Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez tüdőgyulladás jele?

Ez tüdőgyulladás jele?

Figyelt kérdés

Pozitív lett a kovid tesztem, és azt mondta az orvos hogy bármi légzési nehézséget vagy mellkasi vagy háti fájdalmat érzek, azonnal hívjam ki a mentőt.

Két napja a kulcs csontom alatt, a bal mellemnél, szúró fájdalmat érzek. Nem folyamatosan, általában ha mozgok, de ma többször éreztem, akkor is ha szimplán feküdtem, vagy ha hosszab ideig telefonaltam, vayg éppen ha megfordultam az agyban.

Azért kérdezem itt, mert nem akarom más idejét elvenni azzal ha tök butaságokért hívogatom az orvost, holott lehet hogy valakinek pont abban a pillanatban lenne szüksége ellátasra.


Az lenne még a kérdésem, hogy megemlítsem e az alábbi "tüneteimet" az orvosnak:

Megy a hasam, de nem a megsokott színe és állaga van, sötét barna, szinte fekete, és híg de nem vizes. Mielőtt elmegyek wcre nagyon de nagyon fáj a hasam, és közben is, ilyenre még soha nem volt példa. Valamint, úgy szeptember elején volt egy kis gondom, nő ügyek terén. nagyon fájt a hasam, görcsöltem és mind a két oldalam is. Napokig volt, hogy nem tudtam kiszállni az ágyból, sőt még a megfordulás is fájt. Voltam kivizsgáláson, de mivel szűz voltam, nem tudtak megvizsgálni és elküldött az orvos hasi ultrahangra, valamint, vér és vizelet vételre. Sehol nem találtak semmit. Időközben elmúlt, de a pár napja újra előjöttek a fájdalamk, folyás is, és már a csipőm is fájt. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kérjek kivizsgálást (most már megtudnának vizsgálni normálisan is), ha pozítiv korona vírus fetőzött vagyok, és hogy volt e valakinek ilyen problémája és mi volt az, sulyos volt e és kitudták e kúrálni.


Válaszokat előre is köszönök és elnézést ha sületlenségeket kérdeztem.



2021. márc. 11. 19:37
A kérdező szavazást indított:
fordulj orvoshoz
nem kell, túlreagálod
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

A mellkasi fájdalom a covid tünete.

Mivel pozitív lett a teszted, valószínűleg karanténba tesznek, ahonnan 10 napig nem mehetsz ki, tehát kivizsgálásra sem mehetsz orvoshoz, csak a karantén időszak feloldása után.

A hasi problémával felhivhatod az orvost, hogy adjon rá valami gyógyszert, amit az egyik ismerősöd/rokonod ki tud váltani, karantén után meg nézesd megorvossal mindenképpen!

2021. márc. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon édes vagy, hogy ilyen lelkiismeretes vagy, de inkább nézzen meg orvos, nehogy valami bajod legyen.

Jobbulást kívánok <3

2021. márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Szintén covidos vagyok (3 hete vagyok beteg). Ugyanezen a dillemán mentünk, megyünk keresztül a párommal. Hívjuk a mentőt vagy ne hívjuk a mentőt? Mikor jön el az a pont? A háziorvos annyit tudott mondani nekünk, hogy ha nem kapok levegőt, akkor hívjam a mentőt. Bevisznek és megnézik a tüdőmet, aztán attól függ, bent tartanak-e vagy haza jöhetek. Más mód most nincs a vizsgálatra, ugye a háziorvos most nem fogad fizikailag.


Nekem is volt fájdalmas hasmenésem. Ízületi fájdalom, magas láz, torokfájas, szaglásvesztés. Egy hete kezdődött a fulladás. Úgy érzem, nem megy le elég mennyiségű oxigén a tüdömbe. Hörgök. Szúrást éreztem a bordáim között. Terhelés (terhelés = felkeltem reggel), beszéd hatására kifulladtam. Vasárnap volt a legdurvább. Két mondatott nem tudtam elmondani, folyamatosan elfogyott a levegő és befulladtam. Féltem elaludni este... Félelmetes volt.


A párommal megegyeztünk, azonnal hívjuk a mentőt: ha ájuldozok, szédülök vagy ha picit is rosszabodik a helyzet. Háziorvos felírt valami gyógyszert (amit múlt hét óta írhatnak fel látattlanban covid betegeknek, de legalább 5 percen keresztül magyarázta nekem, hogy erősen mèrlegeljek, hogy kiváltom-e egyáltalán!). Nem volt megnyugató. Nem váltottam ki.


Mivel elkezdett javulni az állapotom (még mindig fulladok, de már nem annyira), ezért nem hívtunk mentőt.


Megmondom őszintén, itthon akarok lenni!! Ha nem muszáj, nem akarok kórházba menni.


A háziorvosok sincsenek könnyű helyzetben. Látatlanban kell nekik diagnózist mondani a betegre és kórházban kezelt tüdőbetegeknek való, komoly gyógyszert kiadni!!


Neked is ezt tudom mondani. Ha érzed, hogy szédülsz, erősen bágyadt leszel, hörögsz, elfogy a levegő beszéd vagy mozgás közben, akkor hívj mentőt! Én se vagyok benne biztos, hogy nincs tüdőgyulladásom jellenleg. Indokolatlanul fáradt vagyok.


Beszélj a háziorvosoddal, ha bármi szokatlant tapasztalsz! Kitartást neked is!

2021. márc. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8%
Én hívnám a mentőt, addig károsítja a tüdőd, amíg alig marad belőle valami? Pedig visszafordithato... Barátnőm konkrétan asztmás lett ettől a szrtol...
2021. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Igazolt covid fertőzött covid ambulanciára tud menni.Nem kell a fulladást megvárni. Csinálnak ct-t, vérképet és mérnek véroxigént. Azt tartják csak bent, akit muszáj.
2021. márc. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


10 hónap eltelt azóta, hogy kiirtam eut a kérdést. Úgy egy hétre a kiírás után, kórházba kerültem két oldali kovidos tüdő gyulladással és tüdő embóliával. Nehéz 10 hónapon mentem át, konkrétan csodálkoztak az orvosok, hogy még élek. Azóta is megvan az embólia, aminek persze nem örülök.


Köszönöm szépen így utólag a válaszokat és elnézést, hogy ennyi idő elteltével reagálok.

2022. jan. 10. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!