Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valakinél az első kínai...

Ha valakinél az első kínai vakcina beadása utáni 10. napon antigén gyorstesztet végeznek, mert kontakt személyként nevezik meg, akkor attól függetlenül, hogy nem kapta el a vírust, a vakcina miatt lehet az eredmény pozitív?

Figyelt kérdés

2021. márc. 18. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Az antigén teszt nem. Az antitest teszt az, amire te gondolsz (amit vérből csinálnak).
2021. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem az antitestre gondoltam, antigént írtam. De a kínainál egy teljes vírus kerül a szervezetbe (tudom, inaktivált), akkor miért ne lenne pozitív az antigén teszt? Nem kételkedem, csak magyarázd el légy szíves, hogy értsem.
2021. márc. 18. 12:36
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vérből nézik, tehát nem antitest.
2021. márc. 18. 12:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy az antigén teszt pozitív legyen, jó sok vírusnak kell hemzsegni a nyálkahártyádon. Az oltást izomba adják, mivel a vírus inaktivált, nem tud szaporodni. Eleve kevés van belőle, és akkor ezeknek a vírusdarabkáknak még át is kéne jutni valahogy a nyálkahártyára. Ez nem fog megtörténni.


Az lehet, hogy ha direktben az oltóanyagba mártanák a mintavevő pálcikát, akkor pozitív eredményt adna. De a szervezeteden belül nem valószínű, hogy átjut.


(Arra nem emlékszem biztosan, hogy a kínai oltásban az örökítőanyagától megfosztott vírus van-e. Mert ha igen, akkor ezért sem lehet pozitív az antigén teszt: az ugyanis tudtommal a vírus örökítőanyagát mutatja ki. De itt már kevésbé vagyok biztos a részletekben.)

2021. márc. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Teljesen logikus, és érthető, nagyon szépen köszönöm! :)
2021. márc. 18. 12:47
 6/8 A kérdező kommentje:

Tartalmazza:

„A kínai vakcina a teljes koronavírust tartalmazza az örökítőanyaggal, a fehérjékkel és a burokkal együtt, ám ártalmatlanított formában, fertőzni tehát nem képes.”

[link]

Akkor lehet, hogy mégis pozitív lesz a vakcina miatt az eredmény...

2021. márc. 18. 13:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, mert még mindig nem jut át a nyálkahártyára, és főleg nem kezd el ott szaporodni.
2021. márc. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, csak a 4-es válasz zárójeles része miatt, hogy az antigén az örökítőanyagot mutatja ki, elbizonytalanodtam, köszi. :)
2021. márc. 18. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!