covid az megfázás is.

Soha nem voltam beoltva influenza ellen, és koronavírus ellen menjek oltásra? Egyik ismerősöm volt influenza oltáson, 1 hét után úgy belázasodott, olyan beteg volt, mint a kutya.

És koronavírus oltás után halnak meg az emberek. És úgy halottam, hogy az oltás is csak fél év veszettséget fog jelenteni, és hogy fél év után megint beoltatni kell saját magamat.


Mik a véleményetek a vakcináról?

Ti be fogjátok oltani saját magatokat?


2020. dec. 26. 12:09
 1/6 Angel3000 ***** válasza:
53%
Szia! Reméljûk nem fog „veszettsèget“okozni, ahogy irtad!
2020. dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

Az influenza vírus elleni vakcina élő, de gyengített vírust tartalmaz, azért van hogy sokat megbetegszenek. Viszont egyik eddig előállított covid elleni védőoltásban sincs élő vírus, ezek mRNS vakcinák, amelyek a vírusnak csak egy fehérje komponensét tartalmazza, ami szintén aktiválja a szervezet védekezőképességét, termelődnek az antitestek, viszont valódi vírussal ilyen módon nem találkozol a vírussal.

Én a Pfeizer védőoltással szeretném beoltatni magam, elég jól tájékozódtam már a témában.

A halál meg bármelyik gyógyszer mellékhatás listában benne van, egy sima aspirinnél is, és egy antibiotikumnál is, ugyanúgy ahogy a többi mellékhatás is.

A Pfeizer kísérleteiben voltak a leggyengébbek a mellékhatások: fejfájás, szédülés, bőrkiütés. 2 embernél volt csak komolyabb mellékhatás, mivel a kórelőzményükben immunhiányos állapos és anaphylaxiás shock szerepelt. Ettől komolyabbat nem olvastam.

Azért volt eddig is SARS elleni védőoltás, mert ez a koronavírus nem újkeletű dolog, a 2003-as sars vírust is koronavírus faj okozta, a koronavírus már a 60as évek óta ismert, eddig is volt ellene védőoltás, csak nem ezen alfaja ellen.

2020. dec. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Veszettséget * automatikusan javított. Elnézést
2020. dec. 26. 12:22
 4/6 A kérdező kommentje:
Védettséget***
2020. dec. 26. 12:22
 5/6 anonim válasza:
50%
Én beadatom majd, de teljesen megértem, mások miért félnek tőle.
2020. dec. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is beoltatom magam azonnal, amint lehetőség lesz rá. Az engedélyezett vakcinák biztonságosak.
2020. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!