Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kinek milyen lefolyású volt a...

Kinek milyen lefolyású volt a koronavírus? Milyen tüneteitek, tapasztalataitok vannak? Miket szedtetek? Mikor van az a pont amikor kórházba kell menni?

Figyelt kérdés
Szívproblèmás vagyok, a vèrnyomásom is sokszor magas. Egy hete kezdtem rosszul lenni, fejfájás, enyhe köhögès nèha, ízületi fájdalmak, gyengesèg, hátfájás, enyhe szagvesztès, van amikor hányinger, szèdülès, hasmenès a tünetem. Egyre rosszabbul vagyok, minden tanácsot, tapasztalatot szívesen olvasok. Köszönöm!

2021. jan. 5. 04:44
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
42%
19: olyan hogy maszkbetegség nincs
2021. jan. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
59%
Harmadik napja fájnak az ízületeim, furán érzem magam, a hasam is fáj, ez utalhat arra, hogy elkaptam, vagy csak vizsgaidőszaki stressz lehet? A fejem is fájt két napja, bár nálam a migrén havi 2-3 alkalommal megesik, úgyhogy nem különösebben figyeltem rá.
2021. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi bajom nem volt.

Családomban négyen kapták el, 40 év felettiek, ráadásul cukorbetegek, elhízottak és az egyik láncdohányos is. Ők rosszul voltak egy hétig, de túlélték, egy erősebb influenzához hasonlították.

Van még egy 60 éves ismerősöm, sok betegséggel küzd, ő lélegeztetőre is került, de már jól van ő is.

Illetve még egy 20 éves ismerősöm van akin átment, ő elvesztette az ízlését, szaglását, de amúgy semmi baja nem volt.

2021. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
82%
13-as nem másnaposság volt az véletlenül?(😜😜😜)
2021. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
93%

Mi elég jól megúsztuk, én 40N, férjem 45F. Nálam semmi nátha jellegű dolog nem volt, inkább influenza: mindenem fájt, fáradt voltam. Semmi íz/szagvesztés, és a tüdőgyuszit is megúsztam (mivel asztmás vagyok az nem lett volna fáklyás menet). Kb két hét után lettem jobban, amikor a háziorvos írt gyógyszert (Isoprinosine). De még utána is nagyon fáradékony voltam sokáig. A férjemnek inkább náthás tünetei voltak, plusz fejfájás, fáradság, és nála is nagyon hosszan elnyúlt. A gyerekek szinte meg sem érezték.


Kérdező, hogy vagy most? Beszéltél orvossal?

2021. jan. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hullámvasútkènt èlem meg: alapból elèg rosszul vagyok, minden tünet megvan...vannak picit jobb óráim amikor pl. tudok enni.

A hányinger talán a legrosszabb, konstans, nem akar múlni. Gyenge vagyok, fáradèkony.

Pulzoximèter 98%-ot mutatott, ez egy kicsit megnyugtat.

Szedek paracetamolt, C, D vitamint, cinket, szelènt. Doki írt 5 napos antibiotikum kezelèst, mellè probiotikumot.

Ennyire rosszul nem viselt meg soha semmi, pedig voltam megfázva, náthásan, influenzásan, nevezzük akárhogy, volt 4 órás epeműtètem, kibírtam sokmindent, de ez megvisel.

2021. jan. 8. 05:08
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Koronára nekem fura az antibiotikum, lehet félnek a felülfertőződéstől, de önmagában az antibio nem segít egy vírusos betegségen.


Mielőbbi gyors felépülést! :)


Barátnőmnek és az édesanyjának enyhébb tüneteik voltak, de két hétig betegek voltak és elment a szaglásuk.

2021. jan. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
76%
Kövesd amit az orvos ajánl, ha bármi rosszabbodik, azonnal jelezd neki
2021. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:

17 éves vagyok, már másfél hete tartanak a tüneteim.

Az első nap csak köhögés és végtagfájdalom. Utána szem, és fejfájás. Egy éjjel lázam is volt. Majd elmúlt a köhögés de helyette előjött a torokfájás.

Tegnap még már ízeket és szagokat is alig éreztem

Most már teljesen nem érzem ezeket és még szemfájdalom van jelen.


Remélem hamar elmúlnak ezek mert elég zavaró 😅

2021. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:

24 éves nő vagyok, ma lett pozitív a pcr tesztem.


Kb egy hete vannak tüneteim, először reggelente volt egy kis torokfájás, 2 nap múlva teljesen elment a szaglásom (értsd úgy, hogy tényleg teljesen: a 20%-os ecet szagát sem érzem, ha beledugom az orrom az üvegbe). Ez azért furcsa, mert be sem volt dugulva az orrom, nem is folyt. Utána 1-2 nappal elkezdtem betaknyosodni, be is lázasodtam (38-39.7 fokig mértem értékeket), ez 2 napig tartott.


Ma pedig elkezdtem köhögni, plusz megint fáj a torkom, de most nagyon. A szaglásom nem jött vissza, az ízeket furán érzem (csak sósat és keserűt), így nem is nagyon tudok enni egyelőre, de éhes sem vagyok.


A férjem 50, szintén covidos, de neki nem volt tünete, csak kb. másfél hete egyik reggel fájt a torka.

2021. jan. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!