Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek meglesz a nyájimmu...

Szerintetek meglesz a nyájimmunitás májusra? Mennyi ember fogja beoltani magát?

Figyelt kérdés

Biztos beadató:decemberben 24%, friss felmérés 34%

Valószínűleg beadató:decemberben 25%, friss felmérésben 28%

azokkal együtt, akik átestek a víruson, szerintem meglehet a 60-65% és kiengednek minket a ketrecből.



2021. jan. 15. 18:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
15%

Mi a fenének pontozták le az összes választ?:D Ebben semmi logika nincs.

@8 [link]

Ez most így különösen vicces:D Közben megtaláltam, még egyáltalán nem rendeltek tőlük semmit, csak tervezték.

2021. jan. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
29%

EU engedély nélkül kivételes esetben, ideiglenesen sajnos lehet oltani mással is, de csak addig, míg az EU hatóságoknál meg nem bukik az anyag.


Eddig volt S*AR kínai "lélegeztetőgép", fülbe belevágó s*ar arcmaszk, s*zar kínai gyorsteszt, most meg hozzák a mi pénzünkön a s*ar kínai vakcinát!?

Ha olyan jó lenne: 1) kínaiak nem árulnák, először magukat oltanák, 2) keleten már nem lenne fertőzés.


Amúgy bocsánat, miből gondoljátok, h BÁRMI FELÉ immunitást is ad a Pfizer vakcinája? A Phase 3 study ilyet nem állít!!!! Sem megfertőződést nem vizsgáltak, de még csak a továbbfertőzési képességet sem.

A vizsgálatban így definiálták az alanyonkénti eredményTELENséget: pozitív PCR tesztet ÉS(!!) COVID-19 tüneteket produkál. (Tehát a tünetmentes továbbfertőzőket is sikernek számolták, következésképp a "nyajimmunitás"ra semmi féle garancia nincs, még ha az emberek 100%-át oltják is be.)


(A résztvevőket amúgy nagyon könnyen kizárták. Az maradhatott, aki elejétől a végéig (2. oltás+7nap) PCR negatív volt (itt már eltérő betegség-definiciót használnak!).)


[link]

(vagy Googlebe: bnt162b2 Phase 3 study. Egy dec. 10-ei publikáció.)


Methods alatt, azon belül is Efficacy részen belül. Itt a combined szóra hívnám fel a figyelmet.


"Confirmed Covid-19 was defined according to the Food and Drug Administration (FDA) criteria as the presence of at least one of the following symptoms: fever, new or increased cough, new or increased shortness of breath, chills, new or increased muscle pain, new loss of taste or smell, sore throat, diarrhea, or vomiting, combined with a respiratory specimen obtained during the symptomatic period or within 4 days before or after it that was positive for SARS-CoV-2 by nucleic acid amplification–based testing,"

2021. jan. 16. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
23%

"magyar kormány azonban folyamatosan kritizálja a közös uniós vakcinabeszerzést koordináló Európai Bizottságot, amiért a vakcinák lassan és korlátozott mennyiségben érkeznek a tagállamokba"


Vicces, mert még azt a 100ezer darabot se tudták hetek alatt szétosztani és beadni. Ha hetente jönne 500.000 db., az is csak a hazai raktárakban gyűlne.

2021. jan. 16. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
8%

-Miből gondoljuk, hogy bármiféle immunitást ad? Onnan, hogy de, állít ilyet. A pubmedről megnyitott PMC szöveg második oldalán kapásból le van írva, később pedig a módszertana is...

A fertőzőképességről _pontos_ információink még valóban nincsenek.

-"A vizsgálatban így definiálták az alanyonkénti eredményTELENséget: pozitív PCR tesztet ÉS(!!) COVID-19 tüneteket produkál. (Tehát a tünetmentes továbbfertőzőket is sikernek számolták, következésképp a "nyajimmunitás"ra semmi féle garancia nincs, még ha az emberek 100%-át oltják is be.)" LOL...:D Tekintve, hogy a vakcina lényege az, hogy az immunitásnak hála védekezni tudjon a szervezet a vírus ellen, és lehetőleg tünetek nélkül átvészelje azt, mégis mi a fenét vártál? Ez a sikertelenség, ha valakinél nem okozott immunitást.

Mivel az összes oltott szervezetében jelen lehet a vírus, ha megfertőződik, csak _sokkal_ kisebb mennyiségben, mint a nem oltottakéban, ők is ugyanúgy fertőzhetnek, a kérdés egyelőre azon van, hogy pontos adatok szerint kb. hány százalékkal csökkenti a fertőzőképességet. A legutolsó mondatod végét nem tudom, hogy sikerült kilogikázni, mindenesetre hülyeség. A nyájimmunitás szükséges értékére nézve ez az egész annyit jelent, hogy x értékkel magasabb lesz annál, mint amit pusztán a reprodukciós rátát és társait nézve lehetne megállapítani.

