Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kevés alvástól legyengül az...

Kevés alvástól legyengül az immunrendszerem?

Figyelt kérdés
Az elmúlt pár hónapban csak napi 4-5 órákat tudok aludni. Emiatt legyengülhet az immunrendszer?
2021. jan. 17. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. jan. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Károly farkasok ***** válasza:

Igen! Nagyon komoly testi és lelki következményei lehetnek... Konkrétan lebetegedhetsz ha nem alszol rendesen és eleget. A magánéletedre meg már nem is említem milyen következményekkel lehet ha mindig fáradt vagy, tunya és kedvetlen.

Mindenképp keress rá megoldást! A legtöbb orvos nem veszi komolyan, ők úgy vannak vele hogy a már beteg embereket kezelik, viszont hiába gyógyítanak még ha te ugyanúgy megbetegszel...

Irathatsz fel altatót vagy különböző készítményeket viszont én tapasztalatbol tudom hogy nem mindegyik hat és rengeteg mellékhatásuk lehet... Úgy vannak megcsinalva a gyógyszerek... Azért én (és itt a te döntésed kell legyen a saját tapasztalataidra és józan itelokepessegedre hagyatkozva...) megpróbálnám... Én is szedek olyan tablettát ami segít elaludni...

Viszont egy pohár bor vagy más szeszes ital kis mennyiségben lefekvés előtt még nem okoz alkoholizmust( :) ) nem is jelent azt... És segíthet. Évszázadokon át használták az emberek hasonló célokra is.

De mindenképp keress valamilyen megoldást a problémádra!

2021. jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rovidebb ido alatt is le tud gyengiteni.

Ha idonyeresbol nem alszol, azonnal hagyd abba.

Ha almatlansagtol szenvedsz, haziorvos is irhat nyugtatot. A Xanax segit elaludni, viszont nem karos. Az altatok veszelyesek es csak atmenetileg szabadna szedni, mivel nem valodi pihenteto alvast biztositanak, csak kiutnek.

Szoval nyugtato. Konnyu leszokni, ha ez aggaszt. De amugy a keves alvasnal nem sokminden rosszabb.

2021. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Károly farkasok ***** válasza:

Én a xanaxot nem ajánlom mert szerintem butit. Csak nagyon néha veszek be néhány szemet ha olyan ideges vagyok hogy szetrobbanok. Viszont viszonylag sok embert ismerek akik rendszeresen szedték és egy idő után már egyszerűen nem volt mit beszélni velük... Olyanok lettek mint a zombik.

Én néhány hónapja szedek egy nagyon gyenge altatót... Az a probléma vele hogy nem oldotta meg a dolgot és mielőtt elkezdtem volna napokig egy szemhunyast sem aludtam... Ha abba hagyom napokig megint nem fogok.

A vegyszerek (mert minden gyógyszer vegyszer) nem ugyanúgy hatnak mindenkire és figyelembe kell venni hogy általában csak a tünetet fedik el nem pedig hozzák helyre a problémát. A legtöbbször a szervezet önmagát gyógyítja meg... Ha van rá lehetőség! Pihensz.

2021. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!