Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Igaz az, hogy a covid vakcinák...

Igaz az, hogy a covid vakcinákból van aki csak placebo-t kap?

Figyelt kérdés
Míg zajlik a kísérleti fázis csak addig azt hallottam. De az még tart javában 2023-ig ha jól emlékszem, szóval ha ez igaz akkor van aki placebo-t kap? Akinek már beadták mondtak ilyesmit, hogy lehet a placebo csoport tagja?
2021. ápr. 3. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem, ez nem a kísérleti fázis. A kísérletek már lementek, ott valóban mindig van placebót kapó kontrollcsoport.

De ez már nem az, még akkor sem, ha az oltásellenzők ezt.nagy slunggal harsogják!

2021. ápr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi 'kísérleti fázis' az oltás hatásosságának idejére irányul, így ebben a helyzetben felesleges lenne a placebo.
2021. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Akinek már beadták mondtak ilyesmit, hogy lehet a placebo csoport tagja?"

Ezt alapból sem szokták elmondani. Épp ez a lényege, hogy az adott személy ne tudja.

De egyébként nem így van, mindenki aktív hatóanyagot kap, eltekintve egyéb külföldi botrányoktól.

2021. ápr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3: "Akinek már beadták mondtak ilyesmit, hogy lehet a placebo csoport tagja?"


Abban az esetben, ha a kísérletek azon fázisa tart (amin ezek az oltások már túl vannak, ez kell a vészhelyzeti engedélyezéshez), akkor a kísérletben résztvevőt tájékoztatják arról, hogy van kontrollcsoport, aki placebót kap. Természetesen nem tudja, melyik csoportban van, de itt a kulcsszó a "lehet".


De ez már a negyedik fázis, ami már nem kísérlet, inkább csak vizsgálati szakasz. Itt már valóban nincs placebo.

2021. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat lehet rosszul mondtam akkor, a biontech anyaga végül is "study" elnevezésű, annyit láttam a magyar és a saját dokumentációjukban, hogy 2023-ig be kell nyújtaniuk a további klinikai vizsgálati adatokat, hogy rendes engedélyt megkapják és ezért gondoltam, hogy előfordulhat valakik nem is igazit kapnak és elhiszik védve vannak.
2021. ápr. 3. 20:46
 6/10 anonim válasza:
39%
Természetesen. Jelenleg is mérik az oltások hatásosságát a lakosság körében. Kell ellen csoport amihez viszonyítva kijön a 95%. Keress rá a közelmúlt hatásvizsgálataira Pfizer, Moderna...
2021. ápr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Ami a hivatalos oltási programban van, az nem placebó. Olyat csak akkor kaphatsz, ha kísérleti alanynak jelentkezel. Például egy orosz vakcinának van ilyen kísérlete.
2021. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem, mivel ez már egyáltalán nem kísérleti fázis, hanem a kíserleti fázis lezárása után engedélyezett oltás. Nem kell pár totál agyhalott gyökérnek minden hülyeséget elhinni, akik ilyet terjesztenek.
2021. ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sok orvos most adatja be magának, mivel mutálódik eléggé, bár több orvosom mondta, hogy sokan megvárták a fél évet, ha lenne szövődménye ne az összes orvos bukjunk ki, bár ez nem publikus adat, de gyakorin aligha fog ez érdekelni valakit.
2021. ápr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nemetorszagban annyit tudok egy bizonyos klinikarol es ugy tudom ez bevett gyakorlat amugy az egeszsegugyben, hogy a szemelyzet harmadat oltottak valodi anyaggal a tobbiek fiziologias oldatot kaptak. Ki mit azt a szemelyzet nem tudta de azt mindenki tudja, hogy ez a menetrend biztonsagi protokoll. De ennek nincs koze az oltas veszhelyzeti statuszahoz. Hogy ez a magyar egeszsegugyben letezik e azt viszont nem tudom. Sem azt a lakossaggal mi a helyzet.
2021. ápr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!