Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus elleni oltás...

Koronavírus elleni oltás előtt célszerű gyorstesztet csináltatni?

Figyelt kérdés
Édesapámat (69 éves, kicsit túlsúlyos, pár éve melanómája volt) holnap fogják Pfizerrel oltani. Azt hallani, hogy akik oltás után lettek betegek, azokat lehet úgy oltották hogy koronásak voltak oltás az időpontjában. Ezért gondoltam hogy ennek kivédése miatt célszerű-e oltás előtt gyorstesztet csinálnia?
2021. márc. 24. 09:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Engem tegnap oltottak, nem csináltam gyorstesztet.

Abból indultam ki, hogy hiába mutat negatívot, ez egyáltalán nem biztos.

Az oltás után el kell telnie egy bizonyos időszaknak, amikor már valamelyest védettséget nyújt az első oltás is.

Sokan felvetik itt, hogy az oltás után megkapta valaki a covidot. Igen egy ideig még nem volt semmi védettsége. A második oltás után lesz 90 % fölött.

Ha titeket megnyugat, csináltass gyorstesztet, és holnap mondjátok el az oltóponton. Akár felhívhatod a 1818-at, hogy pozitív gyorsteszt esetén ebben az esetben mi a teendő.

2021. márc. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de azt mi magyarázza hogy több emberről is tudok akik a második oltásuk után kerültek kórházba súlyos állapotban?
2021. márc. 24. 09:33
 3/28 anonim ***** válasza:
A második oltás után 2 héttel alakul ki a max. véedettség, ami vakccinától, embertől függően 70-95 %. Az oltások után nagyobb eséllyel (70-90 %) nem kerül súlyos állapotba a beteg.
2021. márc. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
70-95 %
2021. márc. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Ezt a 70-95 %-ot kb. úgy kell elképzelni, hogy ha mindenki be lenne oltva, akkor is lennének enyhébb tünetekkel pár ezren fertőzöttek, esetleg pár százam kóházba is kerülhetnek, s néhányan -egyéb problémák miatt- bele is halhatnak.

Mint ahogy minden évben jónéhányan kerülnek be influenzával is kórházba, s különböző okokból van aki abba is belehal.

2021. márc. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Ehhez képest sokan vannak súlyos állapotban a második oltásuk után. 😩
2021. márc. 24. 09:48
 7/28 anonim ***** válasza:
Forrás?
2021. márc. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Nézd meg a görbéket Izraelben -átoltottság: 58 % teljes oltottság: 52 %


[link]

2021. márc. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
#6, igen, mert már több mint egymillió ember beoltottak Magyarországon. Az oltás véd mondjuk 95%-ban, legyünk optimisták. Akkor 5%-ban nem. Az egymilliónak az 5%-a pedig 50 ezer. Ők mind súlyos állapotba kerülhetnek sajnos, ha érintkeznek egy fertőzöttel. És az oltottak nagy része egészségügyi dolgozó, akik ugye jó eséllyel tényleg találkoznak is a vírussal, vagy idős, akiknél eleve kisebb arányban alakul ki a védettség.
2021. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Most beszéltem az egyik ismerősömmel, aki oltatni szeretett volna, de előtte alapos volt. Ő már noverben volt koronás. 2 hete csináltattatott egy ellenanyag tesztet, ami magas volt neki. 3 egymástól független orvost kérdezett meg arról, hogy oltattasson-e? Mindhárom azt mondta, ilyen magas ellenanyag szintnél eszébe ne jusson, mert ha erre ráoltanak, akkor egy életre autoimmun beteg lesz.
2021. márc. 24. 20:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!