Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha nagy nehezen atveszeltem a...

Ha nagy nehezen atveszeltem a COVID-19 virust, elkaphatom meg egyszer ?

Figyelt kérdés

Ugy erzem, ha meg egyszer elkapom es ugyanilyen erosen jonnek ki rajtam a tunetek, biztosan belehalok.


“Akik erősebb vagy gyengébb tünetekkel átvészelték azokat felesleges beoltani mert nekik a szervezetük már tud védekezni ellene.” - ez igaz lehet ??


2021. febr. 28. 18:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
el
2021. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen
2021. febr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Milyen tüneteid voltak?
2021. febr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem van kb 3 hónap amíg védett vagy (nem biztos csak én ezt hallottam) utána újra elkaphatod
2021. febr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
El lehet kapni sajnos többször is, főleg hogy most mennyi mutáns van. Oltasd be magad majd.
2021. febr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De ha el is kapom ujbol, ugyanilyen erosen fog kijonni rajtam ?


Vagy igy, hogy mar talalkozott a szervezetem vele, mar sokkal gyengebb lesz ?

2021. febr. 28. 20:02
 7/16 anonim ***** válasza:
Biztos nem 3 hónap, akkor nem osztogatnának 4-6 hónapos kártyákat, ráadásul az egyik csoportnál még azt sem tudják, mikor esett át a betegségen, lehet már fél éve és még erre jön rá a 4 hónap.
2021. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
igen. sajnos már olyan is volt, aki az első túlélte, de a másodikat nem.
2021. febr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tehat ha meg egyszer elkapom, ugyanolyan erosen fog kijonni rajtam mint az elsonel ?
2021. márc. 1. 08:08
 10/16 anonim ***** válasza:
A betegseg utan legalabb egy fel evig immun vagy. Megvizsgaltak a tavalyi eset covid-19-en atesett embereit- Ischglben (2020 marcius eleje) megfertözött embereket, es egy par kivetelevel, 9 honap utan meg mindig immunok voltak. Amig immun vagy, nem kaphatod megegyszer el a Covid-19-et. De ez a virus is valamiben hasonlo, mint az influenza virus, vagyis minden evben el lehet kapni majd, csak mindig egy mas valtozatban (mutacio). Ezert vannak az oltasok, amik szinten immunna teszik az embert a virus ellen a termeszetes immunitas mellett. Ha az oltas elött megegyszer elkapnad, csak enyhe tünetekkel kell szamolnod, mivel az elsö infekciod nagyon heves volt. Minel erösebb volt a megbetegedes, annal gyengebb lesz legközelebb. De feltetlen oltasd be magad.
2021. márc. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!