Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az is oltassa be magát, aki...

Az is oltassa be magát, aki elkapta, de enyhe tünetekkel megúszta?

Figyelt kérdés
Én például emiatt nem is tervezem. A szervezetem elég erős volt, hogy megbirkózzon a vírussal.

2021. márc. 17. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Antitest tesztekkel tudod hosszabbitgatni a védettségi igazolasodat. De ehhez gyakori vérvétel kell.


Nekem amúgy most jött meg az igazolvány, novemberben kaptam el,. elvileg májusig vagyok "védett" de június 28-ig szól az igazolvány. Fene sem tud kiigazodni. :-)

2021. márc. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen esetben nem oltatnám be magam egyelőre, mert valószínűleg még védett vagyok és nem akarom olyan elől elvenni az oltóanyagot, aki még egyáltalán nem védett. Viszont utóbb beoltatnám magam, mert előbb-utóbb megszűnhet vagy gyengülhet a védettség, és nem akarok mást megfertőzni, aminek az oltás csökkenti a valószínűségét. Meg amúgy úgy olvastam, hogy újrafertőződéskor súlyosabb lehet a lefolyás, mert az első fertőzés hegei ott vannak a tüdőben, tehát másodszorra már nem teljesen ép tüdővel futsz neki a kórnak. De erről csak egyetlen cikket olvastam még régebben, nem ez lenne a fő szempont, hanem hogy a környezetemet védjem.
2021. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%
Én több olyan esetről is olvastam, hogy a második fertőződés súlyosabb lefolyású volt, úgyhogy ez nem befolyásolna abban, hogy oltassam-e magam
2021. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!