Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Immunulógiai "öngól" voltak a...

Immunulógiai "öngól" voltak a tavalyi bezárási, izolációs intézkedések és egyéb korlátozások, ami miatt most szívunk a veszélyesebb mutációkkal ?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam hogy ha tavaly a vuhani vírus betörésére nem reagáltak volna az országok pánikszerű lezárásokkal, akkor a mostani egyre veszélyesebb mutációk nem terjednének ilyen sebességgel, mert sokkal több ember lenne rájuk immunis.

2021. márc. 15. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Nem szerzel végleges immunitást azzal, hogy átestél a betegségen. Volt olyan ország, amely a nyájimmunitásra épített és az is besült. Ez ellen a vírus ellen csak rosszul és még rosszabbul sikerült védekezni. Épp ezért nem nevezném öngólnak.

Mellesleg utólag nagyon könnyű okosnak lenni, de a helyzeten érdemben nem segít sajnos :/

2021. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Svédeknél nem sült be, csak jelzem...

És nem utólagos okoskodás a tavalyi pánikreakciók kritikája, sok szakértő próbálta higgadtan elmagyarázni hogy miért rossz a húzdmeg-ereszdmeg lockdown taktika. De a politikusok a rettegő szakvéleményeket részesítették előnyben

2021. márc. 15. 19:40
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Még mindig nem tudjuk, hogy a betegségen átesettek meddig immunisak. Az új mutációk létrejöttét pedig a legjobban a vírus korlátozatlan terjedése segíti elő, hiszen minden egyes új fertőzött egy újabb lehetőség egy új mutációra.
2021. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

#1-es vagyok, egyébként mi a kérdésed?

Imádom az utólagos okoskodásokat :D igen, egyértelmű, hogy a legtöbb ország rosszul kezelte a vírust. De mire irányul a kérdésed? hogy mi lett volna, ha? Mert akkor írd át inkább sci-fi kategóriába.

Ui.: nézz statisztikákat, bár halottak arányában jobban áll Svédorszég, de fertőzöttek arányában rosszabbul, mint pl.Magyarország. Ott sem sokkal jobb a helyzet, ismétlem magam, csak rosszul, vagy még rosszabbul lehetett kezelni a vírushelyzetet.

2021. márc. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Egy vírus akkor tud mutálódni, ha van számára gazdatest, szóval a kérdésben leírtaknek semmi értelme nincs.
2021. márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 krwkco ***** válasza:
84%

A javaslat lényege, hogy használjuk az eredeti vuhani vírust, mint védőoltást.


Ezzel két baj van:

- Európában a felismert és lezárult esetek 3 %-a végződött halállal. Jó kórházi ellátás mellett. Mondjuk, hogy a nem tesztelt fertőzöttek száma és a tömeges megbetegedések miatti rossz kórházi ellátás kb. kiegyenlítené egymást. Akkor ez 10 millió emberre 300 ezer halottat jelentene és sokkal több, akár 10-szer annyi hosszantartó szövődményt. Ez nem túl biztonságos védőoltás.

- A szabadon engedett fertőzésekkel sokkal több beteg ember és sokkal több vírusszaporodás lenne. A mutációk hamarabb megjelentek volna és a jobb fertőzési képességükkel akkor is többségbe kerültek volna, ha éppen dühöng az eredeti változat.


link a 3%-os adatra:

www.worldometers.info/coronavirus/

2021. márc. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6:

Nem jelentene 300ezer halottat, szerintem nagyon is tisztában vagy azzal hogy a regisztrált esetek csak a töredéke az összes fertőzésnek, a koronavírussal fertőzött elhunytak száma viszont nincs ennyire alábecsülve, tehát a valós halálozási arány valahol 0,5-1% körül lehet, aminek a nagy részét eleve súlyos alapbetegséggel küzdö betegek teszik ki.

2021. márc. 16. 08:40
 8/12 krwkco ***** válasza:
41%

#7.


Én is megírtam, hogy vannak "nem tesztelt fertőzöttek". Ezekről nem tudnak a statisztikák, tehát ez csökkenti a valós halálozási százalékot. De tömeges járvány esetén -a leromló kórházi ellátás miatt- nőne a halálozás. Adatok híján nehéz ezt megbecsülni, de szerintem a kettő legalábbis kiegyenlítené egymást.

Azért gondolom így, mert a súlyosan megbetegedők most sem kerülhetik el, hogy teszteljék őket és rossz kórházi ellátás mellett a mostaninál sokkal többen halnának meg közülük.

Emellett a halottak számát nem az ismert fertőzöttek számával, kell leosztani, ahogy szokták, hanem a lezárult esetek (meggyógyult vagy meghalt) számával. Ezért van a linkelt lapon 3%-os halálozás a 0,6-1% helyett.


De a 300 ezer valóban csak nagyságrendi becslés. Lehet, hogy 100 ezer vagy 200 ezer, eseteleg 400 ezer. A hosszasan elnyúló károsodásokkal együtt ez mindenképpen elfogadhatatlan.


Főleg, ha van más mód: a megbetegedések számának alacsonyabb szinten tartása amíg a védőoltások kellő számban rendelkezésre állnak.

2021. márc. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
Mit foglalkoztok ezzel a marhasággal,nincs jobb dolgotok mint olyan dolgokon vitázni amibe 0 beleszólásunk van? A konzultáció meg egy vicc.
2021. márc. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
9-es, írj egy panaszos emailt a moderációnak hogy nem tetszenek a kérdések, szeretnéd te eldönteni, mi jelenhet itt meg.
2021. márc. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!