Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A recept nélküli nyugtatók...

A recept nélküli nyugtatók tényleg csak placebo alapján hatnak?

Figyelt kérdés
Nehezen alszom el és szoktam ilyeneket szedni. És azt vettem észre, hogy ezek is segítenek. Sedacur forte mondjuk tényleg semmire nem jó. De melatonin és Valériána kombinációval el tudok alaudni, ha picit fáradt voltam már alapból. Ezek tényleg csak placebo alapján hatnak? Csak mert én szedtem mást is és az nem hatott, recept nélküli is volt, amivel semmire se mentem. És ott nem hatott a tudat, hogy most bevettem akkor biztos segít. Hanem úgy vettem be, hogy mi van, ha ez se hat. Mert a nyugtatóból se segített mind. Szóval létezik az, hogy a receptre kaphatóaknál a mezei Valeriana engem jobban kiüt? Vagy ez tényleg placebo? De akkor mért csak ennél működik? A többinél mért nem hat? Illetve nem is azon alapszik, hogy bezzeg nekem jó a recept nélküli is, mert szedek receptre kapható is. Hogy lehet, hogy nekem a Valeriana jobban hat, mint bizonyos receptre kaphatóak?

2020. okt. 24. 14:37
 1/1 anonim ***** válasza:
49%

Mindenkinek más a szervezete. Én bizonyos erős fájdalomcsillapítókra vagyok immunis, hiába veszem be, semmit nem használ, de ilyen gyenge recept nélküli fájdalomcsillapítótól van hogy be is alszok. Nekem nem számít a tudat úgy mint nálad sem. Van ami hat van ami nem. Neked ha nem vált be a receptes, de ez igen akkor mindegy miért működik, ha működik. De szerintem nem a placebó hatás érvényesül, hanem neked ez tényleg hat és nem agyi alapony akkor a receptes működött volna, hiszen benne az él, hogy ha receptes, akkor jó is.

Vannak olyan növények amik jobban hatnak mint a gyógyszerek.


(Uccsó mondatomban a tesztoszteron fokozásra célzok. Ha valakinek gyenge a libidója tudom ajánlani a királydinnyét. Én nem amiatt szedtem, hanem edzésnél a jobb vérellátását segíti elő. Tisztán szedtem ilyen préselt növényi tablettát belőle, azt se tudtam hogy tesztó fokozó és növeli a libidót, míg rá nem kerestem jobban, hogy miért fantáziálok olyan mőkröl akiket amúgy le se köpnék normál esetben. Szóval ott se a placebó hatás jött ki, hiába szedtem már kimondott tesztó fogozót mikor direkt a tesztót akartam fokozni az nem volt annyira eredményes mint ez. De ezt meg én nem fogom szedni, mert nagyon kegyetlen. Azért hogy sóvárogjak olyan nők után akik be se jönnek az nagyon meredek)

2020. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!