Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha ki akarom zárni a covidról...

Ha ki akarom zárni a covidról szóló híreket, akkor lényegében meg kell szakítanom a kapcsolatot a külvilággal?

Figyelt kérdés
Egyszerűen már kezd nagyon sok lenni, hogy a csapból is ez folyik, ez halt meg, az halt meg, vakcina így meg úgy, senki nem tud semmit. Annyira idegesít már az egész helyzet, már magamba beszélek tüneteket, nagyon nincs jó hatással rám mentálisan ez a negatív híráradat. Viszont ha meg teljesen elzárom magam külvilágtól, az sem feltétlenül jó.. De már úgy érzem, nem bírom ezt a sok negatív hírt.

2021. márc. 29. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Nem, csak a hagyományos médiát kell kerülnöd. Elegendő, ha nem kapcsolod be a TV-t vagy ha igen, akkor értelmes csatornákat nézel. Az interneten meg nézd a külföldi weboldalakat, véletlenül sem a magyarokat.
2021. márc. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam TV-t nézni (nincs is), rádiót hallgatni, újságot olvasni. Így különböző emberektől szoktam megtudni, hogy mi újság a nagyvilágban. :)

De persze egy csomót netezek, egyszerűen nem nézem meg a covid-dal kapcsolatos dolgokat.

2021. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Online hírportálokat se közvetlenül a weboldalaikon kövesd (ahol a kezdőlap fele covid-ról szól) hanem pl. Facebookon ahol te döntöd el melyik cikkre kattintasz és melyikre nem.

Ha Twitteren fenn vagy ott szűrni is lehet kifejezések alapján hogy mit látsz és mit nem (biztos a Facebookon is csak nekem még nem kellett).

2021. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hírek követésére valóban a Twitter a legjobb.
2021. márc. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
2: Ha netezel, nem tudod kikerülni. Én sem olvasok újságot, nézek tévét vagy hallgatok rádiót. Csak netezek. De akaratlanul is szembejön szörfözgetés közben. Facebookon különösen.
2021. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Azt meg hiába mondja bárki, hogy nem kell rákattintani az evvel kapcsolatos postokra. Épp elég ha a címüket látom ("Berobbant a vírus negyedik hulláma!", "Még évekig kötelelző lehet a távolságtartás és a maszkviselés", "Soha nem volt még ennyi halott egy nap alatt"), hogy hergelő, stresszfokozó hatást váltson ki.
2021. márc. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Lehet, hogy velem van a baj, de én nem futok össze ilyen hírekkel.
2021. márc. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%

Ti most tényleg azt hiszitek, hogy ha kizárjátok a járvánnyal kapcsolatos híreket az életetekből, akkor nem lesz járvány? Vagy mit vártok ettől? Ez sima struccpolitika.

Nyilván szelektálni kell, a szenzációhajhász címekre nem kell kattintani, de ha homokba dugjuk a fejünket, attól a probléma nem szűnik meg létezni.

2021. márc. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

"Ez sima struccpolitika."

Csak hogy a strucc tudna csinálni valamit a helyzetében, mi nem. Minek idegeskedni valamin amire nincs ráhatásunk?

2021. márc. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
kapcsolj ki mindent, tv-t internetet stb. Menj erdőbe sétálni ott maszk sem kell
2021. márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!