Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért akarunk nyitni/lazítani...

Miért akarunk nyitni/lazítani 10 nap múlva, ha napi 9 ezer fertőzött van, és 200 feletti halálozás?

Figyelt kérdés

Tényleg érthetlen, amit művelünk. Novemberben ilyenkor jobb adatok mellett azért zártunk, mert akkorihoz képest durva számok jöttek. Most annál is durvább van, hogy következik ebből, hogy akkor nem szigorítunk (vagy csak tartunk meg mindent, ahogy van), hanem engedünk? Nem azt mondom, hogy nincs benne logika, mert ez fájdalmasan egyszerű válasz lenne, hanem hogy ez már valóban idiótaság.

Vagy ha van mire enyhíteni, akkor talán novemberben se kellett volna szigorítani a semmire...


2021. márc. 28. 13:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nem értem, Amerikában mit csinálnak jobban? Ott már megnyíltak az éttermek, teraszok. Itt a napi 10.ezer halott az rengeteg. Így már mindenkin átmegy vagy átment a betegség.
2021. márc. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Bocs. Javitok: napi 10.ezer fertőzött.
2021. márc. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nincs elég ismerősöm, de 2 kapta el a betegséget 1 év alatt. Persze van halott ismerősöm, de hát úgy ismerős, hogy a rokonát láttam már, szóval mint létező tudom, hogy van, de nem beszéltünk soha, csak közös ismerőstől hallottam. Vagy egy távoli rokonom meghalt, de ő is 50 feletti, persze vírus nélkül biztos élt volna még 20 évig, de azért ő sem a fiatal korosztály.

A 4 millió teszt jobban zavar, mert valakiket túl sokszor tesztelnek, engem és nagyon sok ismerősömet egyszer sem tették. Faterom csinált utótesztet, elvileg valamikor elkapta, legalábbis ezt mutatta ki a teszt, de ebből nem érzékelt semmit. Jó lenne, ha nekem is így lenne, de attól jobb lesz, ha megtudom? ATtól még elkaphatom megint, ha tudnám, hogy mondjuk májusban már elkaptam? Persze hónapra pontosan nem dobja ki a választ.

2021. márc. 28. 13:56
 14/23 anonim ***** válasza:

#9 vagyok

Az ez lenne az akaratát a mostani újabb bakijára értettem amikor azt mondta hogy mindenki fertőződjön meg és tegyen meg mindent hogy kórházba kerüljön mert le vannak terhelve. Amúgy igen az olyan szolgáltatások lesznek mint a fodrász, körmös és hasonlók. A kocsmákat, éttermeket, szórakozóhelyeket meg még mindig nem tervezik nyitni. Nem csodálnám ha lassan elkezdenének itthon is tüntetni hogy csak azért is kinyitnának az éttermek mint külföldön. A koncertek meg nekem is hiányoznak de nem valószínű hogy nyáron lesz bármi nagyobb koncert is, az összes nagyobb fesztivált lemondták már.

2021. márc. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Olyan rossz ez a bizonytalanság. Minden őssze jön. Ki gondolta volna, hogy ebben a technikailag fejlett, modern világban, egy vírus így szedi az áldozatait,és már 1.éve? Szomorú. Olyan mintha vissza mennénk az időben.
2021. márc. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
14: Kisebb koncertek elképzelhetőek, úgy mint tavaly.
2021. márc. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
#16 igen csak azok főleg magyar előadóktól voltak amiket én általában ki nem állhatok. Sokszor még a Szigeten meg egyéb fesztiválokon ahol sok koncert van is alig találok valamit amire szívesen elmennék. Nem egyszer volt már hogy egy koncert miatt külföldre utaztam mert itthon annyira nem volt semmi ami tényleg tetszett volna. Nyilván ezek a koncertek sem rosszak így az egész hangulata megvan meg a semminél jobb de lassan 2 év után szeretnék végre valami olyanra is elmenni amit szeretek is.
2021. márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
a mesterségesen gerjesztett hisztéria az emberek szabadságjogainak megszüntetésére irányul és azt próbálják kideríteni h mi az a határ ameddig meg lehet fosztani az embereket minden joguktól.Ezen a teszten a szabad ember sajnos elbukott.Kiderült h elég a médiában pánikot kelteni,egy kis cenzúrát bevezetni a gondolkodásra képes emberek ellen ,és azt tehetnek velünk amit akarnak...Egy év leforgása alatt minden jogunknak vége lett,olyan szinten lehet az embereken uralkodni amihez régen világháborúk kellettek(teljes lakosság kijárási tilalma 8után,gyülekezési jog elvétele,szólásszabadság korlátozása,oltási igazolás utáni diszkrimináció,üzletek vendéglátóhelyek erőszakos bezárása,kötelező maszkhordatás,létszámkorlátozás üzletekben,kényszeres tesztelések,fegyveres(!) katonák a utcán).A napi szinten kiadott halálozási,fertőzöttségi számokat nem lehet ellenőrizni,azt mondanak ami éppen az érdekükben áll.Teljes kontroll alatt állnak az emberek,mert mint kiderült nincs összefogás,nem voltak olyan tüntetések,polgári engedetlen passzív ellenállási kisérletek amitől a hatalom visszavett volna.Az internetadó miatt hömpölygött az utcákon a tömeg,de hogy szobafogságra itéltek minket és konrétan a saját kilélegzett levegőnket vagyunk kénytelenek szívni már egy éve az semmilyen következménnyel nem járt.Bebizonyítottuk h csicskák vagyunk,és megérdemeljük a sorsunkat...
2021. márc. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
18: erre írtam hogy 2022-ben választás, lehet véleményt nyilvánítani, de az egész világon! Ha a világ legjobb kormányai is belebuknak a járványba, azon se fogok meglepődni. Sőt, el is várom.
2021. márc. 28. 17:02
 20/23 anonim ***** válasza:
17: Nálam ez pont fordítva van. Külföldön élőként hazalátogatva elsősorban magyar koncerteket akarok látni. És ezt múlt nyáron az augusztusi egy hónapos otthonlétem alatt ki is maxoltam, ahogy csak tudtam. 500 fős limit ide vagy oda, a feeling megvolt. :)
2021. márc. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!