Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baj, ha az aktív tablettát...

Baj, ha az aktív tablettát hamarabb veszem be és kevesebb placebot veszek be ezáltal annak érdekében, hogy rövidüljön a menstruációs időszak?

Figyelt kérdés

28 napos gyógyszert szedek, tehát a 4 placebo helyett pl ha 2-t vennék be és utána azonnal az aktívat, az változtatna akár a hatékonyságán bármit? Vagy esetleg nem ajánlott?

Ez felmerült bennem, hiszen teljesen “átlépni” a menstruációm nem akarom. Olvastam sok angol cikket is, hogy vannak, akik gyakorta tesznek így (azaz kihagyják a placebos hetet, nincs menstruáció) ezt már megtettem egyszer, mert a helyzet megkövetelte, de nem akarok természetesen a szervezetemnek terhet egy újabb ilyen esettel.

Kérem, hogy csak a komoly válaszadók írjanak, köszönöm.



2020. okt. 21. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt tudod, mi a placebo? Hatástalan, gyógyszernek tűnő valami.
2020. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Termeszetesen tudom. (:

Itt az volt a lenyeg, hogy vajon mennyit befolyasolna a hormonhaztartasomban, ha nem “szabalyosan” jarnek el.

2020. okt. 30. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem eleg kavaras a hormonoknak a tabletta, nem kene azt meg tovabb is kavarni. (En igy gondolom)
2020. okt. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de nem erre vonatkozott a kérdés.

En pedig azt gondolom, hogy rengetegen nem is ertik, vagy csak a negativ dolgokat veszik figyelembe a tablettaval kapcsolatban es ugy itelkeznek.

Van aki nem feltetlenul (csak) fogamzasgatlas miatt szedi, hanem mas egeszsegugyi okbol.

Koszonom az aggodalmad, de nem szukseges.. :)

2020. okt. 30. 21:38
 5/5 anonim ***** válasza:

“Itt az volt a lenyeg, hogy vajon mennyit befolyasolna a hormonhaztartasomban, ha nem “szabalyosan” jarnek el.“


Valószínűleg befolyásolná.

2020. okt. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!