Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A szerológiai teszt a fertőzés...

A szerológiai teszt a fertőzés után mennyi ideig mutatja ki a koronavírus ellenanyagát? Meg éri-e megcsináltatni 5-6 hónappal később, vagy annak már nincs értelme?

Figyelt kérdés

Elősször is szeretném, ha csak olyanok válaszolnának rá, akiknek estelegesen van belelátásuk a dologba!

Tv-t, internetet én is látok, bár nem szívesen és tisztában vagyok vele, hogy minden embernek másak a nézőpontjai ez ügyben! Azoktól szeretnék bocsánatot kérni a tájékozatlanságom miatt, de nem sokat bújom a médiával kapcsolatos felületeket, inkább csak egészségügyben dolgozók véleményére vagyok kíváncsi. Az értelmes válaszokat viszont előre is nagyon köszönöm!!!

A fő kérdést a végén teszem fel, de úgy gondoltam fontos leírnom a tapasztalataimat.(nem muszáj elolvasni az egészet)


A kérdés azért fogalmazódott meg bennem, ugyanis nagy valószínűséggel átestem 5 vagy 6 hónapja a Covid19 betegségen. Találkoztam is olyannal, akinek pozitív lett a tesztje, bár ezt csak azután tudtam meg, mire saját magamat házi karantén alá vontam. Egyedül kihevertem a betegséget. Tüneteim: eleinte hasmenésem volt, bár az nálam amúgy is előfordul az elmúlt pár évben, van amikor hetekig tart, szóval nem szenteltem különösebb figyelmet neki. Egy gyors őszi lehülés és meleg ruházat hiánya miatt nagyon picit tüsszögni kezdtem 1-2 napig tartott, minimálisan a torkom is kapart,de ezután el is múlt, orrfolyás és dugulás nem volt. Majd 3-4 nappal később teljesen levett a lábamról 2-3 napig csak aludtam, izzadtam, és a hasmenésemet próbáltam enyhíteni.Ekkor már sejtettem,hogy probléma van úgyhogy elvonultam a nagyvilág elől. Miután kihevertem azt a pár (amúgy 37,3 hőemelkedéses, de kimerítő) napot egyik pillanatról a másikra elment a szaglásom. Életemben nem éreztem még ilyet. Orrdugulásom nem volt, de mégis a szagokat nem éreztem. Csak azt éreztem, hogy mikor beleszagoltam a kézfertőtlenítőbe, az alkohol gőz marja az orrom,de ezen kívűl semmit. Az ételek ízét abból a szempontból éreztem, hogy sós vagy édes, de ha elém tettek volna 3 süteményt nem tudtam volna megmondani bekötött szemmel, hogy barackos, málnás vagy csokis. Csak azt, hogy édes. Erre rá 4-5 napra elkezdett visszatérni, 1-2 nap volt mire teljesen visszajött. Utánna még két hetet töltöttem a biztonság kedvéért otthon. Orvosnál nem jártam, és nem is látott, szóval igazoltan nem voltam fertőzött, plusz, mivel nem is éreztem magam sűrgős esetnek, nem tulajdonítottam a dolognak, az otthonmaradáson kívül, különösebb figyelmet. A fentiekben összefoglaltak miatt gondolom, hogy átestem rajta.


Bár csak valahol az utolsók közt leszek azoknak, akiket beoltanak a korom miatt (25,nő) mégis elkezdett megfogalmazódni bennem egy kérdés miután, hallottam, hogy azoknak az egészségügyben dolgozóknak, akik át estek rajta az elmúlt 6 hónapban, nem létfontosságú beoltatniuk magukat.

Utánna olvasgattam kicsit a vakcina teszteléseinek, és azokat akik átestek rajta szürke zónába sorolják, tehát nem tudják, hogy szükség van-e beoltani őket, avagy sem, vagy veszélyes e rájuk nézve. Legalábbis a cikk amiben olvastam ezt írta, de talán egy 1-2 hónapos lehet az a cikk, szóval természetesen nem tartom elsődleges forrásnak.


A FŐ KÉRDÉS (ha valaki nem szeretné elolvasni az előzményeimet):


El kezdtem gondolkodni azon, hogy ha már át estem rajta, akkor nyilván nekem nem feltétlenül van szükségem az oltásra és nem venném el olyanok elől, akiknek szükséges.

Úgy emlékeztem létezik olyan teszt, ami megmutathatja, hogy van-e a vérben ellenanyag.

Így jutottam el a szerológiai teszthez. Rengeteg oldalt végig böngésztem, de nem adnak számomra pontos választ!


Kimutatja-e az lgG szerológiai teszt a vérben lévő Covid19 ellenanyagot 5-6 hónappal a fertőzés után, vagy akár később, vagy csak a betegség után pár hétig, míg a szervezet teljesen legyűri a vírust?

Szeretném tudni, mert ha igen akkor mindenképp megcsináltatnám.



#koronavírus #Szerológiai teszt #Szerológiaiteszt
2021. jan. 23. 06:42
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
SARS-Cov-2 elleni IgG antitest vérből szerológiai úton lehet kimutatni! Átlagosan 6 hónapig termel ellenanyagot a szervezet de 3 hónap után lecsökkenhet annyira , hogy 3 után újra el lehet kapni
2021. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Mindenképpen érdemes megcsináltatnod, és könnyen lehet, hogy még pozitív lesz. De ne gyorstesztet csinálj, amit a patikában már lehet venni, mert annak nem elég nagy az érzékenysége. Professzionális laboratóriumban, automatán végzett "anti-SARS-CoV-2 IgG antitest" meghatározást kérj. Ha elvégezteted, és pozitív lesz, azt is megkérdezheted, hogy a te eredményed hogy viszonyul a többi mért eredményhez. (Alacsony, magas, közepes.) Mert ők sok eredményt látnak, meg tudják ezt mondani. (Ha akarják.) Magánlaborokban is van erre lehetőség, de egyes állami laborok is végeznek beutaló nélkül, fizetősen vizsgálatokat.

Persze, az is lehet, hogy negatív leszel, mert már elég régen voltál beteg (ami tényleg eléggé kétséget kizáróan COVID volt).

De szerintem, ha voltak ellenanyagaid, akkor azokból még most is van mérhető mennyiség. (Azért fogalmaztam így, mert ritkán az is előfordul, hogy valakinek, bár beteg volt, nem mérhető ellenanyag a vérében. Ennek ellenére valószínűleg ő is védett, mert az antitest-termelés csak az egyik tényezője a szervezet fertőzések elleni védekezésének.)

Az oltás meggondolandó, főleg, ha még viszonylag sok ellenanyagod van. Én COVID után fél éven belül nem oltatnám be magamat, csak később. Mivel fiatal vagy, valószínűleg tényleg csak egy-két hónap múlva kerülne rád a sor, addig meg még jöhetnek új információk ezzel az egésszel kapcsolatban, úgyhogy várj és folyamatosan tájékozódj.

2021. febr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nézesd meg, én is 6 hónappal a fertőzés után nézettem meg és kifejezetten magas volt az igG szintje, ami még biztosan kitart egy jó darabig. Csak hogy értsd, ugye 50 (határérték) felett jó ez a szint, nekem a határérték közel 35x-ös értékét termeli a szervezetem.
2021. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as Te melyiket csináltattad? Elisa vagy Centaur teszt? Köszi.
2021. jún. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyan nem a 3-as vagyok, de az 50-es határérték a Synlab-nál használt ABBOTT teszthez tartozik (Se Centaur, se ELISA).
2021. jún. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-a vagyok: synlab abbott ahogy fentebb mondtak
2021. aug. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!