Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki az oltásoktól retteg, az...

Aki az oltásoktól retteg, az hogy mer bevenni egy paracetamolt tablettát pl?

Figyelt kérdés
Annak is nagyobb a kockázata.. sőt autóba, repülőre ülni?

2021. márc. 28. 18:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Azért egy fájdalomcsillapítónak kicsit nagyobb múltja van. Különben is te valami szakértő vagy?
2021. márc. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
A paracetamolt nem most talaltak fel az elmult 1 evben. A gyogyszer kiurul a szervezetedbol de a mRNS oltas beepul a DNA-be.
2021. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Napi fideszbérenc vakcinahívő agyhalottkodás megvolt. Mehetsz a pénztárgéphez.
2021. márc. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagyok fideszes, de aki azt írja,hogy a vakcina beèpul a dnsünkbe az egy idióta
2021. márc. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

A paracetamol tényleg csinálhat bajt - ha rosszul alkalmazza valaki és túladagolja. Nyilván mindenki azt hiszi, hogy majd nem pont ő fogja benézni a dózist. A kockázatok súlyosak, de jól ismertek, mert paracetamol már 15 éve is volt.


Az oltásnál - érthetően - attól félnek az emberek, hogy mit fog okozni 15 év múlva. Hiába mondják a szakértők, hogy nagy valószínűséggel semmit, és ha mégis, akkor a több millióból 1-2 fő lesz érintett valami enyhébb következményben, ez nem mindenkit győz meg. Nem értik, hogy miből tudják ezt kikövetkeztetni az ezzel foglalkozók. Meg az se tesz jót a közvéleménynek, hogy a szakértők által mondott "nem tudjuk biztosan" az gyakran úgy csapódik le, mintha azt mondanák, hogy "fogalmunk sincs". Hiába tudunk valami nagy valószínűséggel állítani, a nagyközönség számára ez megfoghatatlan. Meg valahogy az előny-kockázat összehasonlítása is könnyen elsikkad (a betegségnek biztosan van hosszútávú káros hatása ugyanis, és éppen ezt előzzük meg az oltással).


A másik lényeges gyökere a problémának az, hogy sok szakértő úgy gondolkodik, hogy csak a tudományos vizsgálatból származó információkat lehet figyelembe venni. Tehát hiába oltanak már az USA-ban kismamákat, és hiába nem nőtt a körükben a fejlődési rendellenességek aránya, mivel ez nem kettős vak teszt, nem vesszük figyelembe. A textilmaszkoknál is hasonló játszódott le az elején.

2021. márc. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha beveszek nem veszek be egy fajdalomcsillapitot, attol meg ugyanugy mehetek kulfoldre, koncertre meg ahova csak szeretnek. Nem kapok semmilyen megkulonboztetest, ha epp abban az idoszakban "paracetamol nelkuli" vagyok. Soha nem a nep erdekeit es egeszseget neztek es nem hinnem hogy most kezdenek el.. Nekem "csak" ennyi a bajom az oltassal es SOHA nem fogom beadatni.
2021. márc. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Beépül az agyadba.. Biológia 1..
2021. márc. 28. 23:28
 8/14 A kérdező kommentje:

"Soha nem a nep erdekeit es egeszseget neztek"

Tényleg nem? Akkor miért élünk jobban mint 500 éve? Mint 100 éve? Mint 50 éve? Miért gyógyítanak egy csomó betegséget ami régen kampó volt. Nagyon s zar egy világképed van...

2021. márc. 28. 23:52
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Én évek óta gyógyszermentesen élek, oltást utoljára gyerekkoromban kaptam. Szedek vitaminokat, odafigyelek a táplálkozásomra, életmódomra. Ha nagyon ritkán beteg leszek, gyógynövényekkel kúrálom magam. Az egészségem azóta nagyon sokat javult. A vírust eddig vagy nem kaptam el, vagy nem vettem észre. 30 éve utaztam utoljára repülővel. Van még kérdés?
2021. márc. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem rettegek az oltástól, csak matematikailag nagyobb esélyem van egészséges életet élni, ha bevállalom a covid elkapását, mintsem hogy oltakozzak egy olyan kísérleti vakcinával, aminek a fene tudja hogy milyen hatása lesz egy-két év múlva, amikor más senki sem fogja nyilván tartani, hogy ki betegedett meg az oltástól.
2021. márc. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!