Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi történt veled, ha válogattá...

Mi történt veled, ha válogattál a vakcinák között?

Figyelt kérdés

Egyelőre még nem regisztráltam, de már egyre inkább gondolkodok rajta. Nem a vírustól való félelem miatt, inkább amiatt, mert hiányzik a régi életem. A nyitás lépcsőit az oltottak számához kötik, illetve külföldi utazásnál is fontos lesz úgy tudom.


Viszont vannak vakcinák amelyeket nem szívesen fogadnék el. Akik válogattak, mi lett velük?



2021. ápr. 5. 10:20
A kérdező szavazást indított:
Megkaptam azóta, amelyiket szerettem volna
Még várakozok
Egyéb
16 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, szerintem most már az oltási program legvégéhez közeledünk. Most már valószínűleg válogathatsz majd, mert pár hét késedelmet fog jelenteni maximum. Amúgy az én háziorvosom nem, de a szomszéd körzet háziorvosa csinált a betegeinek egy kérdőívet, ahol beírhatták, hogy ki milyen vakcinát fogad el (és nem is a Pfitzer volt a legnépszerűbb, ha jól tudom), és aszerint szervezte az oltást. Ha aggódsz emiatt, akkor először írj egy emailt (vagy ha olyanja nincs, akkor telefonálj) a háziorvosnak, hogy te csak az x meg az y vakcinákat fogadnád el és akkor érdemes-e most regisztrálnod. 99%, hogy azt írja vissza, hogy persze, és figyelembe veszi majd a kérésed. Ez a "sor végére kerülés" megfélemlítős állami duma full kamu, a háziorvosok normálisan szervezik az egészet.
2021. ápr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%
Milyen legvégéhez? Több millió ember nem kapott még oltást
2021. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
#2, a regisztráltakkal pár hét alatt végeznek, ha tartják a tempót. Ez az én fogalmaim szerint már közelít a legvégéhez :-) Persze ez nem azt jelenti, hogy 2-3 hónap múlva már egyáltalán nem kell majd oltani, nem arra gondoltam.
2021. ápr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

"Milyen legvégéhez? Több millió ember nem kapott még oltást"


Múlt hét pénteken közölt adatok szerint 3,7 M regisztrált van

Máig beoltottak 2,4 M embert

Napi 60-70 ezer kapja meg az első oltást


Ezek alapján nagyon is a "végéhez" közelítünk, hiszen 3 max 4 héten belül aki akarta, kortól, egészségi állapottól függetlenül megkaphatta az oltást.

2021. ápr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

A 73 éves apámra és rám(43) sem került még sor, a kalkulátor szerint apám már be van oltva, én meg júniusban kerülök sorra, mindketten rajta vagyunk a regisztrációs listán. Anyám 65 éves és csak egy oltása van még)

Húgom és a sógorom sem kerültek még sorra.

18 év alattiak pedig nem is regisztrálhattak.

1 kollégám van beoltva, munkán kívüli ismerettségből egyedül egy 36 éves ismerős lett behívva, nem ment el, mivel a megelőző 2 hétben múltak el az igazolt kovid tünetei.


Kicsit több lesz ez pár hétnél, pláne, hogy mire végeznek lehet elölről kezdeni.

2021. ápr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

#5, ha nem tettétek, a 73 éves apád esetén azért most már rákérdeznék a háziorvosnál, hogy rajta van-e a listán. Úgy hallottam, nem éppen megbízható a központi regisztráció. De persze az is lehet, hogy csak peche van, és tele van a körzet 90 éves szervtranszplantáltakkal, ezért nem került még sorra.


És nem tudom, milyen kalkulátor tesz téged júniusra, mert a hátralevő regisztráltakat elosztva a mostani oltási tempóval nekem 3 hét jön ki. Én kifejezetten arra számítok, hogy nemhogy lassítani, de inkább gyorsítani fognak - hivatalosan megbízhatatlan a szállítmányok érkezése, de nagyon meglepne, ha valójában nem egyre több vakcinát kapnánk.

2021. ápr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"És nem tudom, milyen kalkulátor tesz téged júniusra, mert a hátralevő regisztráltakat elosztva a mostani oltási tempóval nekem 3 hét jön ki. Én kifejezetten arra számítok, hogy nemhogy lassítani, de inkább gyorsítani fognak - hivatalosan megbízhatatlan a szállítmányok érkezése, de nagyon meglepne, ha valójában nem egyre több vakcinát kapnánk."


Körbenéztem olyan EU-s országoknál, ahol előre jelzik, hogy melyik héten, melyik vakcinából, mennyi várható (és nem csak hébe hóba beszél cili néni, hogy ma érkezett Pfizer, de nem tudja mennyi adag stb). A következőket látom:


Magyarországra csak áprilisban több EU-s oltóanyag fog érkezni, mint eddig összesen. Heti 300 ezer körüli Pfizer 200 ezer körüli Astrazeneca és valamennyi moderna fog érkezni (60-70 ezer 2 hetente). Összesen kb. 1,8-2 millió EU-s oltóanyag fog jönni, amiben még a Jannssen 1 dózisúja nincs benne.

2021. ápr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Pl. Velünk nagyjából hasoló lélekszámú Svédország várakozása:


[link]


1,2 M Pfizer

0,8 M AstraZeneca

123 ezer Moderna

67 ezer Jannssen


Dánia:


[link]


Az 5,8 milliós Dánia 1,2 millió oltást vár, tehát lehet arányosítani és tényleg 2 millió körüli szám jön ki.

2021. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#7, a kínai is elvileg egyenletesen érkezik a szerződés szerint, aztán júniusban jön egy extra nagy adag. A Sputniknak nem néztem utána. A Moderna meg eleve elég kevés, sok vizet nem zavar.


Szóval a kérdés inkább az, hogy az orvosok, nővérek akik most extrém sokat dolgoznak, meddig bírják majd ezt a tempót. Meg hogy beállítanak-e majd plusz segítőket, mert egy ilyen szurit még egy állatorvos is be tud adni :-) Meg egy csomó katona is. Csak az olthatóság eldöntéséhez kell orvos, vagy ha valaki rosszul lesz.


Szóval tényleg nem tudom, miért kéne az #5 válaszolónak júniusig várni.

2021. ápr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam, apám regisztrációja rendben és ha anyám 65 évesen megkapta már az elsőt, akkor kétlem, hogy az a gond, hogy előtte sokan vannak. A háziorvosuk nem ugyanaz, de ennek nem kéne gondnak lennie.

Én viszont 75 kmre lakom tőlük és ha 43 évesekhez itt még nem jutottak el, akkor nem pár hétről beszélünk, akárhogy számolsz.

2021. ápr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!