Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Immunszupresszéált betegeknek...

Immunszupresszéált betegeknek ajánlott valamelyik oltás? És ha igen, akkor melyik? (COVID-19)

Figyelt kérdés

2021. márc. 23. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Ilyen helyzetben lévő ismerősöm Astra Zenecát kapott. De ez nrm játék, mindenképp beszélje meg a saját kezelőorvosával az illető.


Amúgy miért csak most jut eszetekbe ezen gondolkodni?

2021. márc. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Nekem az orvosom azt mondta, hogy attól még lehet oltani, de nem biztos, hogy olyan hatásos.
2021. márc. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Wadmalac ***** válasza:
84%

Immunszupresszáltra még veszélyesebb maga a vírus, úgyhogy még inkább szükség van az oltásra, mint egészséges immunállapotú embernél.

Persze hogy ilyenkor melyik oltás, milyen módon, körülmények közti beadása szükséges, illetve milyen plusz óvatosság szükséges, nem mi fogjuk megmondani, hanem szakorvos.

2021. márc. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es, képzeld el, hogy a kevelőorvos, se a szakorvos, se másik 5 orvos eddig akit kérdeztünk, nem tudott mondani semmit, vagy nem volt hajlandó felelősséget vállalni a tanácsáért. Szerintem ez elég gáz, hogy egy olyan oltás forgalomba van, amihez az orvosok nem hajlandóak tanácsot adni.
2021. márc. 23. 18:06
 5/10 A kérdező kommentje:
Mármint nem azt mondom, hogy az oltással van feltétlenül baj, hanem a rendszerrel. Pontosabban, vagy az oltással, vagy az orvosokkal, vagy a rendszerrel.
2021. márc. 23. 18:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen betegségre milyen gyógyszert kap milyen dózisban? Ezeket mondjuk nem ártana tudni.
2021. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, kérdező, de akkor mi itt milyen tanácsot adhatnánk? Anonim gyakorisokban jobban megbízol, mint a kórtörténetet ismerő orvosokban?

1. voltam.

2021. márc. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, valami tudományos cikket, EU-s ajánlást, mittomén tudna esetleg valaki beidézni.
2021. márc. 23. 22:49
 9/10 Wadmalac ***** válasza:
100%
Oltásközpont telefonos érdeklődéssel próbálkoztál?
2021. márc. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Transzplantalt?
2021. márc. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!