Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Saját költségenre használok...

Saját költségenre használok maszkot a munkahelyemen, a munkáltatómnak nem kötelező biztosítani?

Figyelt kérdés
Gyárban emberek között dolgozok, nem a cégnek kéne adni virus ellen maszkot?

2021. márc. 6. 05:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kötelező a maszkviselés akkor igen, egyébként nem. Szerintem.
2021. márc. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
De, kell biztosítaniuk. Viszont neked kell kérned, mert ha nem kérsz, azt gondolják hogy a te saját egyedi logós maszkodat akarod hordani.
2021. márc. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
mikor elindult ez az egész adtak 1db kimosható maszkot, (valami pelenka szerű anyag) utoljára 1 éve kértem maszkot, azt a választ kaptam már kaptál mosd ki. ez mentesíti őket a további maszk bíztosítás alol?
2021. márc. 6. 06:27
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Ez rohadt szemétség. Amúgy fogalmam sincs hogy megy ez a dolog a többi munkahelyen.
2021. márc. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom. Ahol eddig jártam, mindenhol tartanak egy nagy zacskónyi eldobható egyszerhasználatos maszkot, és ha valakinek nagyon nincs, kötelesek adni, mert nem léphet munkába ha nincs rajta maszk. Nálunk a suliban is így van.

Keress rá, mi vonatkozik a munkaadókra.

Véleményem szerint ha moshatót adnak, illene minimum egy cseredarabot is adni, mint ahogy munkapólóból is mindenhol minimum 2-t adnak, de inkább 3-at. Ez kell hogy vonatkozzon a mosható maszkra is.

2021. márc. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi kaptunk 2db textil maszkot tavasszal. Viszont most eldobható orvosi maszkot használok, mivel azóta volt egy szemműtétem, és UV szűrős napszemüveget kell hordanom, és a textil maszkot nem tudom úgy feltenni, hogy ne párásodjon be, az orvosi jobban illeszkedik. Ezt már nem a munkáltató feladata biztosítani, ha én másikat használok bármi miatt, mint amit kaptunk.
2021. márc. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Nem kell adnia. Nem a gyár tette kötelezővé a maszkhordást, hanem az állam bácsi.

Az is előírás, hogy ne meztelenül és büdösen jelenjünk meg, mégsem adnak sem inget, gatyát, se tusfürdőt.

2021. márc. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezzel nem teljesen értek egyet. Ha én meztelenül, büdösen megyek dolgozni azzal nem veszélyeztetem a körülöttem lévő embereket.

Úgy gondolom a munkáltató kötelessége biztosítani az adott terület biztonságos munkavégzés félételeit.

2021. márc. 7. 05:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt sokféleképpen lehet.
2021. márc. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!