Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Anális szex okozhat fekélyes...

Anális szex okozhat fekélyes vastagbélgyulladást?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itt nincsenek szakértők, de hátha valaki képben van ezzel valamelyest.


Szóval, úgy 4-5 évvel ezelőtt volt egy tartós párkapcsolatom, az akkori párom elmondása alapján életében 1 nővel volt előttem, és már vagy 3 éve volt vele mielőtt engem megismert. Tehát nem volt aktív szexuális élete évekig (óvszer nélkül úgy rémlik nem is szexelt). Na most, mi az akkori párommal kipróbáltuk az anális szexet néhányszor, és óvszer nélkül, ami talán hiba volt, de megbíztam benne és nekem ő volt az első. Sosem okozott ez semmi gondot, azonban kb. 1 évre rá, hogy először kipróbáltuk az anált, durván felfáztam, és a háziorvos valami erős antibiotikumot adott rá. Már a gyógyszer bevételének második napján jelentkezett nálam véres, nyákos széklet, majd miután ez hónapokig fennált egyéb panasz hiányában, végül utánajártunk és a vastagbéltükrözés azt mutatta ki, hogy a vastagbelem legalsó 20 cm-e gyulladt. Azóta a legutóbbi tükrözés szerint ez lecsökkent az utolsó 10 cm-re akkor, tehát mondhatni, hogy jelenleg a végbél a gyulladt, vagyis a vastagbél, csak legalul ha ez érthető.


Komolyan azért lett egy gyógyíthatatlan autoimmun betegségem mert párszor óvszer nélkül csináltam análisan? Vagy inkább az antibiotikum okozhatta vagy ez alapjáraton úgy is megtortent volna velem?! Olvastam, hogy elméletileg RITKÁN okozhat végbélgyulladást, de nekem a vastagbelem gyulladt az alsó részén... Hát nem tudom, és szinte az is kizárható, hogy a partnerem nemi beteg a múltját tekintve. És miért nem szinte egyből jelentkeztek akkor a tüneteim?



2021. febr. 13. 12:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
77%
Tavaly előtt karácsony elmúltával görcsöltem annyira,hogy a mentősök alig bírtak kivinni a kocsihoz.A kórházban kaptam infúzióban Nospa-t és Salofalk-ot.2 nap múlva hazamehettem úgy,hogy nem tudtak tükrözni,mert annyira be volt gyulladva.Azt mondta az orvos,hogy sajnos ez örökre megmarad. 1 hónap múlva kellett visszamennem kontrollra és akkor viszont egy idősebb doki aki tükrözött,azt mondta,hogy még nem látott ilyen javulást.Nyoma sem volt a gyulladásnak. Egyébként az antibiotikum nálam is okoz ilyen problémát,ezért ha lehet kerülöm.
2021. febr. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok híve az anális szexnek, de a vastagbélgyulladás inkább a felborult bélflóra következménye, amihez nagyban hozzájárult az antibiotikum. Bizonyos patogén fajok kerültek túlsúlyba, melyek az anyagcseretermékükkel gyulladást okoztak.
2021. febr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
45%
Nem tartom valószínünek hogy a popsisextől. Sőtt. Biztos. 13 éves korom óta szeretem a popó sexet. Most 24 vagyok. Van hogy napi többször is csinálom. És az ég egy világon semmi bajom nem volt miatta. 24L
2021. febr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
100%

Orvos leszek: nem az análtól van! Ha 5-10 éven keresztül rendszeresen análoztál volna, azt mondom, lehet, hogy volt köze hozzá.

De mivel ez nem áll fent, így esélytelen. Eleve fogékony voltál colitis ulcerosa betegségre, amin az antibiotikum is tud ártani azáltal, hogy felborítja a bélflórát + irritálja maga a gyógyszer a nyálkahártyát.


Felejtsd el, hogy az análtól van, abszolút hülyeség, nemi bajod nem valószínű, hogy van ettől, főleg ennyi idő után.


Szedd rendesen a gyógyszereid, vagy nagyon csúnya lesz a betegség lefolyása, véres-nyákos hasmenések, hasi fájdalom, rákos elfajulás, vastagbél eltávolító műtétek!

2021. febr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
36%
seggbedugi veszélyei
2021. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem az análtól van.
2021. febr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!