Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik kint dolgoznak mínusz...

Akik kint dolgoznak mínusz fokokban is, azok hogy bírják? Nem szoktak megfázni? Például utcai gesztenyeárusok stb...?

Figyelt kérdés
Ti bírnátok órákig?

2021. jan. 11. 23:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Mert most belegondoltam, sőt, beszéltem is valakivel. Szerinte meg is lehet szokni valamennyire. Így.
2021. jan. 13. 21:55
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát én csak mozgás közben bírom a hideget, úgy mondjuk mínusz 10-ig. Ácsorogni, ücsörögni még tábortűznél is utálok, de még hideg autóban is.
2021. jan. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Ez az. Ha mozogsz, akkor még az ízületek is kapnak közben egy kis "kenést" legalább, hogy ne fagyjanak le.
2021. jan. 13. 23:36
 14/20 anonim ***** válasza:
77%
Hidegben kb úgy jó ahogy a kisbabák, meleg bélelt babakocsi, nem a földön hanem a vázon, nagy vastag bundazsák, meleg ruha, alvás. De nem az hogy vékony talpú olasz cipőben ácsorogni cicanaciban.
2021. jan. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
47%
Ez neoliberalizmus. Itt senkit nem érdekel a munkavállaló.
2021. jan. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 4. éve dolgozok váltva kint és bent is, de többnyire kint dolgozom egy műanyagdarálóüzemben, 2 műszakban. A 4 év alatt nem biztosítottak munkaruhát, sem nyári, sem téli időszakra, idén adtak kabátot és kantáros nadrágot. Kint hideg van nyilván, de mivel fizikai munka, sokat kell mozogni, így nem fázik az ember, és 1-1.5 óra múlva már kabát nélkül kell folytatni a munkát, mert akkor meg attól fázol meg, hogy rád melegszik, beleizzadsz. 22 éves vagyok, nem mondanám magam erőskötésű, vagy izmosalkatú embernek, de annál inkább szívósnak, viszont a 4 év alatt már a térdem, bokám fáj, és a derekam is néha. A sok guggolástól és anyagmozgatástól (amit itt kézi anyagmozgatással értek - mivel kamiont is kell rakodni - és ez évi 1 tonnától terjedhet 30-40 tonnáig is annak függvényében, hogy mennyire viszik az árut) van, hogy elő jön az aranyerem, és egyszer már becsípődött a derekam is. Pedig csak 22 éves vagyok. Néha van, hogy a bélelt, meleg kesztyűben sem érzem az ujjaimat, és ezt úgy értem, hogy még hideget se érzek bennük, teljesen bénultnak érzem olykor. Mindezt 180.000 forintért havonta, embertelen körülmények között, hóban, fagyban, esőben. Szünet nincs, melegedni nem szabad (lehetne, és kellene is), nyáron pedig hűlni nem szabad annak ellenére, hogy a hőmérséklet meghaladja a 40-50°C-t.
2021. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Jaj, ez rettenetes... :(
2021. febr. 10. 13:24
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
16 Mintha direkt élveznék hogy szenvedtetik az embereket. Különben mi oka lenne rá hogy nem melegedhetsz néha? Fagyott kézzel gondolom a munka is lassabb.
2021. febr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
18: Oka nincs rá. Egyszerűen lesz4rja a munkavállalót, ahogy 15-ös írta. Ha a szalag mellett döglesz meg se érdekli. Mindenki pótolható, kivéve akkor, ha évente 2-3 új jelentkező van, és az is lelécel 1 hónap múlva, így maradnak azok, akik évek óta dolgoznak addig, amíg be nem sokallnak, és otthagyják ők is. Semmi szag, illetve porelszívó berendezés nincs kidolgozva, előbbi biztos azért, mert jobb étvággyal megy el az ember "ebédszünetre", miután lement a tüdejébe pár rothadó csirkecomb szaga, vagy rosszabb esetben meg se tudod mondani, mi rohadt bele az újrahasznosításra szánt rekeszbe/ládába/konténerbe. Utóbbi meg gondolom azért nincs, mert a műanyagpor jótékony hatással van a szervezetre, főleg a légzőszervekre és különösen a látásra. Semmi nézik az embereket. Nem elég megalázó maga a munka, még a főnökség is a gyerekes, szarkasztikus megjegyzéseivel elveszi a kedved az élettől, és az arcukon az a grimasz a fizetés napján, az a megvetés, ami kirajzolódik rajta. Nem sok helyen dolgoztam, de ennél visszataszítóbb és szadista főnökséggel még nem találkoztam. Év végén csak a főnökség bulizik, csak a főnökség örül, a dolgozóknak nincs megállás, termelniük kell. Kapsz 13. havit, meg egy kb. 30.000 ft értékű csomagot, tele tisztítószerekkel, és ennyi. A főnökség személyesen nem köszöni meg neked az egész éves munkát, azt is a "kifutófiúval" (termelés-vezetővel) intézik, mert ennyire szégyellik magukat legbelül azért, hogy ilyen kevés pénzzel kinyomják az ember szemét. Egy kőművesnek jobb sora van, és még többet is keres. Kis létszámú cégről van szó egyébként, ezért az emberek azért nem hagyják magukat elnyomni, és vissza-vissza szólogatnak, de ettől a helyzet fizetés és munkakörülmény szempontjából sajnos nem lesz jobb. Ahol a főnököd vállalkozó, ott nem számít az ember, csak a pénz.
2021. febr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Én pont azon vagyok, hogy szociális vagy egészségügyi szférában helyezkedek el. Az se könnyű, de legalább van értelme, rászorulóknak segítek, nem ilyen embereknek. Meg meg se fagyok.
2021. febr. 11. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!