Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen tünetekkel jelentkezett...

Milyen tünetekkel jelentkezett nálad a COVID és hány éves vagy?

Figyelt kérdés

2021. febr. 24. 12:00
1 2 3 4
 11/35 anonim válasza:
8-as: én is hallottam ilyenről, bőrégés, bőrfájdalom, kiütések. Elégszéles a tünetskálája ennek a fránya covidnak :/
2021. márc. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
8-as neked covidod volt végül, kimutatták? Ha igen, még milyen tüneted volt a csalánkiütés mellett, és mennyi ideig tartott? Már meggyógyultál teljesen?
2021. márc. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 krwkco ***** válasza:
47%

Nem a kérdés témaköre, de hátha olvassák olyanok, akiknél most kezdődik a fertőzés.


Létezik néhány ártalmatlan praktika, amivel a kezdeti szakaszban csökkenteni lehet a szervezetben szaporodó vírusok számát.


- Magyar kutaók modellszámításai alapján a vírus nem a tüdőben kezdi a fertőzést, hanem az orr és szájüregben. Csak onnan jut le a tüdőbe néhány nap után. Ezért az olyan módszerek, amik a felső légutakban csökkentik a vírusok mennyiségét, enyhíthetik a betegséget.

wigner.hu/hu/sars-cov-2-virusok-leguti-kiulepedese-es-tudogyulladas-kialakulasa-kozotti-osszefuggeseket-tart-fel


- A CPC (cetil piridinium klorid) tartalmú szájvizek 99,99%-kal csökkentik a vírusok mennyiségét a szájüregben. CPC-t tartalmaz az Oral B szájvíz és a Mebucain tabletta is.

[link]

A linkeket követve, vagy CPC covid-ra google-ozva tudományos közlemények is megerősítik az állítást.


- Sósvizes öblítés az orrüregben


- Inhalálás meleg gőzzel. Meleg sós vagy 0,3%-os ecetes meleg víz gőzét belélegezve. Pl:

www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7245632/


Ezek amatőr módszerek és nem orvosilag ajánlottak. De nem ártalmasak. Ez eddig gyakori (nem COVID-os) használatuk miatt már kiderült volna.

2021. márc. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
34 éves vagyok. Nekem szombat reggelre jelentkezett nagyon erős fejfájás, hidegrázás, majd 39 fokos láz ás izomfájdalom. 6.napja nyomom az ágyat lázasan, mindenféle tünetegyüttessel. Étvágyam nincs sok, köhögök, fáj a hátam, soha nem voltam még ilyen gyenge. Sajnos a cégünk nem zárt be, ugyanúgy szolgáltunk ki vevőket, még egy napot ügyfélszolgálaton is kint kellett lennem, majd a telj. értékelő megbeszélésen a főnökök levették a maszkot. Most a dolgozók 90%-a otthon van betegen, vagy karanténban. Kitartást Mindenkinek!
2021. márc. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

14-es:

Mennyi idő alatt jöttek elő a tüneteid? Többieknek milyen baja van?

2021. márc. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
15-ös, pénteken még semmi de semmi bajom nem volt, ittam egy jó lattét és este 11-ig pörögtem tőle, örültem, hogy home-ban dolgozhatok újra, 2 hetente váltjuk egymást kolléganőkkel irodisták (de minek?, miért nem küldtek home-ba mindenkit nem is értjük...), tényleg semmi előjel nem volt és szinte berobbant szombat reggelre. Ha úgy vesszük szerintem pár óra leforgása alatt kezdődött, mert csak reggel 7-kor éreztem magam először nagyon xarul :( Többiek hogy vannak? Kitartást!
2021. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
16-os köszi, nálunk is most tört be, és nincs HO..:( És sokan egyik percről a másikra belázasodnak és már lázasan mennek haza.
2021. márc. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 krwkco ***** válasza:
45%

Tisztelt frissen fertőzöttek!


Mi a véleményetek arról, amit a 13-as hozzászólásban írtam?

2021. márc. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
50%
18-as: Apósom mentősofőrködött és hallotta, hogy az első napokban napi 5-6x kellene fogat mosni, kiöblíteni a garatot, szájat és talán kevesebb kórokozó jut be a tüdőbe. Próbálta valaki? Használt?
2021. márc. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 krwkco ***** válasza:

19-es:


Én nem próbáltam, mert nem voltam COVID-os, de végeztek kisérleteket, hogy melyik szájvíz öli legjobban ezt a vírust. A CPC (cetil piridinium klorid) tartalmúak, mint pl. az Oral B a legjobbak. A többi hatóanyag sokkal kevésbé aktív erre a célra.


Mivel az apósod egészségügyi körökben is hallotta a módszert, az megerősíti, hogy lehet ebben valami.

2021. márc. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!