Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Igaz, hogy a Covid kapcsán...

Igaz, hogy a Covid kapcsán jutott eszembe, de a kérdés általános. Lehetséges, hogy a gyógyszergyártók szándékosan kísérleteznek ki olyan oltóanyagokat, amivel évente ismételni kell, holott tudnának egyszer elegendőt is fejleszteni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 22. 11:51
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem teljesen, de ehhez kapcsolódik:

Germán Velásquez, a WHO korábbi közegészségügyi, innovációs és szellemi tulajdonjogi titkárságának igazgatója egy cikkében úgy vélekedett, hogy a gyógyszeripar az 1990-es évektől kezdve a spekulatív kapitalizmus felé fordult, az azonnali, közvetlen profitot keresve. A kolumbiai professzor szerint


a piaci logika vezette gyógyszeripar olyan orvosságokat fejleszt ki, amelyek inkább csak kezelik, de nem gyógyítják meg a beteget, mint a magas vérnyomás, a koleszterin, a cukorbetegség, az AIDS és más krónikus betegségek elleni gyógyszerek többsége, amelyekkel a kezelés egész életre szól.

2021. ápr. 15. 10:11
 12/14 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 15. 10:11
 13/14 anonim ***** válasza:

Nyilván nem élünk örökké.

De a választ a kérdésedre sokkal nyitottabb nézőponttal kell nézni.

Gondolhatod,hogyha a gyógyszergyártók a spekulatív kapitalizmus felé fordultak, akkor mi történhet feljebb.

Ha a fele igaz, akkor is bajban vagyunk.

Nem vagyok konteós, de kételkedem benne, hogy engem bármikor , bárhol meg akarna védeni bárki is. Főleg nem állami szinten.

Ez az egész helyzetkezelés egyedülálló kis országunkban.

Ömlik be az UNIÓS lóvé, aminek x része védekezésre, válságkezelésre használható, arra is használják, csak a lakosság nagy részéhez nem jut el.

A legtöbb környező országban az emberek kaptak bérkompenzációt , így nem volt gond otthon maradni a gyerekekkel stb.

Itt mi volt?

Semmi jószerivel.

Az emberek egymásnak ugranak pro és kontra pont emiatt.

2021. ápr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A mumpsz azért nem jó példa, mert nincs velünk állandóan, nagy mértékben. Ritkán fel fel üti a fejét ott, ahol nincs átoltottság. Mondjuk én pont elkaptam 10 éve egy olyan országban (Ukrajna). A mumpsz oltás 70%-ban véd csak sajnos. De mivel nincs állandó járvány, nem mutálódik annyira.
2021. ápr. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!