Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphattam a koronavírust ha...

Elkaphattam a koronavírust ha egy pozitív emberrel voltam egy társaságban?

Figyelt kérdés
Nem voltam sokat a közelében, csak pár percet a nap folyamán. Tegnap derült ki róla, hogy pozitív. A családtagjait meg pár barátját tesztelték ők negatívak lettek. Én elkaphattam? Nincs tünetem.

2021. jan. 7. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
El de nem biztos.
2021. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van rá esély, de nagyon minimális. Nekem több direkt kontaktom is volt, egyikből sem lett betegség. Bár viseltem maszkot (FFP2-t), és kezet is mindig mostam.
2021. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Zárt térben voltál a közelében? Viseltetek maszkot?

A találkozástól számított 4. naptól kezdve lehet tesztelni. A biztonság kedvéért tanácsot kérhetnél telefonon a háziorvostól.

2021. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Zárt térben voltunk, de viszonylag messze volt tőlem.
2021. jan. 7. 14:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kórházban is dolgoztam (hallgatóként), volt, hogy később derült ki az egyik betegről, hogy mégis koronavírussal fertőződött meg, mert a tesztek a mentőben nem mindig mutatták, hogy pozitív (a gyorstesztek nem a legmegbízhatóbbak sajnos). Direkt kontaktjaim voltak tehát, maszkot viseltem, de csak sebészit, kezet természetesen mindenki előtt/után fertőtlenítettem. Nem lettem pozitív egyszer sem, és tüneteim sem voltak/vannak azóta sem, pedig már lassan 1 hónapja ennek. Van, aki fogékonyabb, és valóban sokat számít, hogy ki mennyire tartja be a higiénés előírásokat, illetve az idő, amit a kontakttal az ember (főleg zárt térben) eltölt, is számít.
2021. jan. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Zárt térben kb. 8 órát voltam, sokszor a vállunk összeért, sőt többször megpusziltam a lányomat, akiről másnap kiderült Covidos. Nem kaptam el.
2021. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Zárt térben együtt dolgoztam egy napig a kolléganővel, akinek aznap már voltak tünetei, de megfázásnak hittük, mert erős náthával járt. Másnap már nagyon nem volt jól, onnan kezdve nem dolgozott, kb. egy hét múlva tesztelték, mert a gyereke tesztje pozitív lett, aztán az övé is pozitív lett. (A gyorsteszt negatív volt, a másik pozitív.)

Nem kaptam el sem én, sem a többi kolléga, pedig 5-en dolgoztunk aznap vele együtt, amikor már voltak tünetei. Ráadásul én nem viszem túlzásba a maxviselést, vele pl. beszélgettem úgy, hogy nem volt rajtunk maszk.

Most vagy tünet nélkül ment át rajtunk, az 5 kollégán, vagy nem kaptuk el. Egy kollégánkat tesztelték le, ő nem kapta el, negatív lett az eredmény.

2021. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És mit javasoltok? Maradjak itthon vagy menjek nyugodtan bárhova? Már 4-5 napot eltöltöttem itthon, mert jelezte, hogy tesztelni fogják.
2021. jan. 7. 14:46
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet, maradj otthon, de legalábbis kerülj minden olyan kontaktust, ami nem élet-halál, pl megértem, ha kell menned dolgozni, de a körmös/fodrász/ikeázás várhat, a vásárlásokat se te intézd, ha egy mód van rá. Mindenhol viseld a maszkot jól, és sokat moss kezet.
2021. jan. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha teheted, maradj otthon. Én is otthon voltam, miután a kolléganő gyerekéről és róla is kiderült, hogy covidosak, mert lehettem akár tünetmentes fertőzött is és fura volt, hogy pár nap múlva a gyerekem belázasodott és bár pár nap alatt elmúlt neki, egy hét múlva újra lázas lett pár napra, közben az ovis csoportot is karanténba tették, mert az egyik óvónő is covidos lett, szóval bár elvileg mi szülők nem voltunk karanténban és nem is lettem beteg, azért inkább otthonról dolgoztam. Volt amikor be kellett mennem, de minimalizáltam a kapcsolattartást, főleg hogy a gyerekem is lázas lett pár napra. Még a Télapót is csak az ablakig engedtem be, pedig először úgy volt, hogy bejön, de aztán a gyerek is lázas lett, nem kockáztattam a Télapó egészségét.:)
2021. jan. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!