Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha ez új variáns a fiatalabbak...

Ha ez új variáns a fiatalabbakra is veszélyes, akkor nem kéne őket is oltani?

Figyelt kérdés

Ha ez tényleg rosszabb, meg a vakcinák állítólag hatásosak, akkor miért csak főleg az otthon ülő 70-es 80-asokat oltják?

Ha az orvosok szerint a legnagyobb rizikófaktor az elhízás, akkor a komoly túlsúllyal küzdők miért nincsenek előrevéve?

Ha - állítólag - sokaknál súlyos szövődményeket okozhat a vírus (gyengeség, fáradékonyság, szellemi képességek csökkenése, amikről senki sem tudja, hogy valaha elmúlnak-e), és ez sokkal több embert érint, mint a halálozás, akkor ezt miért nem veszik figyelembe.

Próbáltam erről beszélgetni egészségügyis ismerőseimmel, de nem tudtam velük zöld ágra vergődni. Egyikük csak ennyit mondott: Ha nem értem miért az időseket a legfontosabb beoltani, akkor nincs is miről beszélgetnünk.



2021. márc. 10. 16:09
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:

Azt az érvet fejtettem ki, hogy szerintem ha 45 évesen valaki munkaképtelenné válik, az összevethető azzal, hogy 70 éves krónikus betegen nem éli túl.

Szerintük meg nem, mert az élet védelme mindennél előbbre való.

2021. márc. 10. 16:16
 2/45 anonim ***** válasza:
24%
Így van, az élet védelme az elsődleges.
2021. márc. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
57%
Az időseket azért kell beoltani, mert ők elmennek szavazni viktorkára. Te meg én mindig is csak másodrendű állampolgárok lehetünk a nyugdíjasok után, mert nekünk van saját véleményünk.
2021. márc. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
16%
Egyébként vannak idős korú szüleid, nagyszüleid? Na, képzeld el hohy az egyikük megbetegszik. Akkor már esélyes, hogy nem mindegy, hogy a 45 éves otthon van táppénzen x ideig, vagy a nagyanyád haldoklik.
2021. márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

#2: Szóval szerinted, ha lehet választani:

- 70 éves, akinek még 5 év a várható élettartama az egészségi állapotát figyelembe véve, ha nem kapja el a COVID-ot, ha elkapja, belehal

- 45 éves, egészséges, még 35 év a várható élettartama, ha elkapja a COVID-ot, akkor ez 25-re csökken és jelentősen romlik az életminősége


Te a 70 évesnek adnád a vakcinát?

2021. márc. 10. 16:20
 6/45 A kérdező kommentje:
Értsd: Csak az élet jelenlegi védelmét veszi figyelembe, de azt nem, hogy a hosszú távú szövődmény több évet vehet el a fiataltól, mint amennyit ad az idős ember számára.
2021. márc. 10. 16:21
 7/45 anonim ***** válasza:
24%
Elég nagy baj lehet veled ha ezt az utolsó kommentet egyáltalán le merted írni. Remélem úgy kérdezed, hogy az anyukád 70 éves.
2021. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
16%
Annak adnám, akinek nagyobb szüksége van rá. A 70 éves ne háljon meg. A 45 evésnek marad még az általad saccolt 25 év, plusz a 25 év minden új felfedezése, ami azt is jelenteti, hogy pkusz 10 evet kap a minusz 10 helyett.
2021. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
44%
Nyugodj meg. Már kapják a fiatalabbak is.
2021. márc. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
65%
Egyébiránt én 46 vagyok, anyósom 73 és igen, neki adnám az oltást.
2021. márc. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!