Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kérnétek ebben a helyzetben a...

Kérnétek ebben a helyzetben a veszettség elleni oltást+tetanuszt?

Figyelt kérdés

2 napja éjszaka nyitva maradt a szobában nálam az ablak és berepült egy kis denevér. A lányom riadt fel rá,befogtuk,elengedtük.

Másnap átnéztem a lányomat meg magamat is emiatt,mert ki tudja meddig lehetett bent. Rajta nem találtam semmit,de magamon igen, 2 apró pöttyöt a karomon,ami utánanézés alapján nagyon hasonlított egy esetleges harapásra. Megmutattam a háziorvosnak, szinte kinevetett,meg fogalma sem volt rola ,hogy mit csináljon amúgy,ha az is lenne,így átmentem az ügyeletre ,hogy ott is ránézzenek. Ott már nem nevettek,azonnal kórházba küldtek,megnézte egy orvos és azt mondta,hogy ha 0,1% esélye is van,azért érdemes felvenni az oltásokat, hogy véletlenül se legyen baj.

Visszatértem a háziorvoshoz aki teljesen felháborodott,hogy nem fogja beadni,mert indokolatlan..de végül megírta a papírokat.

Őszintén,kinek lehet hinni ilyen helyzetben? Minden orvos mást mond és teljesen hülyének néz néhány,pedig én tényleg csak le akartam csekkoltatni,mert van egy enyhe egészségügyi szorongásom ami nem hagy nyugodni ilyenkor...

Ti beadatnátok?


máj. 22. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem
máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy denevér MEGHARAPOTT VOLNA, azt észrevetted volna, ha meg álmodban történt volna, akkor meg felébredtél volna rá.

Meg azt áruld el, szerencsétlen denevér MIÉRT akart volna megharapni????


Eszembe sem jutott volna "harapásnyomokat" keresni, eszembe sem jutott volna orvoshoz menni, és eszembe sem jutna semmiféle oltást beadatni.

máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Duke81 ***** válasza:
0%

Nem tudom tényleg a fenever okozta e a serülést, mondjuk kétlem de a vesuettség az fix halállal végződik és ráadásul nagyon csúnya halállal! Engem egy kutya harapott meg tavaj elött és mivel elmentem vele a balesetire kötelezően kiírták az oltást. 3x adagot kellett, 1x2 és 1 beadatni, semmi bajom nem volt tőle.

Szóval ha ez megnyugtat sztem nyugodtan beadathatod.

máj. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Semmilyen nagy dolgot nem akartam ebből kihozni, csak azt ,hogy ránézzenek, mert képek alapján nagyon hasonlított,gondoltam nem árt.

Azt nem értem,hogy az egyik orvos miért mondja ezt a másik meg azt,mert így fogalmam sincs kinek kéne hinnem.

Itt inkább az gondolkoztatott el,hogy bajom nem lesz attól ha megkapom az oltást, de attól lehet,hogy ha esetleg nem és valami mégis volt.

Egyébként nagyon szeretem a denevéreket,semmiféle kihegyeződésem nincs rájuk,el is lett engedve,csak véletlenek előfordulhatnak,volt már több ilyen baleset egyébként.

máj. 22. 15:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Elméletileg ilyen esetben, ha nem tudod meddig volt bent, éribtkeztél e vele, kérhető az oltás. Ettől függetlenül nagyon valószínűtlen, hogy veszett és ugye a harapás sem biztos...
máj. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

A rőt vérszopó denevér Közép- és Dél-Amerikában, trópusi és szubtrópusi vidékeken Mexikótól Észak-Chiléig és Észak-Argentínáig honos.

Magyarországon először 2013. november eleje óta lehet vérszopó denevéreket látni, a Szegedi Vadasparkban.

Az itteni denevérfajok rovarokkal táplálkoznak.

máj. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Hol találtál képet denevér harapásról? 😀
máj. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#6 Nem csak azok harapnak...Volt már rá példa.

Nem azt mondom, hogy megharapta, csak azt, hogy ez nem érv.

máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

A veszettség halálos. Az oltással biztosan megelőzöd, hogy beteg légy. Halálos betegséggel pedig nem játszunk. Nem számít, hogy csak 0,1% az esély, mert ez az jelenti, 1000 emberből egy meghal. Annak az egynek ez 100%.

Adasd be az oltást. Semmi bajod nem lesz tőle. Engem kóbor kutya karmolt meg, én nem kockáztattam. Sajnos, van veszettség Magyarországon, ha nagyon ritka is az állatok között.

máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Az itt élö denevérek rovarevök, mást nem harapnak meg.
máj. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!