Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 22 éves egészségesként mekkora...

22 éves egészségesként mekkora esélyem van arra, hogy súlyos tünetekkel kapom el a covidot?

Figyelt kérdés

Őszintén, én sosem voltam még influenzás sem, így nem tudom, milyen az, amikor hetekig beteg vagyok. Az influenza ebből a szempontból hasonló, hogy az is 2 hétig minimum elhúzódik, legalábbis a szakirodalom szerint.


Nekem általában bakteriális betegségeim voltak eddig, azoktól is nagyon rosszul éreztem magam, mármint ugye jön a sok rémhír fiataloktól is, hogy "napokig erejük sem volt az ágyból kikelni" meg ilyenek. Nekem egy sima erősebb betegség is produkál ilyeneket, volt hogy két hétig beteg voltam, fájt a torkom, de halogattam az orvoshoz menést, mondván "egy kis torokfájás miatt felesleges". Aztán tüszős mandulagyulladássá változott és akkor konkrétan 3-4 napig 24 órából 20-t aludtam, olyan gyenge voltam. De volt nekem tüdőgyulladásom is, akkor is 40 fokos lázzal hallucináltam és fulladoztam a köhögés miatt, mégsem a covid volt, hanem más betegség. Tehát én picit azt érzem, hogy a sok fiatal, akik hangoztatják, hogy huuuu, de mennyire betegek voltak, kicsit túloznak, mert ugyanazokat a tüneteket én simán más erősebb megbetegedésnél is átéltem és tudom, túlélhető.


Nyilvan most a fiatalokra gondolok, azzal tisztában vagyok, hogy az idősebbekre ez sokkal veszélyesebb lehet, és érzem a súlyát a helyzetnek, ugyanakkor azt érzem, sok fiatal csak a pánikot kelti, mondván, hogy fiatalok és mégis mennyire kidőltek.



2021. márc. 8. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet rejtett betegséged is. Nem tudhatod. Én 28 évesen kaptam el. Fájt a fejem ennyi volt.
2021. márc. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem több fiatal ismerősöm arról számolt be, hogy 2 hétig nagyon gyengék voltak, ez volt a tünet. Plusz a fejfájás, amit az első is ír.


Konkrétan olyan ismerősről nem tudok, akinek tényleg nagyon durva volt. Illetve de, a nagybátyám került kórházba, de ő sem volt rosszul, hanem eleve asztmás és a covid felerősítette neki az asztmás rohamot és amiatt került be kórházba és kapott oxigén rasegitest (nem lélegeztetés)

2021. márc. 8. 14:32
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Színjáték ez az egész a koronavírussal. Amikor a súlyos krónikus betegségben szenvedő 80 éves nagyszülőm koronavírusos lesz és koronavírusos kórházba kerül és semmilyen koronavírusos tünete sincsen akkor ez a vírus ártalmatlan.
2021. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátom 21 évesen súlyosan elkapta. Kórházba nem került, de nagyon rosszul volt. Anyukám viszont 53 évesen is tünetnélkül kapta el, pedig beteges típus. Én full egészséges 19 évesként rosszabbul éltem meg mint anyukám. Nagyon sok mindentől függhet, ugyanúgy megvan az esélyed, hogy súlyosan elkapod.
2021. márc. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3-as, nekem is a nagybátyám már a 3. kórházban eltöltött nap után veszekedett a nővérekkel, hogy engedjék már haza, teljesen jól van :D Csak hát a protokoll miatt 11 napig bent kellett lennie...
2021. márc. 8. 14:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Minimális.
2021. márc. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ismerőseim között se az 53 éves, se a 80 éves nem volt súlyosan padlón tőle. Mint egy sima influenza. A fiatalokat meg inkább nem is részletezem, abszolút semmi komoly(szaglás/ízlelés szokott eltűnni, meg szintén náthához hasonló tünetek jellemzőek). 22 évesen lehet tünetek nélkül megy át rajtad.
2021. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

"Barátom 21 évesen súlyosan elkapta. Kórházba nem került, de nagyon rosszul volt."


Akkor mégsem veszélyes ... influenzától is lehet szenvedni, mert megfázástól is szarul lehet az ember ...

2021. márc. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!