Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg kiengednek gyógyszergy...

Tényleg kiengednek gyógyszergyárak virusokat, hogy legyen bevélteük?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak városi legenda, hogy kisérleteznek virusokon, amiket elengednek, hogy betegek legyenek az emberek, és vegyeneg drága gyógyszereket.
2012. jan. 16. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Én csak elég ha arra gondolok, egy gyógyszernek van 50 mellékhatása, akkor?

Városon hogy mi van azt nem tudom, itt vidék van.

(de gondolsz arra valaki megírja?!)

2012. jan. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elég nekik az a plusz bevétel, ami abból jön, hogy mindenre gyógyszer írnak az orvosok, amik általában csak a tüneteket enyhítik. Persze beleszólnak a szervezet működésébe, esetleg más bajokat is előidézve.
2012. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bensdorp ***** válasza:
79%

Szerintetek tényleg jókedvükből írnak az orvosok tüneti kezelésre gyógyszert? Vagy azért, mert muszáj őket enyhíteni, vagy mert az oki terápiára (még) nincs lehetőség, vagy pedig mert a betegek mindenképpen szeretnének valamit a bajukra, és ha gyógyszer nélkül küldi őket haza az orvos, háborognak, hogy minek mentek.


Ha nem szeretnétek gyógyszert felíratni, hát ne tegyétek, de ne ócsároljátok a munkájukat végző orvosokat!


A kérdés pedig egy oltári nagy marhaság. Ha valaki vírust szaporít-terjeszt, az hozzá is visszajuthat, és őt is megfertőzheti ugyanúgy. Ennyire senki sem hülye. És szerintetek nincs elég gyógyszerre szüksége így is a társadalomnak? Nem vesznek eleget? Ó, dehogynem.


Plusz hozzáteszem, hogy vírusellenszereket nagyon nehéz kifejleszteni, mivel tekintve, hogy nem igazi élőlények (mint nyilván ti is tanultátok biológiából), nagyon kevés ellenük a támadási lehetőség. Egy gyógyszergyár se fog 20+ évig kutatni azért, hogy világbotrány kerekedjen a lutri ostobaságból. Legfeljebb terroristák csinálhatnak ilyet, akiknek nincs vesztenivalója.

2012. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
bensdorp Én már fel sem veszem az ilyen kiírásokat, ne foglalkozz velük. Mindig lesznek hülyék, tudatlanok. Azt sem tudják mi az a vírus, de azért találgatnak. Hagyd rájuk. Amúgy én is azt mondom, nem kötelező megvenni a gyógyszert, bele is lehet halni a betegségbe...
2012. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Kétféle savcsökkentőt szedek úgy, hogy nem bizonyították még, hogy refluxos vagyok. Nem voltam gasztroenterológiai vizsgálaton!!!

Ez a saját példám.


De említhetjük még az orrpolipra adott kortikoszteroidokat is.


Vagy általánosságban: amíg kicsi a baj, nem foglalkoznak vele. Aztán egyszer csak elkezdenek: felírnak erős gyógyszereket.


Az a baj, hogy a gyógynövényeket, gyógyteákat 100%-ban elutasítják az orvosok. Minden népi gyógymódot elutasítanak. Tisztelet a kivételnek - bár olyat én még nem láttam.

Kívülről teljesen úgy tűnik, hogy elvetik azt a tényt, hogy a szervezet képes öngyógyításra. Sőt, sokszor a szervezet saját öngyógyítását nyomják el.

A gyógyszerek belenyúlnak a természet rendjébe. Sokszor csak egy kis ponton változtatnak valamit, aztán szenvedjen a szervezet még ennek a következményeitől is. Pl. konkrétan hallottam, hogy női hormonzavaroknál, ha az egyik hormon szintje normális, a másik túl magas, akkor a normális szintjét is megemelik. Jó, azt értem, negatív visszacsatolás helyreállítását szeretnék elérni, mert itt valami ilyesmi lehet a gond. De akkor is...


