Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid-19 vakcinát várandós...

Covid-19 vakcinát várandós kismamának be szabad adnia?

Figyelt kérdés

kb. 3 hónapos kismama.


be szabad adni a COVID-19 vakcinát?


úgy hallottam h. külön nem tesztelték még le várandós kismamák esetén.


vagy várjuk ki, míg megszületik a baba és csak utána?


vagy csak az után h. a szoptatás is lement?


Köszi.



2021. márc. 8. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelenlegi allaspont szerint kismamakat nem oltanak, es ez nem a te dontesed, hanem igy van.

Szoptatassal kapcsolatban nem tudom, hogy mi a helyzet, de gondolom akkor sem ajanlatos meg.

2021. márc. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Ezt én sem tudom, de a Te helyedben én biztos nem adnám be egyiket sem. Nagyon azt se lehet tudni, hogy pontosan mi is van bennük, néhány oltás elég heves reakciókat vált ki a beadás után. Gondolok itt szívinfarktus, végtag zsibbadás stb. Sőt egyeseknél pozitív hiv teszt is lett szerintem a babának semmikép nem tenni jót.
2021. márc. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17%

Ez tényleg kérdést vet fel valakiben? Nagy bajok vannak még mindig egyesek fejében...


Magát mérgezze bárki, ahogy akarja, de egy ártatlan kis lélek egészségét miért tenné egy felelős Anyuka kockára?

2021. márc. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
45%

Azert nem kell baromsagokat mondani, hogy szivinfarktust es hiv-et kapsz az oltastol, te jo eg 🤣🤣

Szerintem egyaltalan nem lehet veszelyesebb, mint elkapni a virust, azonban kismamakon nem tesztelik az oltast, tehat most meg nem oltanak, ahogy gyerekeket sem.

Egyebkent termeszetes, hogy vannak egy oltasnak mellakhatasai, ezen nem ertem mit kell meglepodni. A kisbabakat es gyerekeket is gyakran megviseli a vedooltas, azonban megsem halnak bele, tessek erre gondolni peldaul.

2021. márc. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!