Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kinek mennyi idő után állt...

Kinek mennyi idő után állt helyre szaglása/ízlelése (ha helyreállt) koronavírus-fertőzést követően?

Figyelt kérdés
Lassan kétségbe kell, hogy vonjam a hazai egészségügyet teljes mértékben. Eddig nekem különösebb atrocitásom nem volt vele, de ez többek közt a háziorvosom elérhetetlensége és az én béketűrésem eredménye. Viszont mint koronából kigyógyult nem igazán tudom komolyan venni azt az állítást, ami a szaglást és ízlelést érinti: hogy: „majd helyrejön”. Jó, én mindent elhiszek meg nyilván relatíve új dologról van szó, de mivel esetemben iszonyatosan enyhe lefojása volt a dolognak nem gondoltam volna, hogy még mindig ezzel kell kínlódnom. Valamikor november végén, legkésőbb decemberben fertőződhettem meg, lényegében kis torokkaparáson túl meg egy-egy orrfolyós napon kívül nem tudtam volna megmondani, hogy simán megfáztam vagy koronás voltam. Csak a teszt világított rá, amit okkal kértem és persze az azóta már evidenssé vált másik problémából sejtetem. Nagyjából január közepe óta tünetmentes vagyok, leszámítva az említett dolgot. Kérdezném tehát, hogy aki átesett ezen annak van-e azóta ugyanolyan, ha nem jobb szaglása/ízlelése? Mert ugyan nekem is javult, de ez még mindig ég és föld a fertőzés előttihez képest és immáron negyedik hónapja tart ez az állapot.

2021. márc. 25. 01:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 hétig tartott, aztán fokozatosan jött vissza. Unokatestvérem tavaly augusztusban esett át rajta, februárba kezdett el érezni valamit, és még mist sem tökéletes.
2021. márc. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már a karantén végére. Összesen kb 16 napot voltam karanténban, mert a családból más lett előbb pozitív. Nekem a 3. nap körül jöttek ki az első tünetek (láz, hátfájás) aztán ezek elmúltak kb 3 nap alatt. Utána már a lázam is lement, és akkor jött a szaglás, íz elvesztés. Kb 10 napig tartott, és mire feloldották a karantént már 90%-ban vissza tért. Viszont volt a családból aki elkapta, és tünetmentes volt (az ízek, szaglás elvesztése kivételével) de neki kb 3 hét kellett mire kezdett helyre jönni.
2021. márc. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia/Sziasztok én is szintén decemberben fertőződtem meg az utána lévő egy hónap borzalmas volt. Nálam is maradtak fenn tünetek pl.: izomfájdalom, fáradtság, egy darabig magas pulzus stb. Szerintem ez mindenkinél más lefolyású. Anyukám is decemberben esett át rajta, ő is elvesztette a szaglását-ízlését, és a mai napig nem jött neki vissza :/ Azért mielőbbi jobbulást kívánok!
2021. márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de én tavaly szeptemberben betegedtem meg, és bár visszajött egy hónap után a szaglásom, nem ugyanúgy érzem a szagokat, mint előtte. Mindennek szúrós, kénes szaga van, főleg a húsoknak, sós dolgoknak, de még a csatornaszagot sem úgy érzem, mint előtte. Állítólag illóolaj-terápiával lehet rajta segíteni, mostanában tervezem kipróbálni, hátha, mert ez így elég rossz :(
2021. márc. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezzel küzdök azért is kerestem rá a kérdésre. Én október végén kaptam el és a szaglásom a mai napig el van torzulva. Teljesen máshogy érzem a parfümöket (csak tömény alkoholszagot érzek az összesnél), az izzadtságszagot is teljesen máshogy érzem, meg még nagyon sok mindent. Nem tudom mit lehetne tenni, úgy érzem az idegrendszert támadta meg a vírus, mert sokszor nagyon tompa az agyam, hülyeségeket beszélek. Korábban rám ez egyáltalán nem volt jellemző.
2021. márc. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez elég vegyes és aggasztó is egyben, hogy ennyire széles a skála és ezek szerint nem csak beképzelem magamnak, hogy más azóta. Semmi más bajom nincs ezen felül, de ez meg nyomaszt. Mikor elkezdett „regenerálódni”, akkor pl. a húsokat romlottnak éreztem. Ez egész sokáig tartott. De addig főleg a csirkének volt valami olyasmi íze, mintha romlott lenne. Meg talán a sertésnek. Elég sz@r volt így bármilyen húsos ételt enni, mert kb. a csirke az, amit jobban szeretek. Ez szerencsére megszűnt, de még nem 100%-os. Furcsamód tényleg az van, hogy sok íz így egyesével vált érezhetővé meg élvezhetővé, hogy úgy mondjam. Az is megállapítható, hogy az ízlelés előrébb van, mint a szaglás. A szaglás olyan elég semleges még az esetek felében. Én eddig semmi hivatalos vagy közismert írást nem találtam arról, hogy ezzel mit lehet kezdeni vagy hogy egyáltalán lehet-e kezelni. Ennek az olajos terápiának viszont lehet utánaolvasok, csak elég hihetetlennek hangzik, hogy ha ez idegrendszert érint, hogy akkor mégis hogy befolyásolja...
2021. márc. 26. 00:22
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Visza fog jönni a szaglás is. Valakinek pár hét, valakinek akár egy év is, de visszajön.
2021. márc. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Én januárban kaptam el, csak a szaglásom tűnt el, 2 hét múlva visszajött, de nekem sem ugyanolyan, mint eddig. Bármilyen hús készül egy gusztustalan szagot érzek, amit én még csak be sem tudok azonosítani. Most márciustól meg sokkal érzékenyebb is lett az orrom, már ott tartok, hogy hányingerem van a hús szagától. Most fogom kipróbálni ezt a szaglás/ illóolaj tréninget, hátha segít. Már meg is rendeltem csak várom, hogy megérkezzem.
2021. márc. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#7

Remélem igazad van, mert elég furcsa ez a torz érzékelés...


#8

Ha esetleg van rá lehetőséged és érezhető előnye van légyszi számolj be róla, hogy milyen.

2021. márc. 27. 00:21
 10/16 anonim válasza:

Persze majd írok, de az még pár hét.

Amint van jó/rossz tapasztalom írok róla itt.

2021. márc. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!