Nemcsak mi laikusok ismerjük fel ezt páran. Pár orvos (!!!) már kacsintgat a természetes gyógymódok felé. Sajnos őket még csak netről ismerjük.



bensdorp, mit szólnál, ha 19 éves korodban már többféle gyógyszer kéne szedned úgy, hogy egyelőre nem lenne nagy bajod, csak mondjuk úgy rendellenességed? Aztán 10 éven belül jön a következő, de az már nem rendellenesség lesz, hanem vmi komolyabb betegség.



Megkérdeztük, mit ajánl az orvosunk általános téli vitamin- és nyomelempótlás céljából. Nem javasolt multivitamint, mert abban van B-vitamin, ami hizlal (nem tudom, melyik B-vitaminra mondta, én csak visszahallottam a beszélgetést). Ad egy, nagyon vékonyak vagyunk, még használna is a hízás. Ad kettő szellemi megterhelés alatt állunk + stresszes időszakban van a család...

Viszont Béres cseppet javasolt, mert szerinte szükség van az immunerősítésre (??????) .

2012. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne értsetek félre, azt egy szóval nem mondtam, hogy ellenezném a magasvérnyomás, 2.-es tip. cukorbetegség, epilepszia etc. gyógyszerekkel való kezelését.

Nem hiszek abban, hogy a húsevés vagy a gabonák mellőzésével gyógyítható lenne bármi is.

Nem hiszek a méregtelenítés, lúgosítás, immunerősítés c. mítoszokban.


Csak szerintem a természetgyógyászatnak, a homeopatáknak együtt kéne működniük az orvostudománnyal és fordítva. És mindent természetesen kéne kezdeni kezelni, és ha az nem hatott, akkor utána gyógyszer...

2012. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Azért tegyük hozzá, hogy az orvoslátogatóknak köszönhetően igenis sok orvos indokolatlanul írja fel a betegeknek a gyógyszert és a szerencsétlenek meg bíznak benne és szedik is.


A miénk például rászokott arra, hogy mindenkinek magas vérnyomásra ír gyógyszert. De úgy, hogy a rendelőben mért EGYETLEN értéket alapul véve, megállapítja, hogy magas vérnyomása van, a betegnek, jaj gyorsan váltsa ki a három doboz gyógyszert és egész szemeket szedjen. Nem egyszer, nem kétszer csinálta ezt.


Holott a betegnek adni kellene egy vérnyomás naptárat és naponta többször mérni a vérnyomást és az alapján lehet eldönteni, hogy na akkor kell-e gyógyszer és mennyi.


Én pl. az orvosi rendelőben rendszeresen ideges vagyok, a vérnyomásméréstől pánikolok, ahogy szorul a kezemen és mikor megfázással mentem már el is kapott, hogy mérjünk csak egy vérnyomást, mondtam, hogy ittam négy kávét is aznap, de húha a 140 az rengeteg, magas vérnyomásos vagyok, és azonnal szednem kell gyógyszert.


Természetesen nem kezdtem el szedni, a nővérem, aki egészségügyis és mellesleg orvoslátogató is mondta, hogy nehogy szedjem, említette is, hogy kinek a körzete a doki vajon miért írhatja ilyen buzgón a gyógyszert. Helyette egy nap négyszer mértünk és mindig normális sőt gyakran ALACSONY a vérnyomásom. És rögtön egész szemekkel akart kezelni egy eredmény alapján és nem én vagyok az egyetlen.


Szerintem egyáltalán nem csoda, ha az emberek gyanakodnak, hogy feleslegesen írják a gyógyszert.


Meg mikor az egyik megtöm antibiotikummal a másik meg elszörnyed, hogy hát ez vírus, minek ad rá antibiotikumot, mikor tudja jól, hogy nem használ stb.

2012. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"hogy hát ez vírus, minek ad rá antibiotikumot, mikor tudja jól, hogy nem használ stb."


Ha értenél hozzá nem azért ad vírusra hogy elpusztítsa hanem a vírus által legyengült szervezet ne kapjon baktériumos felülfertőzést!

2012. ápr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

"Kétféle savcsökkentőt szedek úgy, hogy nem bizonyították még, hogy refluxos vagyok. Nem voltam gasztroenterológiai vizsgálaton!!!"


Akkor miért szeded?Te nem tudod megállapítani visszafolyik e a sav?

2012. ápr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!