Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A munkáltatóm köteles-e...

A munkáltatóm köteles-e elengedni a kötelező terhességi vizsgálatokra ill. ezt le kell-e dolgoznom vagy az így összeadódó órákat ki kell -e írnom szabadnapnak?

Figyelt kérdés
Hogyan kell igazolni, hogy ott voltam, pk vérvétel?
2013. aug. 2. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:

kedves munkáltatód lehet:(

Szerintem a kiskönyvedben benne lesz

2013. aug. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Munkáltatója válogatja. Elvileg el kell engedniük minden vizsgálatra. Nekem ki kellett vennem szabinak, nem reklamáltam (örülök hogy van munkahelyem).
2013. aug. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Törvényileg igen köteles.Neked igazolni kell a távollétedet orvosi papírral.Távolléti díj illet meg ezen időre.35hkm
2013. aug. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
El kell engednie, kötelessége. Az már megegyezés tárgya, hogyan teszed ezt meg. Ismerősömnek teljes szabadnapot kellett kivennie egy vérvétel miatt is, én csak ledolgoztam a kimaradt órákat.
2013. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2013. aug. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
El kell engednie. De remélem nem ilyen a munkáltatók nagy része. Ha igen, még jobban becsülöm az enyémet...
2013. aug. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

el kell engednie. én főnököm egy köcsög volt ha lehet ezt írni. ha tudtam hogy sokat kell várni, szabit vettem ki. maszek orvosom volt, így csak a védőnő és a vérvétel volt amire elmentem. a főnököm meg közölte 5 hónapos terhesen hogy menjek táppénzre mert a vizsgálatok miatt én sosem vagyok bent...na tudjátok ti is hogy mi az a sok vizsgálat. én nem mentem táppénzre mert elestem volna egyéb juttatástól ami 50ezer ft minusz lett volna. azt mondta erre hogy ő tudja hogy kevesebb lenne a pénzem, de menjek már...szóval nem mentem és utána még csak nem is köszönt pedig csak 5 emberrel dolgoztunk az irodán. aztán gyed után hitegetett hogy visszavesz, vegyem ki a szabikat. kivettem, majd pedig felmondott. azaz közös megegyezéssel zárult, minden juttatást megkaptam mintha felmondott volna. igaz első munkanapomra indulva alattam totálkárosra törték a kocsinkat. egy hétig táppénzen voltam, bár mentő vitt el, de könnyebben sérültem., egy hét után pedig ugye jött az elbocsájtás. ennek 10 hónapja, azóta nem találok munkát....

szóval igen köteles elengedni, de nem kell igazolni, de vannak emberek akik elfelejtik hogy őket is anya szülte!

2013. aug. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lues ***** válasza:
Elvileg el kell engednie. Nekem vinni kellett egy igazolást, hogy orvosnál vagy esetleg védőnőnél voltam és akkor ugyanúgy tekintettek arra az időre, mintha dolgoztam volna. Nem panaszkodhatom, nagyon megértő főnököm volt/van. :)
2013. aug. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!