Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A koronapltas elott mibol all...

A koronapltas elott mibol all az orvosi vizsgalat? az oltast az orvos vagy a nover adja be ?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 6. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egy kórházi oltóponton voltam kismamaként, szóval lehet, hogy itt kicsit másképp volt. Az orvos megnézte a kérdőívet, kérdezett még néhányat, amit nem tudtam, arra válaszolt (hogy immunrendszert gyengítő gyógyszernek számít-e, amit szedek). Fel is írt a lapra még pár dolgot pluszban. Aztán mondta a mellette álló nővérnek, hogy oltható vagyok, és elment (gondolom egy másik oltandót kikérdezni). A nővér oltott be, és ő mondta el utána, hogy hol kell kivárni a 20 percet. Ezt nyilván az orvos is meg tudta volna csinálni, csak próbálják optimalizálni a folyamatot, hogy orvosból minél kevesebb kelljen.
2021. ápr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs orvosi vizsgálat. Ha lélegzel, oltható vagy. Van olyan ismerősöm, akinek még csak azt sem mondták, hogy várjon az oltás után a helyszínen 20 percet. (Háziorvosa oltotta.) De az oltópontra menő ismerősömtől is csak a papírját vették el és már oltották is.
2021. ápr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

vernyomasmeres nincs? szivmeghallgatas ?

le se kell vetkozni ?

az ujjra sem tesznek csippanyot ?

2021. ápr. 6. 18:33
 4/8 A kérdező kommentje:
kaptam behivot oltopontra de felek lehet nem megyek el
2021. ápr. 6. 18:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs, mégis mi értelme lenne? Akut lázas betegséggel nem lehet oltani, de ezt megkérdezik. Nem szűrővizsgálat ez, hogy a látens magas vérnyomásosokat kiszűrjék. Plusz ha valaki izgul, amiatt is lehet magas a vérnyomása, de ez nem jelent bajt. Menj el nyugodtan, mert ha oltatlan maradsz, az sokkal nagyobb kockázat. Pont azzal kerülsz nagyobb veszélybe, ha nem mész el. És még valaki más elől is foglalod a helyet.
2021. ápr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
meg attol felek rosszul leszek es nem vigyazzanak ram 20 percig ? el se mondjak valakinek ? mi tortenik ha valaki rosszul lesz? tiffany Dover is meghalt en is pfizert kapnek
2021. ápr. 6. 18:44
 7/8 A kérdező kommentje:
igaz hogy sokat kell sorbaallni az sztkban ?
2021. ápr. 6. 18:47
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Tiffany Dover nem halt meg, csak elájult. Utána gyorsan jobban lett. Kiderült, hogy ő gyakran elájul ilyenkor, de ebbe még nem kell belehalni :-)

[link]


Szerintem amiatt ne izgulj, hogy rosszul leszel utána. Többen is várakozni fognak az oltás után, ha akarod, tovább is maradhatsz. Ha összeesel, valaki látni fogja, lehet, hogy nem pont egy nővér, de azért annyi esze van az embereknek, hogy ilyenkor szóljanak valakinek. Az hogy nem mondják külön a várakozást, neked nem baj, hiszen te úgyis tudod már, hogy így kell.


Az Sztk sorbanállást nem tudom, ami hírt olvastam, ott azt írták, hogy nagyjából az időpontja szerint behívtak mindenkit, de félórás csoportokban. Tehát fél órára való ember összegyűlt a kapu előtt és hosszúnak tűnt a sor és nem is haladt, de aztán egy lépésben hívtak be mindenkit szinte. Vigyél kabátot meg esernyőt, sapka-sál-kempingszék, és ne idegeskedj ilyeneken.

2021. ápr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!