Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen tünetekkel jelentkezett...

Milyen tünetekkel jelentkezett nálad a COVID és hány éves vagy?

Figyelt kérdés

2021. febr. 24. 12:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Oké, csak közben a szájvíz meg kifejezetten káros a fogaknak. Szóval az sem igazi megoldás, hogy ha kell, ha nem szájvizezünk.
2021. márc. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim válasza:
100%
34/F vagyok, egyik nap délután még munka közben elkezdtek fájni az ízületeim, izmaim. Azt hittem kicsit túlerőltettem magam de estére felment 39 fölé a lázam. Másnap egész nap lázas voltam de ez harmadnapra elmúlt és akkor jött a köhögés és elkezdtem a szaglásomat és ízérzékelésemet elveszíteni. Az 5-6 napon még ezekmellé bejött egy olyan tünet amilyet még soha nem éreztem életemben, mégpedig hogy ahogy vettem a levegőt úgy éreztem mintha a tüdőmet összeszorítaná valami és nem engedné tágulni. 7. napon ez elmúlt és visszajött a láz 2 napra. Ezután fokozatosan csökkent a köhögésem és elkezdett visszajönni az íz és szag. Kb 12 napig tartottak a tüneteim, nem voltak súlyosak ugyan de valahogy éreztem hogy megvan ebben a virusban a potenciál a gyilkolásra. Nem tudni előre hogy kin fog elhatalmasodni.
2021. márc. 31. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 krwkco ***** válasza:

#22

Bocs , hogy a saját vesszőparipámon lovagolok, de a #13 hozzászólásban ezt írtam:

"- Magyar kutaók modellszámításai alapján a vírus nem a tüdőben kezdi a fertőzést, hanem az orr és szájüregben. Csak onnan jut le a tüdőbe néhány nap után. Ezért az olyan módszerek, amik a felső légutakban csökkentik a vírusok mennyiségét, enyhíthetik a betegséget."

Mintha a Te tüneteid is így fejlődtek volna ki. Mindenesetre, ha én ilyet fogok érezni, akkor elkezdem a száj és orrüregben a vírusok ritkítását, ahogy a 13-as hozzászólásban írtam.

Tudom, hogy erre nincs igazi válasz, de ha visszamennél az időben, akkor a saját tapasztalataid alapján látnál ebben fantáziát?

Azért térek vissza erre többször is a gyakorikérdéseken, mert a módszer ártalmatlan és hátha segít valakinek enyhébb lefolyást elérni.

2021. márc. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
#23: a háziorvosoddal beszélj, ha beteg leszel. És kérdezd meg a módszeredről is, mert szerintem ennek nem sok értelme van, ha már a szervezetedbe jutott a vírus. Nem úgy működik ez, hogy bekerül az orrodba, aztán szépen, több napi gyalogtúrával eljut a tüdődig. Szerinted ha első tünetként izomfájdalmat, gyengeséget okoz, azt az orrodból teszi?
2021. márc. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 krwkco ***** válasza:

#24

"Nem úgy működik ez, hogy bekerül az orrodba, aztán szépen, több napi gyalogtúrával eljut a tüdődig."

Van olyan kutatás, ami szerint így működik:

wigner.hu/hu/sars-cov-2-virusok-leguti-kiulepedese-es-tudogyulladas-kialakulasa-kozotti-osszefuggeseket-tart-fel


"Szerinted ha első tünetként izomfájdalmat, gyengeséget okoz, azt az orrodból teszi?"

Ez egy jó érv. De utánagondolva, ugyanezt elmondhatjuk a tüdőről is. A tüdő is csak úgy tud izomfájdalmat kiváltani, ha valamilyen gyulladási faktor vagy immunreakciós termék a vér közvetítésével eljut az izomba. Miért nem történhet meg ez a fertőzött orrnyálkahártyáról elindulva?

2021. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:

23as.

A családomban is vannak akik így gondolják ahogy te is hogy sósvízzel öblögetnek és sós orrsprayt használnak és nekem is ezt tanácsolták. De én valahogy nem hiszem hogy érdemben ez segítene.

Hogy mit csinálnék másként? Igazából semmit mert gyógyszerek nélkül vészeltem át viszonylag enyhe tünetekkel. Egyedül aspirin protectet szedtem naponta egyet vérhígításnak a biztonság kedvéért.

Viszont ha rosszabbodott volna az állapotom akkor azonnal elkezdtem volna szedni a Favipiravirt.

2021. márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim válasza:
22es voltam.
2021. márc. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 krwkco ***** válasza:

#26

"A családomban is vannak akik így gondolják ahogy te is hogy sósvízzel öblögetnek és sós orrsprayt használnak és nekem is ezt tanácsolták."


Jól teszik. A googliban a 'sars-2 gargling salt water' keresésre jónéhány kisérletsorozat és tanulmány megjelenik. Ezek szerint a sós vizes öblítés a szájban és az orrban mérhetően csökkenti a vírusok számát és statisztikailag csökkenti a betegség hosszát és súlyosságát.

Pl.

www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7266767/

www.biospace.com/article/salt-water-vs-covid-19-scottish-researchers-launch-study-to-lessen-symptoms-and-duration-of-illness/

www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7528968/


Egyébként én szájöblítésre az Oral-B szájvizet használom, mert a benne levő cetyl piridinium klorid (CPC) a #13-ban linkelt tanulmány szerint

in-vitro 99,99%-ban inaktiválta a koronavírusokat.

2021. márc. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
47/F: Két hete kezdődőtt nállam erős fejfájással, ami eltartott pár napig, de aztán szépen elmult. Mondom fasza, ennyi volt. Hát nem mert kb az ötödik naptól pár napig hőemelkedésem lett. Az is elmúlt, majd jött a gyengeség, erőtlenség. De az is pár nap után elmúlt. Akkor csináltattam tesztet, ami poizitiv volt. Aztán napokig szinte semmi bajom nem volt ujra. Majd tegnap felment a lázam, de ma megint jól vagyok. Szóval két hete vagyok már benne, a koromhoz képest enyhe tünetekkel, de már kurvára unom, h minidg jön valami ujabb és ujabb tünet. Egyébként rendszeresen sportolok, futok, kondizok. Semmi betegségem nincs, vékony vagyok és teljesen egészséges.
2021. ápr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

28/L és 17 hetes kismama

Első nap rossz közérzet, hasmenés, majd két napig torokfájás, hőemelkedés, fejfájás,de csak reggel. Napközben szinte semmi panasz. Ez az ötödik nap, talán egy kis étvágytalanság van, egyébként panaszmentes. Második nap PCR teszt mintavétel,harmadik nap eredmény: pozitiv.

Sajnos olvastam, hogy sokaknál 5-7. nap lett rosszabb. Még lehet hátra van a java.


A szájvizről én is olvastam, hogy elvileg csökkenti a koncentrációt a szájüregben, szerintem ártani nem árt, korábban is napi 1x használtam, most naponta többször is. Állandó szellőztetés, wc, mosdókagyló napi 2x fertőtlenités. Próbálok sok folyadékot fogyasztani és sokat pihenni.

2021. ápr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!