Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meddig nyújtanak védettséget...

Meddig nyújtanak védettséget a vakcinák?

Figyelt kérdés
Nekem az a fura, hogy egyiknek sem tudják a védettségi idejét. Most van már nem is tudom hány féle. Ha valakit x fajtával oltottak, és pl 3 hónap védettséget nyújt, akkor 3 havonta oltatni kell? Ezen kívül, hogyha a másik fajta hosszabb ideig nyújt védettséget, akkor át lehet váltani arra a fajtára?
2021. febr. 19. 21:53
 1/6 Angel3000 ***** válasza:
81%
Kedves kérdezô! Még nem tudjàk pontosan, most vizsgàlgatjàk! Azt mondjàk 3 hònapig biztos véd! Ki fog derûlni idôvel!
2021. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, és a kérdesemre a többire mi a válasz?
2021. febr. 19. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Honnan az istenből tudhatnák, ha egyszer még nem telt el hosszabb idő a kidolgozásuk óta? Fél év már eltelt, annyi időt már garantálnak. De többre tippelnek.
2021. febr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem ezeket is át kéne gondolni, sőt... de ugye ezekről hallgatnak.
2021. febr. 19. 22:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert még nincs elég tapasztalat, teljesen új. A tudományos kutatás nem kezdődhet úgy, hogy azonnal mindent tudunk. Idő kell neki, de most nincs arra idő, hogy évekig húzzuk a kísérletezést, működtetni kell a gyakorlatban és majd kiderül. Saját önjelölt virológusi álláspontom szerint ha elég nagy lesz az átoltottság, nem tud majd terjedni a vírus, mert nem lesznek fogadó gazdák, és el is csitul, minimális mértékben marad fenn, tehát nem kell pánikolni mondjuk félévenkénti oltással. Hogy keverhetők-e egymással, azt nyilván ki kell még kísérletezni, eddig mindegyik a sajátjával volt elfoglalva, ez majd egy későbbi lépés lesz. De biztos, hogy kutatni fogják.
2021. febr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én már olvastam egy tanulmányt (külföldi orvosi szaklap) hogy azt tervezik március közepétől, hogy az első adag AstraZeneca lesz, a második pedig az orosz.
2021. febr. 19. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!