Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Anális szex okozhat fekélyes...

Anális szex okozhat fekélyes vastagbélgyulladást?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itt nincsenek szakértők, de hátha valaki képben van ezzel valamelyest.


Szóval, úgy 4-5 évvel ezelőtt volt egy tartós párkapcsolatom, az akkori párom elmondása alapján életében 1 nővel volt előttem, és már vagy 3 éve volt vele mielőtt engem megismert. Tehát nem volt aktív szexuális élete évekig (óvszer nélkül úgy rémlik nem is szexelt). Na most, mi az akkori párommal kipróbáltuk az anális szexet néhányszor, és óvszer nélkül, ami talán hiba volt, de megbíztam benne és nekem ő volt az első. Sosem okozott ez semmi gondot, azonban kb. 1 évre rá, hogy először kipróbáltuk az anált, durván felfáztam, és a háziorvos valami erős antibiotikumot adott rá. Már a gyógyszer bevételének második napján jelentkezett nálam véres, nyákos széklet, majd miután ez hónapokig fennált egyéb panasz hiányában, végül utánajártunk és a vastagbéltükrözés azt mutatta ki, hogy a vastagbelem legalsó 20 cm-e gyulladt. Azóta a legutóbbi tükrözés szerint ez lecsökkent az utolsó 10 cm-re akkor, tehát mondhatni, hogy jelenleg a végbél a gyulladt, vagyis a vastagbél, csak legalul ha ez érthető.


Komolyan azért lett egy gyógyíthatatlan autoimmun betegségem mert párszor óvszer nélkül csináltam análisan? Vagy inkább az antibiotikum okozhatta vagy ez alapjáraton úgy is megtortent volna velem?! Olvastam, hogy elméletileg RITKÁN okozhat végbélgyulladást, de nekem a vastagbelem gyulladt az alsó részén... Hát nem tudom, és szinte az is kizárható, hogy a partnerem nemi beteg a múltját tekintve. És miért nem szinte egyből jelentkeztek akkor a tüneteim?



2021. febr. 13. 12:21
1 2 3
 1/26 Angel3000 ***** válasza:
58%
Kedves kérdezô! Igen okozhat! Folyamatos irritàlàs a bélrendszernek nem egészséges, idôvel ,- aki amugy is hajlamos a bélbetegségekre kialakulhat egy krònikus gyulladàs és abbôl fakadò szövödmény!
2021. febr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem mondanám folyamatosnak, kb 3x csináltuk 1,5 év alatt.
2021. febr. 13. 12:31
 3/26 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem tudja a mai orvostudomány hogy mitől alakul ki a fekélyes vastagbélgyulladás? Ezt miért nem hangoztatják akkor sehol, hogy hé, anális szex is okozhatja? Meg akkor az a több ezer beteg mind emiatt lett beteg? Számomra ez nagyon durvam
2021. febr. 13. 12:32
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. febr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%

2-3 seggbekukitól nem valószínű, hogy ilyened lesz.

Ahhoz, hogy problémát okozzon már eléggé ipari jelleggel kell tolni.

Inkább véletlen egybeesés.

2021. febr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Én eddig évekig azt gondoltam hogy az a lórúgásnyi antibiotikum tett be és most teljesen ki vagyok, hogy ha az análra vezethető vissza, akkor életem végéig utalnám magamat...és ha valóban az anál okozta akkor ez azt is jelenti hogy a srácnak és így nekem is fixen van valamilyen nemi betegségünk?!
2021. febr. 13. 12:38
 7/26 A kérdező kommentje:
Egyébként darabszámra nem tudom hány alkalommal volt, régen volt, lehet hogy több mint 3x de hogy nem toltuk állandóan az is tuti. Pár havonta kipróbáltuk néhány percre, ennyi történt.
2021. febr. 13. 12:40
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
2021. febr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
86%
Nem, gyakorlatilag kizárt dolog, hogy ennek bármi köze lenne hozzá.
2021. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de akkor miért találtam a neten egy orvosi oldalt, ahol idézem: Az anális szex már önmagában is előidézheti a végbélgyulladást.


Bár nekem a vastagbelem is gyulladt, csak hát furcsa hogy annak is a legalsó szakasza, persze meglehet, hogy a végbélgyulladásom ponthogy a vastagbélgyulladás következménye. Meg a neten azt is irja, hogy ha az analisszex után napokkal, hetekkel észlel furcsa tüneteket vagy fájdalmat akkor keressen fel nemigyógyászt. (fájdalmat sose éreztem, csak véres és nyákos volt állandóan a székletem, szinte nem is volt rendes széklet egy idő után, csak ilyen trutyi).


És még azt is olvastam az előbb, hogy sokszor félrekezelés történik ilyen esetekben mert a gasztroenterológus nem gondol arra h a problémákat nemi betegség okozza... Nagyon biztató....

2021. febr. 13. 13:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!