Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik beoltatta magát az...

Akik beoltatta magát az melyik vakcinát kérte és miért?

Figyelt kérdés

Ma telefonáltak anyukámnak, hogy mehet olvtásra és holnap 12:00-ig kell eldöntenie, hogy melyiket szeretné. Apukámnál is ugyanez volt, ő a szputnyikot választotta még az oltások megkezdésekor.

Anya felhívott 8 orvost, mindegyik vagy a kínait és a szputnyikot javasolta és az astrazenecát tiltotta, tehát azt mondták az kész öngyilkosság.


Melyiket válassza???


2021. ápr. 1. 18:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
#7, hát gondolom azért, mert nem volt másfajta vakcina, és mindenkit azzal oltottak, ami éppen volt, vagy passz. Én eddig nem is tudtam, hogy lehet választani.
2021. ápr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%
Az én rokonaimnak se volt választási lehetősége, csak fölajánlottak nekik egy félét kéri/nem kéri alapon. Figyelembe véve persze, hogy nem mindenki kaphat bármilyet.
2021. ápr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Hááát én ezt nem tudom, 17 vagyok, engem nagyon nem érint a téma, csak azt tudom mondani, hogy egyik nap telefonáltak anyának, hogy xy keresi az xy tól, és mehet oltásra. Janka asszony kérjük válasszon a felsorolt 6 vakcina közül, majd a kiválasztottból két alkalommal fogják beoltani. és kért időt gondolkodni. Apánál ugyanez volt, de Ő egyből rávágta, hogy a szputnyikot kéri és még aznap fogadták Vácon.
2021. ápr. 1. 18:21
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim gyógyszeriparban dolgoztak évekig, nekem azt javasolták, hogy a kínai-t kérjem, ha tudom, mert az egy hagyományos alapon működő.


/A többi is lehet, hogy ugyanolyan kiváló, de a technológia még nem tesztelt, mert csak a vírus egy része ellen termel ellenanyagot a sejt amit egy MRNS-sel visznek bele./


(Kb ennyit fogtam föl, én gépészmérnök vagyok, a biológia nem erősségem)

2021. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
14: köszönöm!
2021. ápr. 1. 18:22
 16/22 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk nincs ilyen hogy az ember kiválaszthatja hogy melyiket akarja. Regisztráció után felhívják az embert és felajánlanak egy időpontot. Az adott időpontnak megvan a vakcinája, hiszen egy nap csak egyfélét használnak. Az ember eldöntheti hogy elmegy és kéri, vagy vár tovább, ez esetben ha megint kap egy ajánlatot, akkor megint dönthet hogy ez megfelel-e neki, vagy elutasítja.
2021. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo! Bar azt gondolom, hogy ezt nem masok tanacsai alapjan kell eldonteni, megertem azokat az embereket is, akik errol semmit nem tudnak es akiknek a tajekoztatas lenne a felada csak meg nagyobb zavart okoznak. En soha nem mondom meg azoknak, akik engem kerdeznek, hogy dontsenek ezzel kapcsolatban, azt viszont igen, hogy en mit tennek. Mivel te nem ismersz elmondom, hogy 30 eves, egeszseges, rendszeresen sportolo no vagyok es ha oltatni akarnek inaktivalt virust tartalmazo vakcinat valasztanek. Ugyan a Sinopharm dokumentacioja valoban nem a legalaposabb, de a tobbie sem tokeletes. Kesobbi autoimmun vagy ADE mindegyik eseteben fennallhat, lehetetlen elore megmondani melyik bizonyul vegul jobbnak. mRNS vakcinat nem valasztanek, mert tul sok fiatalnal fordul elo a tulzott IFN reakcio (idosekre ez annyira nem jellemzo, minden bizonnyal azert, mert maga az immunrendszer is gyengebb mar, igy az immunreakcio is) es mert tulajdonkeppen az, hogy eppen milyen sejtek veszik fol a mRNS-t es expresszaljak majd a spike proteint (tehat hol alakul majd ki adott esetben lokalis gyulladas) az a veletlenen mulik. (Inaktivalt vakcinak eseten a szoveti makrofagok veszik fol az inaktivalt virust.) A most elerheto vektorvakcinakkal kapcsolatban: az adenovirusok a majsejteket fertozik. Az astrazeneca modositott majom adenovirus, gondolom a verrogkepzodeses esetek miatt nem ajanlottak edesanyad orvos ismerosei (ugy tudom ez most kb. 1:100000). A sputnik ketfele human adenovirus kevereke. En azt azert nem akarnam, mert tartanek attol, hogy a nem a normal fertozesi uton bejutott virusra adott immunvalasznak lehetnek nem kivanatos kovetkezmenyei. (Itt megjegyeznem, hogy hatasmechanizmusabol adodoan verrogkepzodeses esetek elvben itt is elofordulhatnak es nem akarok remeket latni, de nem vagyok benne biztos, hogy nem-e azert nincsenek, mert - nyugatabbra ezt nem hasznaljak, egyelore legalabbis- egyszeruen csak nem kotik az orrunkra.) Adenovirust azert sem akarnek, mert kis esellyel ugyan rekombinacio reven integralodhat a genomba es az integracio helyetol fuggoen karcinogen lehet (ez normal adenovirus fertozes soran is megtortenhet). Mindent egybevetve, en a hatasmechanizmus miatt a Sinopharmot valasztanam. A sinopharm ellen ervelok masik erve (a rossz/nem elerheto dokumentacio mellett) a benne talalhato aluminium hidroxid: minden inaktivalt patogent tartalmazo vakcinaba kell adjuvans, maskepp nem mukodik, onmagaban egy nem replikalodo patogen nem indukal immunvalaszt, es az aluminium hidroxidnal jobbat meg nem talaltak ki.
2021. ápr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
16: a nálunk-ot szerintem a családodra értsd ;) Vagy valamit nagyon elszúrtatok, vagy benéztetek valamit. Mi kiválaszthatjuk, hogy mit mikor és hol kapunk. Nem tudom ez miért különbözhet két ember között
2021. ápr. 1. 21:30
 19/22 anonim ***** válasza:
Úgy értem, a városunkban.
2021. ápr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem sehol nincs választási lehetőség, de ha lenne, akkor valószíűleg a Pfizer választanám. Én egyébként szombaton a Sputnyikot kapom, arról én is azt hallottam, hogy a legjobb.
2021. ápr. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!