Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miből mennyit kellene szednie...

Miből mennyit kellene szednie egy várandós kismamának?

Figyelt kérdés

Tegnap vettünk új magnesiumot mert az elozo elfogyott ez egy 375mg os verzió


Varandos vitaminnak a ladeevit extra t szedi


Magnesiumnak meg ezt : [link]


Csak hogy rengeteg helyen olvasom hogy 1000mg felettit szednek a kismamák , viszont hivatalosabb oldalakon meg ahogy pl bevan love hogy mennyi kell ott meg ezt a 375 - 400mg ot irjak.


Kerlek irjatok pár fontos adatott hogy megis mennyi kellene per nap a legfontosabbakbol mijt pl folsav kalcium magnesium stb stb



2018. szept. 12. 11:54
 1/10 A kérdező kommentje:
7 hkm
2018. szept. 12. 11:55
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Semennyit nem KELL, csak ha sokat görcsöl.


Én nem szedtem semmit a 14. héttől. Változatosan táplálkoztam, és amúgy is minden rendben volt a terhességemmel.

2018. szept. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

2-es vagyok, előtte sem vittem túlzásba. Utálom a bogyókat.


AMi fontos az első 12 hétben, az a folsav.

2018. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos gorcsol.


Kegyetlenul szenved szegenyke a 4. Hettol

2018. szept. 12. 12:02
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha görcsöl ilyen korán és ilyen mértékben, akkor ezen a magnézium nem fog segíteni, egyébként nincs szerintem hivatalos ajánlás, ha valaki sok mg-t szed, akkor hasmenése lesz és kiürül az egész, pl. a magnesolv-val jártam így, folsav meg annyi kell, ami a terhesvitaminban van.
2018. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
2 gyerkőcöm van, a fiamnál kb. 20. hétig szedtem terhesvitamint, a 30. hét körül magneB6-ot, de azt sem sokáig. A lányomnál szinték kb. addig szedtem a vitamint, magnéziumot vele egyáltalán nem. Most vagyok 5 hetes, folsavon kívül semmi mást nem szedek, amíg van friss gyümölcs, zöldség a kertben, addig nem is fogok, csak a téli időszakban esetleg egy kis plusz vitamint, mert a nagy a suliból biztos hazahoz majd egy pár bacit. Mensi szerű görcseim vannak, hol erősebb, hol gyengébb, néha bele-bele nyilall, de túl lehet élni, olyankor próbálok pihenni (már amennyire egy 2 évestől lehet). Nem vagyok híve a mesterséges bogyóknak.
2018. szept. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Gravidát szedtem minden terhességben, plusz az én dokim 2400 mg magnézium citrátot szedet minden kismamájával. A kálciumot nekem az endokrinológusom nem ajánlotta, hogy külön szedjem, rákérdeztem.
2018. szept. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
58%

De az nem tűnt fel, hogy ebben a magnéziumpótlóban magnézium-oxid van?

Az azt jelenti, hogy a 375 mg-ból 4%, azaz 15 mg szívódhat fel!

Ha nagy mennyiségű magnéziumot akar valaki, akkor szerves kötésű magnéziumot szedjen. Az egyetlen bibi ezzel, hogy a nagy adagok hasmenést okozhatnak, de a szakirodalom és a tapasztalat szerint pár adag után már nem okoz hasmenést. Vagy két részre kell osztani a nagy adagokat és akkor se okoz hasmenést.

Magnézium mennyisége: átlagember napi szükséglete 350-380 mg, várandós napi szükséglet 450 mg és erre jön az a magnéziumszükséglet, ami a görcsölést enyhíti, az lehet napi 900-1200 mg is, ezt kitapasztalja az ember magának. De ennek a mennyiségnek fel kell szívódnia, az nem elég, hogy a tablettára rá van írva, de érintetlenül átmegy... Továbbá arra is figyelni kell, hogy ez az elemi magnézium mennyisége legyen, ne a magnéziumvegyületé. Mert ha azt látod valahol, hogy 500 mg magnézium-citrát van egy adagban, az =57 mg elemi magnézium. Néha ráírják a valós magnéziumtartalmat, néha csak a vegyület mennyiségét, mert az mindig több és a vásárlót könnyebb átejteni így.

Egyébként ha úgy görcsöl, mintha menstruálna, arra nem olyan hatásos a magnézium, a magnézium arra jó, amikor merevszik, húzódik a hasfal és ez okoz fájdalmat, vagy a vádlik görcsölnek - mert ez is előfordulhat.

Kalcium: ebből elég a javasolt napi adag, de a magnéziumtól időben távol kell beszedni, legalább 3-4 óra különbséggel, mert akadályozzák egymást a felszívódásban. És a kalciumra is érvényes, hogy pl. citrátból szívódik fel jól, dikalcium-foszfátból vagy Ca-karbonátból nem.

Folsav: ezt két céllal ajánlják.

1) Az egész várandós szakaszban elvileg elég annyi, amennyi a kismamavédő vitaminokban van (~0,8 mg).

2) Felfedezték, hogy a folsav segít megelőzni egy gerincfejlődési rendellenességet: erre a fogantatás előttől a 12. hétig emelt folsavat ajánlanak, napi 3-6 mg-ot. Ezt azért lehet elhagyni a 12. héttől, mert addig lezajlik az a magzatfejlődési szakasz, amiben kialakulhat a probléma.

2018. szept. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%

Nem az elemi mg tartalom van ráírva a tablettátokra, hanem a magnézium ION tartalma.

Ennek csak töredéke hasznosul elemi mg-ként.

Ahogy nézem, 375 mg magnézium-karbonát van benne, aminek csak durván kevesebb nint a harmada hasznosul elemi mg-ként.

1 tablettával kb. 100 mg-t visz be.

Azaz ebből 3-4 kell.

Összehasonlítva magnosolvból csak 1 tasak.

2018. szept. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
54%

Elemi magnézium, magnéziumion vagy tiszta magnéziumtartalom alatt ugyanazt értjük az étrendkiegészítőknél: az ásványi anyag hordozóvegyületről leválasztott formáját. Ha a terméken az szerepel, hogy

375 mg magnézium, az összetevőlistában pedig magnézium-oxid szerepel, az azt jelenti, hogy a magnézium-oxid tömege 617 mg.

Ha a terméken az szerepel, hogy

375 mg magnézium-oxid, akkor a tiszta magnéziumtartalom 228 mg lenne.

Ha hihetünk a gyártó honlapjának, a kapszula tiszta magnéziumtartalma 375 mg, s ez nem karbonátból, hanem magnézium-oxidból jön, tehát 4%-ban szívódik fel maximum. (Az egész dobozt beszedhetné ahhoz, hogy csak a napi szükséglete kijöjjön.)

2018. szept. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!