Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Astrával oltottak csütörtökön,...

Astrával oltottak csütörtökön, azóta folyamatosan jönnek róla a riasztó hírek. Írnának olyanok, akik szintén ezt kapták, hogy miket tapasztaltak?

Figyelt kérdés
Amióta cikkeznek arról, hogy az országok biztonsági okokból leállították az astrazenecát, seregnyi olyan kommentet olvastam, ahol valakinek az ismerősének az ismerőse ezt kapta, és belehalt... Jólesne olyanokat is olvasnom, akiknek nem lett baja... :D Kicsit megijedtem, bevallom.

2021. márc. 16. 12:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Ez van, amikor kísérleti gyógyszert vetnek be élesben :(
2021. márc. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem hinném hogy veszélyes. Én úgy olvastam hogy millió beoltott közül 2-3 eset volt ahol mondjuk vérrög képződött vagy ilyesmi, de ez betudható sima véletlennek, semmilyen összefüggést nem mutattak ki a kutatások. Nyilván ahogy minden oltásnál lehetnek komplikációk nagyon kis százalékban, úgy ennél is, de nem hinném hogy magasabb mint az összes többinél. A hosszútávú hatásokról valóban nem tudni. De amiket hallasz haláleseteket, maximum úgy lehetnek valószínűleg, mivel a védettség 1 oltás esetében is csak 60-70%, illetve az oltás után kb 2héttel alakul ki, addig ugyanúgy elkapható a betegség, és ugyanúgy lehet halálos is.
2021. márc. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

"seregnyi olyan kommentet olvastam, ahol valakinek az ismerősének az ismerőse ezt kapta, és belehalt..."


Igen, ez az "ismerősöm szomszédjának a postásának az unokatestvérének a bejárónőjének az öccse aki hallott valakiről aki látott valakit belehalni az oltásba". Nem kell a rémhírterjesztőket komolyan venni.


Egy időben azt terjesztették hogy a debreceni kórház teljes covid osztályos személyzete belehalt az oltásba. Nyilván ez is csak egy kamu volt, de rohadt sok agyhalott osztogatta.

2021. márc. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%

Én ugyan nem kaptam még oltást, de had válaszoljak. Már rengeteg embert oltottakbe ezzel a vakcinával, és ezeknek rendkívűl kis százalékánál volt komplikáció. Az sem biztos, hogy ez okozta, most vizsgálják, hogy van e összefüggés, csak óvatosságból függeszteték fel több országban.


Ha az oltás mellékhatásai nem múlnak (már ha vannak) napok óta, akkor keress fel egy orvost, amúgy rendben vagy, és nyugodtan beadathatod a másodikat is, nálad nem okozott negatív reakciót.

2021. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Az oltás után volt láz és hidegrázás, de az másnapra elmúlt. Teljesen jól érzem magam, és logikusan én is belátom, hogy nincs okom félni, csak nyomasztó kicsit, hogy 5 napja kaptam meg, és akkor jönnek az ilyen "oltás után másfél héttel meghalt a makkegészséges rokonom" kommentek.

Igyekszem megnyugodni, és leállni a cikkolvasásokkal egy ideig. :D Köszi mindenkinek, aki ír!

2021. márc. 16. 12:49
 6/18 anonim ***** válasza:
52%

Ezért veszélyes az internet, mert tele van elmebeteg futóbolonddal. Még ez az oldal is.


Azok akik régen a villamoson magukba ordítozva hírdették az igét, ők most az internetet nyomják tele a nem létező oltástól meghalt rokonaikkal.

2021. márc. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
Súlyos krónikus betegségben szenvedő kollégámat oltották be vele kb. három hete, eddig semmi baja. Az 1. adagot kapta meg.
2021. márc. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
Mindegyik vakcina veszélyes. Tele van ez a gyakori gyógyszerügynökökkel, akik az oltást hivatottak reklámozni pénzért.
2021. márc. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Na pont az ilyenekről beszéltem. :D
2021. márc. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, édesanyám (53 éves), múlt héten kapta meg az első Astrát, nála csupán bőrpír jelentkezett, és a szúrás helye fájt neki, amikor ráfeküdt a karjára.
2021. márc. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!