Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az orvosi kamara javaslata...

Az orvosi kamara javaslata nekem részben szimpatikus, bevezetik szerintetek?

Figyelt kérdés

[link]


"korlátozzák az üzletekben egyidejűleg tartózkodó vásárlók számát, tiltsák meg közterületen a három főnél nagyobb beszélgető csoportok kialakulását, rendeljék el a plázák, bevásárlóközpontok bezárását."


Három főnél nagyobb beszélgető csoportokat már kb november óta széjjel kellett volna bírságolni, viszont a boltok zsúfoltságát úgy lehet csökkenteni ha tovább vannak nyitva, és nem úgy hogy legyengült immunrendszerű emberek órákat várnak a bolt előtt a szélben. Nyilván a jelenlegi formájában full káros kijárási korlátozás végre valahára kitolódna.

Egyszerre max 2 fő mehessen boltba és a plázákba is. Szerintem nem lehet bezárni a plázákat mert ott is van élelmiszerbolt, illatszerbolt, gyógyszertár, de amelyikben nincs az szerintem eleve zárva van.



2021. márc. 24. 11:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyszerre 2 főt úgy értem hogy ne kiránduljon le az 5 tagú család társadalmi életet élni a boltba, hanem menjenek ketten max (nyilván a cipekedés miatt)
2021. márc. 24. 11:11
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén szólva én azt nem értem, miért nincs ősz óta eleve korlátozva beltéren a vásárlók száma. Vicc, hogy tömegnyomor van az Aldiban napi szinten.... és akkor így próbáljon vigyázni magára az ember.

(A max 2 fő mondjuk nem mindegy, hogy a falusi CBA-ban, vagy a budaörsi Auchan-ban gyűlik össze, én inkább négyzetméterre határoznám meg. :D )

2021. márc. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem. A kormány populista, eddig is látszatintézkedések voltak. Lásd a mostani szigorítás, amikor minden boltot bezártak, aztán fel van sorolva vagy 20 kivétel, szóval kb majdnem minden ugyanúgy nyitva van.
2021. márc. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1-es, igen félreérthetően írtam, nem úgy értettem hogy ketten lehetnek bent összesen, hanem hogy ketten egy háztartásból és ne csoportosan vásároljanak. Négyzetméterre lehetne limit igen.
2021. márc. 24. 11:22
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Hollandiában élek, itt ez már rég így van. Konkrétan az élelmiszerüzleteken és a drogériákon kívül egyetlen üzlet sincs nyitva. Pár hete lehet idopontkeressel vasarolni: egy vásárló 25negyzetmeterenkent, de maximum 2 vásárló emeletenként, illetve max 50 vásárló függetlenül az üzlet területétől. Nincs nyitva mozi, színház, edzőterem, semmi. Nem akkora buli, a többség simán kijátssza....
2021. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Mi ketten megyünk bevásárolni a férjemmel, de ő kinn marad, én megyek körbe a boltban. Aztán együtt cipeljük haza. Szóval a boltba beengedni általában elég egy főt is.


Viszont arra is kell gondolni, hogy valaki nem tudná így megoldani, például anyuka egyedül otthon kisgyerekkel, kisbabával, segítség nélkül. Ő nem tudja hova tenni addig a gyerek(ek)et, ez van, mennie kell. 2-3 éveseket nem lehet egyedül otthon hagyni még.

2021. márc. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Folyamatos rossz döntéseket hoznak, ha januárban bezártak volna mindent lehet nem itt tartanánk. Most csak a kapálózás megy, kellene nyitni, de nem tudják hogyan.
2021. márc. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet igazán jó döntéseket hozni.
2021. márc. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7!


Itt be lett zárva minden még valamikor karácsony előtt....

2021. márc. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A full zárásnak semmi értelme, mert csak addig ér valamit, amíg van, utána ugyanúgy folytatódik minden. Hónapokig meg nem lehet teljes zárás mellett érni.

Az ilyen egy háztartásból csak 2 fő, meg utcán 3-nál többen ne szintén értelmetlen, mert nem lehet ellenőrizni. Senki nem fogja a boltban a lakcímkártyákat nézegetni, meg az utcákra sem fognak kiküldeni 350 ezer rendőrt, mert nincs annyi.

Egyszerű szabályokat kell hozni, amiket csak egy ponton kell ellenőrizni és könnyű kiszámolni, pl boltban benn összterület osztva 10-zel, utána 1 kijön, 1 bemehet.

2021. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!