Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most hogyan zajlik egy Covid-t...

Most hogyan zajlik egy Covid-tesztelés? Mármint 2 teszt van/lesz?

Figyelt kérdés

Egy családtagom megy tesztelésre de semmit nem mondtak neki, mi meg semmit nem tudunk, hallottunk.


Én annyit, -hogy amikor műtét miatt voltam decemberben a balesetin-, akkor egy embernek gyorstesztet és valami másfajta tesztet is csináltak egyszerre, meg hallottam, hogy a dokik/nővérek magyarázzák, hogy sokszor nem tuti a gyorsteszt, hanem a másik a biztosabb eredmény.


Tehát most Márciusban, hogyan zajlik egy tesztelés?

És ha pizitív, vagy pozitívak a tesztek, akkor minek a függvénye (mármint pl egyén állapota?), hogy mi lesz vele?



2021. márc. 17. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Van a gyorsteszt, ujjból cseppentett vérből.

A másik, a pcr, amihez a mintát a garatból vagy orrból veszik. Ledugnak egy mintavételi pálcát az garatig, forgatják kicsit és annyi. Nem halt bele senki még.

Előtte 6 órával enni, 2 órával pedig inni sem lehetett ( fogat mosni stb sem). Mi ezt a tájékoztatót kaptuk a pcr teszt előtt.


Nem tudom, mennyi idő az eredmény,nekem aznap megvolt (magán).


Ha pozitív, akkor karantén. Hogy ez önként vagy hatósági, az passz. Van,aki tünetes és pozitív a tesztje, hatóságiba kerül.

2021. márc. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez Államis lesz.
2021. márc. 17. 20:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Van gyorsteszt, amit garatból vesznek, szájon vagy orron át, ugyanúgy mint a PCR tesztnél. Antigén gyorsteszt: https://www.youtube.com/watch?v=nLFHZ3FCIdw

Általában ez a pozitívat helyesen jelzi, ha ez pozitív akkor nem kell másik teszt, ha negatív, akkor érdemes egy PCR tesztet is csináltatni.

2021. márc. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak orrból vettek mintát, pozitív lett.
2021. márc. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%
Az a lényeg, hogy ha kórházba kerülsz covidos osztályra tehessenek, mert az jobban fizet az intézménynek. Ezért több tesztet végeznek, hogy az egyik pozitív legyen. Általában egy tesztet végeznek és attól függ mi a cél vele válik pozitívvá.
2021. márc. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5


És a szajha anyádnak a kurafi apáddal vagy fordítva mi volt a célja?


Negatív lett.

2021. márc. 18. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!