Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki nem tartozik egyik veszély...

Aki nem tartozik egyik veszélyeztetett csoporthoz sem, annak nem is érdemes tülekednie az oltásért ?

Figyelt kérdés

Mert ugye lehetséges hogy mire sorra kerülök, már be lesznek oltva az idősek és krónikus betegek és tavasz végére kialakul a nyájimmunitás (beleszámolva az eddig megfertőződött becslések szerinti 10-20%-nyi lakosságot).

Persze ha elkezdik diszkriminálni az "oltatlanokat", pld határátlépés esetén, akkor nem nagyon lesz választásom.



2021. jan. 4. 12:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
68%
Nem lehet tülekedni. Feliratkozol, és majd szólnak, ha mehetsz.
2021. jan. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%
10-es ezt te számoltad meg egyesével igaz? :P
2021. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
69%
Erősen szkeptikus vagyok ezzel a "szépen beosztanak" dologgal kapcsolatban egy olyan országban, ahol még azt sem tudják megoldani a holdraszállás után 50 évvel, hogy a 15 terhes kismamának ne egy időre adjanak időpontot a terhesgondozásra.
2021. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

"Valojaban az egeszseges es fiatal emberek a legnagyobb terjesztok. Praktikusan az o beoltasukkal kellene kezdeni, ezt sajatszajulag mondta angol szakerto, de hozzatette, hogy ennek ellenere ezt megsem csinalhatjuk igy."

Mit mondott, miért nem?

2021. jan. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Hol olvastad ezt, 14?

Lehet, hogy ők terjesztik leginkább, de egyben a legkevésbé veszélyeztetettek is. És a cél értelemszerűen elsődlegesen a veszélyeztetettek védelme.

2021. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
66%

Ezt még soha, senki nem igazolta, hogy ők terjesztenék a legjobban.

Sőt, több olyan tanulmány is van, ami azt hozta ki, hogy - főleg a legfiatalabbak - még csak meg sem fertőztek senkit koronásan. (pl családban, én is ismerek személyesen ilyen családokat). Köztük azért is sok a tünetmentes, mivel erősebb az immunrendszerük és pont ezért sokkal kevesebb vírus van bennük. Ergo sokkal kevesebbet is adnak át, ami bizony sokszor nem elég a fertőzéshez, ahhoz nem egy db-ot kell ám átadni. Nem véletlenül vannak ezek az ökölszabályként alkalmazott időfaktorok sem, hogy ha Ön pl legalább 15 percig tartózkodott fertőzöttel egy helységben bla-bla. Ez pont az átadott vírusmennyiséggel arányos dolog.

2021. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
A 8-as válaszban olvastam.
2021. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
51%

"Lehet, hogy ők terjesztik leginkább, de egyben a legkevésbé veszélyeztetettek is. És a cél értelemszerűen elsődlegesen a veszélyeztetettek védelme."

Igen, de úgy is lehetne őket védeni, ha azt intéznénk el, hogy ne találkozhassanak hordozó fiatallal, ami a fiatalok átoltásával is elérhető lenne.

2021. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

#8

Úgy tűnik nem kellett sokat várni hogy valaki rációt lásson az oltási sorrend megfordításában:

„Indonéziában előbb oltják be a munkaképes felnőtteket, mint az időseket”

[link]

2021. jan. 5. 20:37
 20/28 anonim ***** válasza:
Én elkaptam, enyhe tünetekkel estem át rajta,25 vagyok, de mindenképpen kérni fogom.
2021. jan. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!