Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kinek milyen lefolyású volt a...

Kinek milyen lefolyású volt a koronavírus? Milyen tüneteitek, tapasztalataitok vannak? Miket szedtetek? Mikor van az a pont amikor kórházba kell menni?

Figyelt kérdés
Szívproblèmás vagyok, a vèrnyomásom is sokszor magas. Egy hete kezdtem rosszul lenni, fejfájás, enyhe köhögès nèha, ízületi fájdalmak, gyengesèg, hátfájás, enyhe szagvesztès, van amikor hányinger, szèdülès, hasmenès a tünetem. Egyre rosszabbul vagyok, minden tanácsot, tapasztalatot szívesen olvasok. Köszönöm!

2021. jan. 5. 04:44
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
54%
10-es: mi nem is pontoztunk le senkit :) a 6-os meg nyilván az utolsó mondatáért lett lepontozva, mert az úgy konkrétan fasság.
2021. jan. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
95%
Én igazoltan (még ) nem voltam covidos, de anyukám köze 62 évesen átesett rajta. Neki a gyorsteszt negatív lett, a PCR lett pozitív. Gyomortáji panaszai voltak, hasmenés, hőemelkedés, de kb. 1-2 nap, és nem egymás után. Valószínűleg az ájulása is a korona miatt volt, és eltört ennek következtében a bokája. Neki a tipikus tünetek (köhögés, íz- és szaglásvesztés) nem volt.
2021. jan. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim válasza:
63%
Én 32 éves vagyok. Krónikus betegségem nincs. Náthara sose voltam érzékeny. Mult héten hétfőn voltak az első tüneteim: émelygés, kevés köhögés. Kedden pozitív lett a tesztem. Szerdától fokozatosan romlott a légzésem. Egyre nehezebben kaptam levegőt valamint két szó után fuladtam. Vasárnap hasmenésre keltem +hányinger, gyengeség, rosszul lét és persze még nehezebben lélegeztem. Alig bírtam kimenni a vc-re. Egésze nap csak hason tudtam feküdni. Ha fel ültem fulladoztam. Ízeket szagokat végig éreztem valamint nem volt lázam csak enyhe hőemelkedés. Tegnap hála Istennek enyhültek a tüneteim és jobban tudok lélegezni. De még mindig félek, hogy újból elő jön a nehéz légzés. Bárcsak mindenki megúszná enyhe tünetekkel.
2021. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
59%
Ha valaki oxigénmaszkon van az mit jelent? Komoly ott már a baj?
2021. jan. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
84%
#15 Nem annak meg van a fokozata, hogy 0/24 -ben pl rajta kell lennie
2021. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Èn mindenkinek plusszot adok mindig, mert vette a fáradtságot, hogy írjon, lepontozni sose szoktam senkit.


Ami a betegsègemet illeti, egyre rosszabb a szitu. Ízeket èrzek, szagokat nagyon gyengèn. Nehezen lèlegzek, hihetetlenül fáradok ès nagyon fáj a fejem. Szèdülès, hányinger is maradt...

Ilyen rosszul soha nem voltam ès a szívproblèmáim miatt aggódok (szívizom vastagodás, ritmuszavar, szűkület, magas vèrnyomás...)

2021. jan. 5. 16:54
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj az csak ront rajta, próbálj pihenni, és arra gondolni hogy az emberek 99.97 % -a túléli ')
2021. jan. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
80%
Sokkal gyengébb volt mint egy influenza. És az ismerőseim közt sincs egy se, akit komolyabban megviselt volna.
2021. jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
49%
Tapasztalat, hogy csak azokat viseli meg jobban, akik rettegnek. Stressz és maszkbetegség van, attól és az eleve rossz egészségi állapottól alakul ki rengeteg betegség, amit a vírus felerősít. De most mindent ráfognak a koronavírusra, ahelyett, hogy az alapbetegségeket előznénk meg és azzal foglalkoznánk. A sok birka meg beszopja, hogy a vírustól kell félni, holott a vírus csak azt mutatja meg, hogy mennyire vagy beteg az egészségtelen életmódtól. Ha figyelsz az immunrendszeredre, akkor az egy tökéletes védőeszköz, ha nem teszed tönkre. De ha stresszelsz, hogy jaj milyen beteg lehetek tőle, akkor az is leszel. Nézz körül, hogy akik leszarják, azok nem is betegszenek meg komolyan, akik viszont elhisznek mindent, amit a média összehazudik, azok tényleg betegek lesznek.
2021. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Valóban a rizikós csoporthoz tartozol,így szoros kontrollra lesz szükséged.Nekem november elején viszonylag enyhe tüneteim voltak,hőemelkedés,szaglás elvesztése,enyhe náthás tünetek,viszont a feketeleves utána jött.Olyan magas volt a pulzusom a legapróbb cselekvésre is,hogy komoly rosszullétet okozott.Pont ma van rajtam a 24 órás Holter EKG,hogy megnézzük,minden oké-e.Majd csak karácsony környékére csillapodott a pulzus,és lett jobb a terhelhetőségem.Amit tudok javasolni-a kardiológus is ezt mondta,hogy betegség után még 2-3 hétig nagyon kíméljem magam,csak a legalapvetőbb dolgokat csináljam.Valóban,majd 1 hónapos "pihenés" után kezdtem magam jobban érezni.Kitartást! Ha rosszabbul vagy hívd a dokit,vagy sürgősségi!

2021. jan. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!