Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A covid elleni védekezés a...

A covid elleni védekezés a sima meghűlés ellen mennyire véd?

Figyelt kérdés

Minden évben néhányszor el szoktam kapni a náthát, ebből átlag egyszer annyira, hogy munkából is kiesek pár napra.

Idén ősszel is többször volt már, hogy kabátban, pulóverben jól megizzadtam, aminek rendszeresen nátha az eredménye, de eddig még egyszer sem lettem náthás, még torokfájásom se volt.

A maszkviselés, kézhigiénia, távolságtartás megfázásállóvá tesz?

Valahol azt is olvastam, hogy Ausztráliában ez a tél (amikor nálunk nyár volt) influenzajárvány-mentesen múlt el.

Természetesen nem akarok szánt szándékkal könnyelmű lenni így sem a megfázással, most azt is jó lenne elkerülni, csak érdekes, hogy amikor szokásosan lehetősége lett volna támadni, végül mégis elmaradt.


2020. dec. 27. 01:17
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Ha hideget iszol vagy megfazol, attol meg a coviddal ellentetben nathat, nem influenzavirust elkaphatsz. Ezek nem masik emberrol fertoznek, hanem jelen vannak a testedben is, de egy erzekennye valt nyalkahartya, lehult test utat ad, hogy beljebb jusson es elszaporodjon.
2020. dec. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, tehát a meghűlés vírusai tkp. trójai vírusok, melyek már jóval előtte bent tartózkodnak a szervezetemben, és csak arra várnak, hogy egy hidegsokk aktiválja őket?

De mennyivel előtte kerülnek a szervezetünkbe? Mivel a covid ellen már ugye tavasz óta védekezem.

Vagy ezek nem is kell, hogy belénk kerüljenek, mert bennszülöttek?

2020. dec. 27. 02:11
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

There is no vaccine for the common cold.[3] The primary methods of prevention are handwashing; not touching the eyes, nose or mouth with unwashed hands; and staying away from sick people.[3] Some evidence supports the use of face masks. (Wikipedia)


Tehat igen, gyakori kezmosassal es tavolsagtartassal, esetleg maszkkal csokkentheto a kockazat.

2020. dec. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, tehát mindebből azt szűröm le, hogy ha huzamos ideje betartom a cseppfertőzés elleni óvintézkedéseket, akkor egy hidegsokk ilyen irányú kockázata is kisebb lesz. Persze ez így is lutri, tehát nem jogosít fel könnyelműségre. Főleg, hogy most főleg nem lenne jó a covidot valami mással együtt kapni el.

Amit még nem is említettem fent, hogy mindeközben szerintem most még az általános edzettségem is elmarad a szokásostól, hiába próbálok tudatosan tenni érte, de a home office, az ismerősökkel való ritka személyes találkozás, az ezzel járó bizonyos fokú deprimáltság, az uszodák bezártsága mégis egy mozgásszegényebb életmód felé tolt el...

2020. dec. 27. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!