"(A résztvevőket amúgy nagyon könnyen kizárták. Az maradhatott, aki elejétől a végéig (2. oltás+7nap) PCR negatív volt (itt már eltérő betegség-definiciót használnak!).)" Nem az maradhatott, hanem az minősült sikeresnek a (!) first primary end point-on, az a négy napos, amit írtál, a second primary end point volt.

Biztos, hogy figyelmesen olvastad el, és úgy, hogy vannak a megértéséhez szükséges ismereteid? Mert úgy érzem, hogy elég sok mindent félreértettél az oltásokkal kapcsolatban, hogy most speciel erről a tanulmányról ne is beszéljek.

2021. jan. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
45%
#15: Tévedsz, nem arra játszanak hogy más oltassa be magát helyettük, hanem hogy hagyják abba ezt az átverést. Senkit sem kell boltani, fel kell oldani mindent, és abba kell hagyni a hazudozást és pánikkletést.
2021. jan. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
32%
11:22 Sötétség, sötétség, mérhetetlen sötétség...
2021. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
29%

12-es vagyok és a 14-esre hsz-ra reagálok:


"Onnan, hogy de, állít ilyet."

Ez az érvelés már az óvodában sem működött! Pontos meghivatkozás kérünk, "a pubmeden láttam" nem megfelelő.


"mi a fenét vártál?"

Azt,h a tünetmentes fertőzöttet is sikertelennek számítsák. Immunitás = egyáltalán el sem kaphatja a vírust


"Nem az maradhatott, hanem az minősült sikeresnek"

"Sikeresen" végigcsinálta a protokoll lépéseit, igen, DE ez nem azt jelenti,h a vakcina sikeres volt nála.

"The first primary end point was the efficacy of BNT162b2 against confirmed Covid-19 with onset at least 7 days after the second dose"

Akiket említettem, őket a statisztikából igen is kiemelték, ezért írtam h kizárták.


Te mindent csak légből kapottan idehánysz, vagdalózol, a megfogalmazásod homályos. A többieknek üzenem,h ne csapódjanak be: a homályos hablatyot ne úgy értelmezzék, h 'ez nekem u. úgy magas, mint a középiskolai fizika, meg hát tudományosan is hangzik, szóval biztos igaz', mert ez egy rossz beidegződés. A homályos hablaty bizony azt jelenti,h az csak egy homályos hablaty.

2021. jan. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

Azt hittem ennél értelmesebb vagy, csak félreértettél pár dolgot.

Hát nem, megint csalódtam.

"Onnan, hogy de, állít ilyet."


Ez az érvelés már az óvodában sem működött! Pontos meghivatkozás kérünk, "a pubmeden láttam" nem megfelelő.


Végül is csak az egész tanulmány és vakcinafejlesztés lényege

az, hogy kifejlesszenek egy immunitást adó vakcinát.

De tessék:"A two-dose regimen of BNT162b2 conferred 95% protection against Covid-19 in persons 16 years of age or older."

Második oldalon volt.


"mi a fenét vártál?"


Azt,h a tünetmentes fertőzöttet is sikertelennek számítsák. Immunitás = egyáltalán el sem kaphatja a vírust"


LOL:DDDD NEM, nem az az immunitás. B*zdmeg, max. középiskolás biológia!

Na ez volt az a pont, ahol rájöttem, hogy neked nem most ment félre valami.

Immunitás: "Az immunitás, a szervezetet érő idegen, esetleg ártalmas, különösen kórokozókkal és mérgekkel szembeni védettséget jelent."

Szó nincs arról, hogy el se kaphatná. Nem betegíti meg, ez a lényege egyedül. Mi már nyolcadikban tanultunk erről, de lehet, hogy ti nem.



"Nem az maradhatott, hanem az minősült sikeresnek"


"Sikeresen" végigcsinálta a protokoll lépéseit, igen, DE ez nem azt jelenti,h a vakcina sikeres volt nála."

Na, akkor mi a francot jelent? Nem betegedett meg, immunitást szerzett, tehát sikeres volt nála.


""The first primary end point was the efficacy of BNT162b2 against confirmed Covid-19 with onset at least 7 days after the second dose"


Akiket említettem, őket a statisztikából igen is kiemelték, ezért írtam h kizárták."

Gondolom a korábban megfertőződötteknél nem lehetne megállapítani,

hogy az oltás miatt immunisak, vagy megmaradt a fertőzés utáni.

Tudod, ha középiskolás szintű biosztudás nélkül vagdalkozol hülyeségekkel, azzal nem mész sokra. Vannak, akik elhiszik amit mondasz, de a néphülyítés nem szép dolog.

2021. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
26%
Továbbra sem hivatkozol konkrét tanulmányra, csak a fantazmagóriáidat mantrázod.
2021. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Istenem, hogy lehet valaki ilyen sötét.

De, képzeld, ugyanarra hivatkozom, mint te. Marha nehéz lehetett rájönni.

2021. jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!