Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » PCR tesztnél lehet választani...

PCR tesztnél lehet választani hogy orrból vagy garatból vegyék?

Figyelt kérdés
Feltehetően jövő héten Covid tesztre küldenek. Elég tipikus tüneteim vannak. Kérdésem hogy a PCR tesztnél lehet-e választani orrból vagy garatból vegyék a mintát? Vagy ezt mindenképpen orrból csinálják? Ha lehet választani akkor melyik a kevésbé kellemetlen?

2021. ápr. 5. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem kérdeznek, orrbol veszik.

Kicsit kellemetlen, de simán kibírható, utana még pár lercig ereztem, hogy megbolygattak ott valamit.

A garat az nem egyszerű, mert van az a reflex, hogy bármi a garathoz ér, öklendezni kezdesz. Szóval hányás kockázat benne van, de lehet hogy le sem tudják venni, sokáig is tartana.

2021. ápr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Választani nem lehet, nálunk pl. mindkettőből vettek, de az orrból alap.
2021. ápr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

PCR- orr és garat, nem választható, mindkettő.

Gyorsteszt -orr. Ha neked az OMSZ csinálja vélhetően gyorsteszt fog készülni, negatív esetben PCR

2021. ápr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Minálunk pl. azért nem lehet választani a kettő közül, mert mindig mindkettőt megcsináljuk. Amúgy én úgy tudom, ez csak így szabályos, bár lehet, hogy ebben tévedek.
2021. ápr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a garatból vett minta kellemetlenebb volt, orrból semmit sem éreztem. De tényleg semmit, tehát még csak kellemetlen sem volt.
2021. ápr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Orvostanhallgatóként besegítettem a mentőszolgálatnál a tesztelésben, mi kétféle PCR mintavételt csináltunk. Az egyiknél mindkét helyről kellett mintát venni, a másiknál pedig lehetett választani. Attól függ, hogy melyiket csinálják, hogy az adott helyen épp aktuálisan mi a protokoll, mihez van eszköz és hogy az adott labor milyen mintákat vizsgál.

Azt embere válogatja, hogy kinek melyik a kellemetlenebb, nálam volt több olyan beteg is, aki az elején leszögezte, hogy neki az orrába/torkába nincs nyúlkálás. Nyilván ilyen esetben nem erőszakoskodik senki, nem kínozni mentem őket, levettem onnan a mintát, ahonnan engedték. Személyes tapasztalat alapján mindkettő kellemetlen, de bőven túlélhető. Pár másodperc az egész, ha nem hisztizik rá az ember előre, akkor simán túléli és pár perc múlva már nem is emlékszik rá.

2021. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

6

Nálunk azt mondják az ilyen beszariaknak, hogy 'pápá, akkor nincs teszt'. Így helyes. Nehogy már fossanak pár másodperc kellemetlenség miatt.

2021. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (Békéscsaba) ha a mentő jön ki, vagy az ő tesztpontjukra mész be, akkor először antigén gyorsteszt orrból, ha negatív, utána PCR a másik orrból és garatból.

Ha kórházi befekvés előtt kell negatív PCR, az az épület másik részén van, ott gyorsteszt nincs, csak PCR, és ott csak orrból veszik a mintát.

2021. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

#7 oké, de csak saját magát sz#patja meg az, aki piszlicsáré okok miatt nem teszteli a betegeket, mert másnap ugyanúgy őt (vagy egy kollégáját) küldik ki, hogy megpróbálja újra, hátha már engedi az illető. Nem a betegnek teszek szívességet azzal, ha letesztelem, hanem az egész járvány elleni védekezés alapja, hogy tudjuk, kik fertőzöttek.

Azért általában egy pár masodperces megnyugtatás bőven elég volt ahhoz, hogy mindenki engedjen mindent és legtöbbször az volt a reakció a legnagyobb parázók részéről is, hogy "jé, nem is volt olyan rossz".

2021. ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

9

Ez így van, de vannak olyan emberek, akik mindentől paráznak, mondhatsz nekik bármit. Nálunk nem szarakodtak az emberek (SK), ugye volt ez az országos tesztelés. Nem is lett volna idő győzködni őket, mert minden mintavételre 30 másodperc idő volt. Érdekes, a lakosság nagyrésze túlélte ezt a hatalmas 'fájdalmat'.

2021. ápr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!