Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől lehet így kirepedezve a...

Mitől lehet így kirepedezve a szám?

Figyelt kérdés

Voltam orvosnál, ő azt mondta, hogy herpesz kaptam is rá Zovirax krémet, de semmit nem ért.

Ahogy néztem képeket szerintem nem herpesz mert nekem nem olyan "csúnya"

Hanem inkább ilyen cserepesnek mondanám az ajkaimat. És az egyik oldalt van rajta egy vágás. A herpeszről azt olvastam viszket, de nekem meg akkor fáj ha nagyra nyitom és húzódik, olyan mintha valami miatt nem tágulna úgy ahogy kellene a bőrnek.

És még annyit írnék, hogy mindig amikor előjött hidegben futottam, vagy szeles időben bicikliztem sál és maszk nélkül.

Sajnos nagyon sokszor előjön a Zovirax semmit nem segít, sőt szerintem még rosszabb lett. Anyukámnak van valami pipere kréme azt rátettem párszor és jobb lett, elvileg száraz bőrre jó.


Csak szerintem ez nem normális, betegség is állhat a háttérben?



#száj #herpesz #ajak #Zovirax #szájzug gyulladás
2021. márc. 27. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Érzékenyebb vagy a hideg időre

Egyszerűen csak kifújta a szél.

Megelőzésképpen hogy ha olyan idő van és olyat csinálsz amitől tudod hogy előjön, használj ajakbalzsamot vagy zsíros kenőcsöt.

2021. márc. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor ez nem olyan gáz mint a herpesz még?

Ilyenkor azért gondolom csókolózni még nem lehet.

2021. márc. 27. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem betegség hanem így reagál a bőröd.

Mondom ezt így látatlanba.

A csókolózást a saját kényelmed határozza meg, mert végül is egy sebről van szó ahogy írtad.

2021. márc. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem herpesz, hanem "kifújta a szél". Illetve nekem már több hónapja ilyen, semmi nem használ rá igazán. Jó kérdés, hogy mitől van: a hideg és a maszk is tud ilyesmi tüneteket okozni, szóval nem biztos, hogy a szél volt és a biciklizés.
2021. márc. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És neked valami rendbe hozta?
2021. márc. 27. 17:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Szöllőzsir,de a házi zsir-vaj se rosz
2021. márc. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gombás fertőzés is lehet m
2021. márc. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!