Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi esélye van, hogy így...

Mennyi esélye van, hogy így megfertőződtem koronavírussal?

Figyelt kérdés

Az online oktatás óta 4-en vagyunk itthon, anya, apa, a nővérem és én. Novemberben anya covidos lett, és akkor betegedett meg a nővérem is, de apával nekünk semmi bajunk nem volt, úgy hogy végig együtt voltunk a karanténban, persze mindent használtunk immunerősítőnek, amit tudtunk.

Most apa köhög pár napja, én pedig tegnap reggel belázasodtam, és fáj a torkom is.

Ehhez még megjegyezném, hogy az is érdekelne, hogy mennyi az esélye, hogy tavaly januárban covidos voltam. Akkor nagyon csúnyán belázasodtam, és napokig elég rosszul voltam. Akkor ráfogtuk az influenzára, de még sosem voltam influenzás, főleg nem így. Azért is jutott ez eszembe, mert olvastam, hogy valahol a covid feltűnése után elkezdtek hónapokra visszamenőleg vizsgálni eseteket, és kiderült, hogy a covid elterjedése előtt honapokkal már előfordult máshol is, de akkor szintén csak influenzának vélték.



2021. febr. 26. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Ha meg sem tudod különböztetni az influenzától, akkor minek foglalkozol vele? Mit számít az, hogy influenza vagy covid?
2021. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Simán lehettél már januárban covidos,de lehet tényleg influenza volt. Most is lehet hogy influenzás vagy, elvégre annak az időszaka is mostanában van. Teszt nélkül nem tudni mivel vagy fertőzött, lehet csak egy megfázás, hisz gondolom te sem vagy nagyon emberek között karantén idején
2021. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi.
2021. febr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szaglás és az ízlelésvesztésből tudod meg elég pontosan, hogy covid e. Az ismerettségi körömből, családomból, valamint nálam is mindenkinek legalább 4-5 napra eltűntek az illatok és az ízek, ha pozitív volt. Valakinek akár több hétre, 1 hónapra is.
2021. márc. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, azóta tesztet is csináltunk, pozitív voltam, de az ízlelés és szaglás is végig megmaradt (legalábbis amikor nem volt eldugulva az orrom). Nálam a köhögés ami még megvan.
2021. márc. 5. 18:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, akkor azóta ti már kitudja melyik mutálódott verziót kaptátok el. Torokfájás nekem is megvolt úgy 10 napig, az illatok visszajöttek 6-7 nap után.
2021. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!