Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Autoimmun betegként ha hideg...

Autoimmun betegként ha hideg vizes zuhanyt veszek, akkor akár tüdőgyulladást is kaphatok?

Figyelt kérdés
Most valahogy kilyukadtam ennél a hideg vizes zuhany dolognál és azt olvastam, hogy jótékony hatása van (immunerősítés, vérkeringés serkentés, izomlazítás stb.). Azon kívül, hogy "férfiként" 50 kg vagyok és mozgásszervi autoimmun beteg, ha eldönteném, hogy így turbóznám fel magam milyen következményei lennének ennek a kis "kalandnak"?

2021. febr. 27. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Dehogy. Nem vattacukorból vagyunk.
2021. febr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem az összefüggést, hogy az autoimmun betegségeddel miért is kapnál tüdőgyulladást egy rövid hideg vizes zuhanytól...
2021. febr. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tüdőgyulladást akkor kapsz, ha legyengülve találkozol a tüdőgyulladást okozó kórokozókkal. Kórokozó nélkül semmire sem mész, egy szimpla légúti megbetegedést sem kapsz el, akármennyire is lefagyasztod magad.
2021. febr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Annyiból nem ajánlatos a hideg víz,hogy autoimmun betegeknél hideg hatására az ujjbegyek kapillárisai el tudnak záródni átmenetileg,és eléggé fájdalmas tud lenni(Raynaud-jelenségnek hívják). Bár ez nem minden autoimmun betegnél van,de azért óvatosan szerintem.
2021. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!